Šunų veislės > Anglų springerspanielis

Anglų springerspanielis

Anglų springerspanielis - nuotrauka
Anglų springerspanielis - nuotrauka
Veislė Anglų springerspanielis
Kiti vardai Springer Spaniel
Kilmės šalis Anglija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Sportiniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -14 metų
Temperamentas aktyvus, meilus, atidus, protingas, budrus, linksmas
Ūgis Patelė: 46–51 cm Patinas: 48–56 cm
Svoris Patelė: 18.1–22.7 kg Patinas: 20.4–25 kg
Kailio spalva Juodas ir baltas, Raudonas ir baltas, Trijų spalvų, Citrinų ir baltas, Kepenų spalvos ir baltas, Oranžinė ir baltas
Šuniuko kaina 410 - 570 EUR
Hipoalerginis ne
Anglų springerspanielis - šuniukas
Anglų springerspanielis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 15

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Vokietijoje anglų springerspanielis nėra taip paplitęs kaip kokerspanielis. D. Britanijoje ir JAV daugelį metų jie yra vieni iš mėgstamiausių šunų veislių ir yra laikomi kaip šeimos ir medžiokliniai šunys. Todėl šiose šalyse per daugelį metų buvo veisiamos skirtingos veislių linijos: darbiniai ir parodiniai šunys.  
Vokietijoje taip pat reikėtų išsiaiškinti, iš kokios linijos yra kilęs šuniukas, kuriuo jūs domitės. Anglų springerspanielis ir iš parodinių šunų linijos gali turėti nemenką medžioklės instinktą aišku, silpnesnį, negu šunys iš darbinių šunų linijos. 

Kailis ir spalva

Šios veislės šunis prižiūrėti lengva. Kad kailis būtų gražus ir gerai atrodytų, springerspanielį reikia kirpti tris ar keturis kartus per metus. Kai kurių šunų riebalinės liaukos gamina daugiau sekreto, sukeliančio nemalonų kvapą. Šios veislės šunys palyginti dažnai serga odos ligomis ir ausų uždegimu.

 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: apie 51 cm.  
Sterilizuotų patelių kailis pasidaro panašus į vilnonį šiurkštų šuniukų kailį. Jos pradeda tukti. Be rimtos priežasties spanielių kastruoti ar sterilizuoti nereikėtų. Beje, anglų springerspanieliai yra tvirti šunys, gerai prižiūrimi ir gaudami daug palakstyti jie gyvena ilgai.  

Temperamentas

Jei savo anglų springerspanielį ketinate dresuoti medžioklei ir su juo medžioti, tai turite pasirinkti atitinkamą veislininką. Jei neketinate su šiuo šunimi eiti į medžioklę, jo dresuoti medžioklei nepradėkite tik dėl savo malonumo – kartą sužadintas medžioklės instinktas jūsų gyvenimą gali labai apkartinti. 
Anglų springerspanieliai yra nepaprastai meilūs ir draugiški šunys, kurie puikiai integruojasi į žmonių draugiją. Jie nėra linkę pirmauti arba elgtis agresyviai, bet puikiai sugeba savo norus įgyvendinti. Taigi atkreipkite dėmesį, kad švelnus, bet nuoseklus auklėjimas yra būtinas, jei nenorite, kad jūsų springerspanielis darytų tai, ko jis nori!  

Anglų springerspanielis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . SeksasSendi
02 . KonoŠpulka
03 . SarikasIjana
04 . DimasIngrida
05 . PufisLiba
06 . GavrosasManga
07 . DolisDzefre
08 . ŠefasTora
09 . TaisonBambino
10 . JagoPaprika

Įdomybės

FCI Nr. 125/8.2 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 50 eurų.
Kailio priežiūros išlaidos – maždaug 60 eurų per metus.
Gyvenimo trukmė 12–14metų.
Šuniuko kaina: 600–800 eurų.