Populiarios veislės: Jorkšyro terjeras, Rotveileris, Rajapalayam ...
Šunų veislės A-Z abcčdefghijklmnoprsštūvž
Šunų veislės > Trumpaplaukis foksterjeras

Trumpaplaukis foksterjeras

Trumpaplaukis foksterjeras nuotrauka
Trumpaplaukis foksterjeras - nuotrauka
Trumpaplaukis foksterjeras šuniukas  - nuotrauka
Trumpaplaukis foksterjeras šuniukas
Šunų vardai
Trumpaplaukis foksterjeras - šuns vardai
Vardai patinui Vardai patelei
1 . Miras Dani
2 . Daikas Laira
3 . Denas Pitė
4 . Koltas Kaawa
5 . Leksas Blanka
6 . Skaipas Amanda
7 . Dibsis Mira
8 . Reinas Aureja
9 . Bitas Žylka
10 . Gasas Biksė

Trumpaplaukis foksterjeras informacija

Veislė Trumpaplaukis foksterjeras
Kiti vardai SFT, Foxie
Kilmės šalis Anglija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės
Ilgaamžiškumas 12 - 15 metų
Temperamentas protingas, budrus, bebaimis, žaismingas, aktyvus, meilus
Ūgis Patelė: 33–38 cm Patinas: 36–41 cm
Svoris Patelė: 6–8 kg Patinas: 7–9 kg
Kailio spalva Baltas ir juodas
Šuniuko kaina 490 - 570 EUR
Įvertink šią veislę: iš viso įvertino: 15

Trumpaplaukis foksterjeras charakteristika

Draugiškas mažiems vaikams
Labai draugiškas!
Draugiškas katėms
Draugiškas kitems šunims
Treniravimas
Šėrimasis
Sargumas Geriausias!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.115
Prisitaikymas
Hipoalerginis ne
Informacija

Šiandien foksterjerai sutinkami daug rečiau. Dvidešimto šimtmečio 4 ir 6 dešimtmečiuose jis buvo neatsiejama gatvių vaizdo dalis. Foksterjero, kaip mėgstančio kandžiotis ir peštis šuns, reputacija galbūt nulėmė jo populiarumo sumažėjimą. 
Daugelis foksterjerų būdavo įsigyjami kaip palydovai ir šeimos šunys, visiškai nesusimąstant apie šio vikraus medžioklinio šuns poreikius. Anksčiau jis buvo veisiamas kaip bebaimis lapių medžiotojas ir jų pjovikas; dar ir šiandien daugumai foksterjerų būdinga drąsa ir smarkumas. Jie iš kelio pasitraukia nenoriai. 
Foksterjerai išvesti Anglijoje. Jau nuo seno čia su mažais šunimis – terjerais – buvo medžiojami urvuose gyvenantys žvėrys. Iš šių terjerų XIX amžiuje atrankos keliu bei kryžminant buvo išvesti dabartiniai foksterjerai. Jų yra dvi atmainos – švelniaplaukiai ir šiurkščiaplaukiai. Jie viskuo panašūs – skiriasi tik plaukų danga.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino – daugiau kaip 39 cm, patelės šiek tiek mažesnės. Foksterjero ūgis ir forma: ūgis nuo 36 iki 40 cm, (visų šunų ūgis matuojamas nuo žemės iki gogo tarp menčių), sveria iki 9 kg, ilgakojis, elegantiškas, kvadratinis, ausys mažos, „V“ formos, užlinkusios priekin, uodega nukirsta.   
Foksterjerus retsykiais užpuola akių ligos. Šunys, kurių kailio spalva beveik grynai balta, gali būti kurti. Foksterjerai – tai panašios į kvadratą formos su ilga galva ir kaklu bei trumpu liemeniu šunys. Akys mažos, beveik apvalios, nedidelės, jų išraiška „protinga”, gyva. Krūtinė gerai išsivysčiusi. Priekinės kojos lygiagretės ir tiesios, užpakalinės – kiek įstrižos. Pėdos nedidelės, apvalios, su trumpais, labai išlenktais pirštais. Foksterjerai uodegą laiko vertikaliai, tiesiai. Šuniukams ji trumpinama iki 1/3–1/4 jos normalaus ilgio. Labai sutrumpinta uodega gadina šuns išvaizdą.  
Foksterjerų neturi būti balta ir kavinės spalvos ar marga nosis, nukarusios arba pernelyg didelės ausys, šviesios akys, minkšti plaukai, negali būti žemas uodegos pagrindas, išlenkta ir nusvirusi nugaros pusėn (kaip voverės) uodega.   

Kailis

Švelniaplaukių plaukai tiesūs, palyginti, stori.  

Kailio spalva

Foksterjero spalva ir plaukas: baltas, su juodom, liepsnos spalvos ir gelsvom dėmėm. Trumpaplaukio foksterjero plaukai lygūs, tankūs, šiurkštūs, lygiai prigulę.  

Temperamentas

Šie vidutinio dydžio šunys yra labai mieli ir elegantiški. Šiurkščiaplaukiai foksterjerai dažnai būdavo perkami lydėti dailias damas. Tam foksterjeras visiškai netinka. Jie mėgsta pasirausti gėlių lysvėje ir suginti į medį kaimynų kates. Jų nenuvargina net ilgi pasivaikščiojimai. 
Gyvendami kartu su šeima jie yra linkę įgyvendinti savo norus ir pagerinti padėtį hierarchijoje. Trumpai tariant, foksterjeras yra temperamentingas greituolis, kuriam reikia įžvalgaus ir sportiško šeimininko, mokančio tinkamai suvaldyti jo polinkį veikti. Tada gudrusis foksterjeras būna ištikimas ir linksmas palydovas, paskui šeimininką ar šeimininkę einantis per ugnį ir vandenį. 
Tai mėgstamas, madingas namų šuo, skatina judėti ir žmogų. Nervingiems laikyti nepatartina. Lygiaplaukis foksterjeras – judrus, visuomet patenkintas šuo, žvalus, labai judrus, mėgsta žaisti, uolus žiurkių ir pelių medžiotojas. 

Įdomybės

FCI Nr. Šiurkščiaplaukio 169/3.1, lygiaplaukio 12/3.1. 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 20 eurų. 
Gyvenimo trukmė – maždaug 12 metų. 
Šuniuko kaina: 500–650 eurų. 

©SunuVeisles.lt 2018 Kopijuoti informaciją be tinklalapio savininko raštkiško sutikimo griežtai draudžiama