Šunų veislės > Vokiečių bokseris

Vokiečių bokseris

Vokiečių bokseris - nuotrauka
Vokiečių bokseris - nuotrauka
Veislė Vokiečių bokseris
Kiti vardai German Boxer, Deutscher Boxer
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 9 -12 metų
Temperamentas žaismingas, protingas, draugiškas, pasiaukojantis, ištikimas, energingas, ramus, bebaimis, pasitikintis savimi, linksmas, drąsus
Ūgis Patelė: 53–60 cm Patinas: 56–63 cm
Svoris Patelė: 23–27 kg Patinas: 30–34 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Margas, Baltas
Šuniuko kaina 490 - 970 EUR
Hipoalerginis ne
Vokiečių bokseris - šuniukas
Vokiečių bokseris - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 45

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Bokseris nėra ir niekada nebuvo madingas šuo, bet jo mėgėjai jam išlieka ištikimi. Labai retai pasitaiko bokserių, kurių charakteris būtų nemielas, – dažniausiai jie entuziastingai atsidavę žmonėms. Bokseriai tiesiog trykšta gyvenimo džiaugsmu, baugščių tarp jų beveik nebūna.  
Vokiečių bokseris – išbandytas apsaugos ir tarnybinis darbinis šuo, patikimas, romus namų šuo. Truputėlį nepatikliai žvelgia į mus vokiečių bokseris. Vokiečių bokserio šuniukai, taip klausiamai žvelgiantys į mus, neišsiduoda, kas juose slypi. Pažiūrėjęs gali pagalvoti, kad jie geraširdžiai prasčiokai. Po kelių mėnesių maži bokseriukai atrodys visiškai kitaip. Artinantis svetimam žmogui, jie žvelgs į jį jau nepatikliai, o sumaniai auklėjant, iš jų išaugs puikūs, patikimi sargai.  

Kailis ir spalva

Vokiečių bokserio spalva ir plaukas: geltonas su įvairiais atspalviais arba su „nutekėjimais“. Plaukai lygūs, trumpi, kieti, prigludę.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 57–63 cm, patelės 53–59 cm. 
Vokiečių bokserio forma:  24–25 kg, kresnas, kvadratinis, stambus, ausys apkarpytos, uodega nukirsta. 
Bokserių kailis plonas, todėl jie jautrūs temperatūrai ir negali būti laikomi vien tik lauke. Kai kuriomis ligomis (širdies ir kraujagyslių, stuburo nejudrumu, sukeltomis navikų) bokseriai serga dažniau negu kitų veislių šunys. 

Temperamentas

Palyginus su tais šunimis, kokie jie buvo veisimo pradžioje, šiandieniniai bokseriai yra šiek tiek jautresni ir jų išvaizda daugiau aptakesnė. Problema, su kuria susiduriama, ypač tarp patinų, yra polinkis peštis. Šia prasme neišauklėtas bokseris kelio neužleidžia niekam, ir pasivaikščiojimas po apylinkę, kurioje gausu šunų, gali priminti lakstymą siekiant išvengti rykštės. Toodėl labai svarbu su bokseriu lankyti bendrojo paklusnumo kursus ir pasistengti, kad jauno amžiaus šuniukas, bendraudamas su kitais šunimis, patirtų kuo daugiau gerų įspūdžių. Bokseris gali būti labai stiprus, todėl labai svarbųjį valdyti ne tik fiziškai, bet ir psichiškai! 
Dar Romos imperijos laikais bokseriai garsėjo kaip kovingi šunys. Vėliau juos žmonės vesdavosi į meškų bei šernų medžiokles. Tikriausiai jiems stigo daugiau progų pasižymėti, nes laikui bėgant vokiečių bokseriai pasidarė taikingesni, ir šita savybė užtikrino jiems patikimo namų šuns vardą. Vokiečių bokseris tarsi atlaidus, bet rūstokas, stambus, kovingas, išbandytas apsaugos ir tarnybinis šuo, savo ištikimybe ir gera širdimi pelnęs ir taikingo, patikimo namų šuns vardą. Su svetimais nepatiklus. Vokiečių bokserio savybės: ištikimas, geraširdis, budrus, kovingas, vikrus, nepatiklus su nepažįstamais.  

Vokiečių bokseris - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ŠaitanasSkaira
02 . MuchtarasDusia
03 . FergisDoli
04 . BriuselisTarga
05 . BingasAbre
06 . PangasLiba
07 . JonalisNute
08 . AmsisBambino
09 . RikisGaile
10 . BretasAikita

Įdomybės

FCI Nr. 144/2.2 
Kilmės šalis: Vokietija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – 50–75 eurai. 
Gyvenimo trukmė – 8–10 metų.  
Šuniuko kaina – maždaug 850 eurų.