Šunų veislės > Apenzelio zenenhundas

Apenzelio zenenhundas

Apenzelio zenenhundas - nuotrauka
Apenzelio zenenhundas - nuotrauka
Veislė Apenzelio zenenhundas
Kiti vardai AppenzellerAppenzell Cattle DogAppenzeller Mountain DogEntlebucher SennenhundEntlebucher Mountain Dog
Kilmės šalis Šveicarija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Sarginiai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -14 metų
Temperamentas dėl savęs tikras, guvus, energingas, bebaimis, tvirto charakterio
Ūgis Patelė: 50–54 cm Patinas: 52–56 cm
Svoris Patelė: 22–32 kg Patinas: 22–32 kg
Kailio spalva Juodai trispalvis, Raudonas trispalvis
Šuniuko kaina 570 - 650 EUR
Hipoalerginis ne
Apenzelio zenenhundas - šuniukas
Apenzelio zenenhundas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 14

Iš keturių skirtingų šveicarų zenenhundų Entlebucho ir Apenzelio šunys yra mažiausi, todėl ir vadinami mažaisiais zenenhundais. Jie yra uolūs darbiniai šunys. Vokietijoje pastaraisiais metais šiek tiek populiaresnis tapo Apencelio zenenhundas, tačiau, ir Entlebucho zenenhundas vis mieliau pasirenkamas kaip šeimos šuo. 
Abiejų veislių šunys yra nepavargstantys įvairiausių žaidimų dalyviai ir palydovai. Anksčiau jie būdavo veisiami tam, kad varytų jaučius ir saugotų Šveicarijos kalnų ganyklas – iš dalies jie tą daro ir šiandien. Šie šunys yra budrūs, vikrūs ir nepasitikintys svetimais. Pastaroji suaugusio šuns savybė, jei šuniukas, būdamas jauno amžiaus, nebuvo tinkamai auklėjamas, gali labai išsikeroti. Tada giliai įsišaknijęs nepasitikėjimas visais svetimais gali niekada nebesumažėti. Šiandieninėje visuomenėje tai gali sukelti problemų.

Kailis ir spalva

Šveicarų piemenų šunų spalva ir plaukas: spalva viena – juoda. Snukis, kaklo priekis, krūtinė, kojos ir uodegos galiukas – balti. Plotai tarp juodos ir baltos spalvų rusvai gelsvi. Plaukai: apencelerio ir entlebucherio kieti, trumpi, blizgūs, tvirtai prigludę. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: Apencelio zenenhundo patino 52–56 cm, patelės 50–54 cm.  
Šveicarų piemenų šunų ūgis ir forma: Apenceleris nuo 48 iki 58 cm, ausys nulėpusios, uodega riesta. 

Temperamentas

Norint neužsitraukti kaimynų pykčio, taip pat reikėtų mažinti jų pomėgį skalyti. Kita vertus, laikyti šių veislių šunis yra paprasta – jie tvirti ir mažai serga. Jiems būtina turėti daug užsiėmimų ir bendrauti, antraip gali kilti problemų dėl polinkio veikti. 
Mažieji zenenhundai yra tinkami, be to, jie ir patys mėgsta įvairiausią šunų sportą. Gali būti auklėjami kaip gelbėjimo šunys arba pėdsekiai, tačiau neturi būti dresuojami kaip tarnybiniai šunys. Abu zenenhundų veislės šunys namuose ir ūkyje puikiai atlieka smulkias užduotis. Reikėtų būti atidesniems, kai pas vaikus į svečius ateina draugų: perdėm judrūs judesiai, pavyzdžiui, žaidžiam futbolą, mažuosius zenenhundus, kaip buvusius galvijų varovus, sukursto stverti už kulkšnių. Šis veiksmas nėra agresyvus, bet užpulto vaiko tai nepaguodžia.  
Šie šunys ne tik puikiausiai atlieka savo darbą ganyklose, bet yra ir pripažinti namų bei apsaugos šunys. Jie nuovokūs, drąsūs, vikrūs, budrūs, prieraišūs, lengvai auklėjami ir valdomi. Be to, nesibasto ir nesiniauja.  

Apenzelio zenenhundas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . SoftasIngrida
02 . GatasJuode
03 . KumpisHensė
04 . IrisLedi
05 . SmartasLolita
06 . MetjuDama
07 . BorgasCeza
08 . BuosisMažė
09 . BembisAmanda
10 . MolisJuke

Įdomybės

Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 35 eurai. 
Gyvenimo trukmė 13–15 metų. 
Šuniuko kaina – maždaug 750 eurų.