Šunų veislės A-Z abcčdefghijklmnoprsštūvž
Šunų veislės > Amerikiečių kokerspanielis

Amerikiečių kokerspanielis

Amerikiečių kokerspanielis nuotrauka
Amerikiečių kokerspanielis - nuotrauka
Amerikiečių kokerspanielis šuniukas  - nuotrauka
Amerikiečių kokerspanielis šuniukas
Šunų vardai
Amerikiečių kokerspanielis - šuns vardai
Vardai patinui Vardai patelei
1 . Adidas Vyšnia
2 . Džekuziuka Lesė
3 . Bimas Zeda
4 . Hektoras Vanesa
5 . Ringas Rubi
6 . Žeraras Tuka
7 . Vilis Judre
8 . Tikutis Inela
9 . Tonis Ama
10 . Torres Besė

Amerikiečių kokerspanielis informacija

Veislė Amerikiečių kokerspanielis
Kiti vardai Cocker Spaniel
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Sportiniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Temperamentas mėgstantis pasivaikščioti, bendraujantis, pastovaus charakterio, pasitikintis savimi, džiaugsmingas, džiugus
Ūgis Patinas: 37–39 cm Patelė: 34–37 cm
Svoris Patinas: 7–14 kg Patelė: 7–14 kg
Kailio spalva Juodas, Raudonas, Gelsvai rudas - įdegio spalvos, sidabrinis, Rudas, Trijų spalvų, Baltas ir tamsiai geltonas
Šuniuko kaina 490 - 650 EUR
Įvertink šią veislę: iš viso įvertino: 23

Amerikiečių kokerspanielis charakteristika

Draugiškas mažiems vaikams
Geriausias!
Draugiškas katėms
Draugiškas kitems šunims Geriausias!
Treniravimas
Šėrimasis
Sargumas
Intelektas Reitingas: 20
Priežiūra
Populiarumas Nr.27
Prisitaikymas
Hipoalerginis ne
Informacija

Dėl mielos išvaizdos, nedidelio ūgio ir draugiško nesudėtingo būdo kokerspanielis yra pati populiariausia šunų veislė pasaulyje. Dvidešimto šimtmečio 8 dešimtmetyje kokerspanielis buvo pradėtas auginti kaip šeimos šuo, bet tai neišėjo jam į naudą. Daugelis nerimtų veislininkų tikėjosi greitai uždirbti. Tai turėjo įtakos šunų charakteriui. Ėmė rastis vis daugiau agresyvių kokerspanielių – spanielių veislei tai visiškai nebūdingas būdo bruožas. 
Šiandien kokerspanieliai nebėra madingi. Palyginti su grynos veislės ankstesnio veisimo šunimis, skirtumai yra akivaizdūs – šiuolaikinis kokerspanielis yra smulkesnių galūnių, siauresnės galvos, vešlesnio kailio ir labiau nutrūktagalviško charakterio. Jei ketinate į namus parsivesti kokerspanielį, visa tai reikia turėti galvoje. Namisėdoms ir ramiems žmonėms jis netinkamas, nors ir sugeba puikiai prisiderinti. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 39–41 cm, patelės 38–39 cm. 
Masė: 12,5–14,5 kg.   
Kokerspanielio forma: vidutinio dydžio, stiprus, ausys labai ilgos, apaugusios ilgais šilkiniais plaukais, uodega dažniausiai tiesi, maždaug perpus nukirsta. 
Kokerspanieliai dažniausiai labai gerai ėda. Norint išvengti sveikatos problemų, juos reikia prižiūrėti, kad nenutuktų. Šis šuo tinka tiems, kurių negąsdina judrumas, temperamentas ir brangi kailio priežiūra. 

Kailis

Nors kokerspanielio kailis atrodo šilkinis ir lygus, jo priežiūra nėra lengva! Jis turi būti kerpamas tris ar keturis kartus per metus, o išmokus iš profesionalo šunų kirpimo salone arba veislininko tai galima daiyti ir patiems. Reikmenys nėra pigūs. Labai greitai susivelia ilgi plaukai prie ausų, letenų ir papilvės plaukai. Rudenį į išorinius ausų kanalus ir tarpupirščius gali patekti sausų žolių – jos gali sukelti uždegimą. Todėl po kiekvieno pasivaikščiojimo būtina patikrinti letenas ir ausis, ar nėra svetimkūnių. 
Kokerspanielio spalva ir plaukas: juodas, rudas, rusvas arba šviesus, dažnai pamaišytas baltais lopais, būna ir trispalvių. Plaukai ilgi, lygūs, šilkiniai, kiek banguoti. 

Temperamentas

Kaip buvęs medžioklinis šuo (šiandien Vokietijoje veisiama ne daugiau kaip 10 % iš medžioklei tinkamų tėvų), šeimos kokerspanielis gali būti išlaikęs medžioklės instinktą.  
Jei ketinate su šunimi lankyti medžioklės kursus, tai kokerspanielį reikėtų rinktis iš medžioklinių šunų linijos! Daugelis kokerspanielių vikrumo treniruotėse gerai užsirekomendavo kaip gelbėjimo šunys. Be to, jie naudojami muitinėje ir policijoje kvaišalams ar sprogmenims aptikti muitinėje ir policijoje. Kokerspanieliai yra parankesni negu aviganiai ir kaip slapti šniukštinėtojai į akis taip nekrinta kaip policijos šunys! 
Kokerio spanielis, kokerspanielis (Cocker Spaniel) – vertingas medžioklinis šuo, mėgstamas ir namuose, kailį ir ausis reikia rūpestingai prižiūrėti. Kokerio spanielis – jaukus namų ir medžioklės šuo. Kokerspanielio savybės: labai nuovokus, protingas, budrus, ištikimas, prieraišus, malonaus būdo, švelnus. Medžioklėje – universalus.  

Įdomybės

FCI Nr. 5/8.2 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 40 eurų.
Kailio priežiūros išlaidos – maždaug 60 eurų per metus.
Gyvenimo trukmė – maždaug 13 metų.
Šuniuko kaina – 600–750 eurų.  

©SunuVeisles.lt 2018 Kopijuoti informaciją be tinklalapio savininko raštkiško sutikimo griežtai draudžiama