Šunų veislės > Australų trumpauodegis aviganis

Australų trumpauodegis aviganis

Australų trumpauodegis aviganis - nuotrauka
Australų trumpauodegis aviganis - nuotrauka
Veislė Australų trumpauodegis aviganis
Kiti vardai Stumpy Tail Cattle Dog, Stumpy, Stumpy tail, 'Heeler'
Kilmės šalis Australija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Ganytojų šunų veislės
Ilgaamžiškumas 12 -14 metų
Temperamentas protingas, budrus, pasiaukojantis, paklusnus, drąsus, ištikimas
Ūgis Patinas: 46–51 cm Patelė: 43–48 cm
Svoris Patinas: 16–23 kg Patelė: 16–23 kg
Kailio spalva Mėlynas, Raudonai dėmėtas, Mėlynas ir juodas
Šuniuko kaina 410 - 490 EUR
Hipoalerginis ne
Australų trumpauodegis aviganis - šuniukas
Australų trumpauodegis aviganis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 5

Australų trumpauodegis aviganis. Žiūrėti, kaip Australų aviganis sutvarko avių bandą yra gražus reginys. Jis nukreipia pulką, naudodamas balsą, elgesį ir "akis", skverbiasi gilyn į bandą tarsi sakydamas "Aš atsakingas." Protingas, darbštus ir universalus, Australų aviganis nėra namų šuo, – jo smegenys ir energija privalo būti tinkamai naudojama. Jūs neprivalote laikyti avių kaimenės, jei jūs gyvenate su Australų aviganiu, bet jūs turite laikyti šį šunį užimtą. Tai didelės energijos šuo. Australų aviganis turi savo energiją deginti, ir jam reikia daug pratimų. Trūkstant veiklos, jam tampa nuobodu, šuo tampa destruktyvus ir garsiai loja. Arba jis gali susigalvoti ką veikti: gainioti vaikus, kaimynus, automobilius ar kitus gyvūnus. Jei jūs neturite laiko ar energijos mokyti ir užsiimti su Australų aviganiu kasdien, ši veislė ne jums. Tai judrus, vidutinio dydžio šuo su nukirpta uodega yra aukščiausio lygio varžovas visose paklusnumo, vikrumo, ganymo varžybose. Jis taip pat sėkmingai gali padaryti karjerą kaip šuo vedlys, aklųjų ar kurčiųjų šuo, policijos šuo, paieškos ir gelbėjimo darbų šuo. 

Kailis ir spalva

Australų trumpauodegis aviganis išsiskiria iš minios dėka savo patrauklaus vidutinio ilgio kailio, ir dėl tamsiai rudos, geltonos, mėlynos, žalios arba gintarinės spalvos akių. Australų aviganis yra vidutinio ilgio kailiu šuo, atsparus vandeniui kailio sluoksnis apsaugo nuo lietaus ir sniego. Australų aviganiai šaltame klimate turi sunkesnę storesnę pavilnę, nei tie, kurie gyvena saulėtose srityse. Australų aviganis šeriasi ištisus metus, daugiau pavasarį. Maudykite Australų aviganį vonioje tik tada, kai jis yra purvinas, ne dažniau nei kelis kartus per metus. Naudokite šampūną pagamintą šunims, taip išvengsite šuns odos ir kailio išsausėjimo. 

Australijos aviganiai būna kelių spalvų: mėlyna merle, raudona Merle, raudona, trijų spalvų (balta, juoda, su įrudžiu) ir juodos spalvos. Kailis turi tamsių dėmių ant šviesaus fono. Merle spalvos linkę tamsėti su amžiumi.

Temperamentas

Australijos aviganiai gali bandyti dominuoti jūsų namuose, jei jūs nebūsite lyderis ir neauklėsite šuns. Jei jūs renkatės šunį pirmą kartą ar esate nedrąsus savininkas, jums ši veislė netinka. Kaip ir daugelis ganymo šunų, ir Australijos aviganiai prigimtimi yra ištikimi savo šeimai, bet nedraugiški su nepažįstamais. Jiems reikia anksti pradėti socializuotis.  

Australų trumpauodegis aviganis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . GotisBeta
02 . YarrabeeRiva
03 . ReksasArlita
04 . TaurasKarora
05 . FrėjusDeze
06 . ČiobrelisCipsas
07 . TutasEstera
08 . SkuchasKarolina
09 . HercasNassa
10 . ZumasKika

Įdomybės

Nepaisant jo pavadinimo, tai yra Amerikoje gimusi veislė. Australų aviganis iš pradžių buvo sukurtas kaip ganantis bandos gyvulius šuo, vakarinėje JAV dalyje. Visai tikėtina, kad Australų Trumpauodegio Aviganio protėviai yra Kolis ir kiti piemenų tipo šunys. Veisėjai siekė sustiprinti ganymo sugebėjimą ir sukurti šunį, kuris būtų universalus, darbštus ir protingas. Nepaisant populiarumo, veislė nebuvo pripažinta Amerikos Kennel Klubo iki pat 1993 m.