Šunų veislės > Sibiro haskis

Sibiro haskis

Sibiro haskis - nuotrauka
Sibiro haskis - nuotrauka
Veislė Sibiro haskis
Kiti vardai Chukcha, Chuksha, Husky, Icee, Sibe
Kilmės šalis Rusija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Temperamentas švelnus, protingas, mėgstantis pasivaikščioti, budrus, draugiškas
Ūgis Patinas: 53–60 cm Patelė: 51–56 cm
Svoris Patinas: 20–27 kg Patelė: 16–23 kg
Kailio spalva Juodas, Raudonas, sidabrinis, Pilkas, Rudas, Baltas, Juodas ir baltas, Juodas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos, Vario spalvos,
Šuniuko kaina 570 - 810 EUR
Hipoalerginis ne
Sibiro haskis - šuniukas
Sibiro haskis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 59

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Sibiro haskis yra pati žinomiausia ir populiariausia kinkomųjų šunų veislė. Šiandien jis dažnai laikomas kaip šeimos šuo ir palydovas, nors tokiai veiklai yra daug geresnių veislių negu Sibiro haskis. Jo žavinga išvaizda – natūraliai panašus į vilką ir kartu egzotiškas su mėlynomis arba skirtingų spalvų akimis – sužadino daugelio žmonių norą įsigyti būtent tokį šunį. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 53–60 cm, patelės51–56 cm.  
Kaip ir kitos šiaurinių šunų veislės, laikomos namuose, haskiai gali sirgti odos ligomis ir skleisi stiprų kūno kvapą. Retsykiais pasitaiko hormonų veiklos sutrikimų ir ėdalo netoleravimo atvejų. Keičiantis kailiui reikia daug šukuoti šepečiu!  

Temperamentas

Dauguma haskių yra draugiški su žmogumi ir linkę bendrauti. Tačiau to nepakanka, kad šį šunį būtų galima priskirti prie nesunkiai auklėjamų šeimos šunų. Haskiams būdingas nepažabojamas polinkis judėti ir ryškus medžioklės instinktas. Gana dažnai nutinka, kad haskiai nušaunami medžioklėje arba suvažinėjami, taip pat neprižiūrimas kinkomasis šuo dažnai išskerdžia avis, triušius arba vištas.  
Prieš įsigyjant šios veislės šunį reikia turėti aiškų supratimą apie atsakomybę – šuns ir jo aplinkos atžvilgiu. Dėl tos priežasties gyvūnų prieglaudos skundžiasi didėjančiu kinkomųjų šunų ir jų mišrūnų skaičiumi. Daugelį tų nelaimingų šunų kažkada įsigijo karštai juos auginti norintys žmonės, bet, išaiškėjus elementariems šių šunų poreikiams, pasijuto pervargę. 
Būtų labai gerai, jei kinkomųjų šunų sportas taptų jūsų pomėgiu, ir didelėje, tvora aptvertoje teritorijoje laikytumėte daug haskių. Tikriausiai galite įsivaizduoti, kad toks laisvalaikio užsiėmimas yra labai brangus ir reikalaujantis daug laiko! Sumaniam haskiui turi būti suteikta galimybė daug judėti; geriausia bėgti šalia važiuojančio dviračio, aktyviai dalyvaut gaujos bei šeimos bendrijos gyvenime ir masiniame sporte. 
Haskį dresuoti gali būti sunku, nes jis labai užsispyręs ir mieliau nusprendžia pats. Kinkomųjų šunų be priežiūros palikti bute ištisoms valandoms neįmanoma — jie tikrąja to žodžio prasme nuplėšia sienų apmušalus! Vasaros karščiai jiems suteikia daug rūpesčių. Jų stichija ledas ir sniegas. Nors visur rašoma, kad kinkomieji šunys labai gerai toleruoja žmones ir gyvūnus, bet reikėtų būti atsargiems su svetimais mažais šunimis. 

Kai kurie haskiai labai nemėgsta ramybės neduodančių svetimų žmonių. Vienu žodžiu, šie šunys – ne kiekvienam. Jei abejojate, geriau būtų nuspręsti „prieš” negu „už”! Tie, kurie domisi haskiais, bet nenori su jais užsiimti rogučių sportu, šuniuką turėtų pasirinkti iš parodinių šunų linijos, veisiamos kaip namų šunys.

Sibiro haskis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . LangrinasDeima
02 . SulisRobe
03 . ChuliganasSitka
04 . LitasJuta
05 . ZaibasOrta
06 . BučkiukasTore
07 . BaksasMixė
08 . NifasSaira
09 . IrvisPūdra
10 . SargisKelly

Įdomybės

FCI Nr. 270/5.1 
Kilmės šalis – JAV.   
Mėnesio ėdalo išlaidos 50–60 eurų. 
Gyvenimo trukmė – 14 metų. 
Šuniuko kaina – 600–1100 eurų.