Šunų veislės > Čiau-čiau

Čiau-čiau

Čiau-čiau - nuotrauka
Čiau-čiau - nuotrauka
Veislė Čiau-čiau
Kiti vardai Chow
Kilmės šalis Kinija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Nesportuojančių šunų veislės
Ilgaamžiškumas 9 - 15  metų
Temperamentas užsisklendęs, nepriklausomas, ištikimas, ramus
Ūgis Patinas: 48–56 cm Patelė: 46–51 cm
Svoris Patinas: 20–32 kg Patelė: 20–32 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Juodas, kreminė spalva, Raudonas
Šuniuko kaina 490 - 970 EUR
Hipoalerginis ne
Čiau-čiau - šuniukas
Čiau-čiau - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 33

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Dėl čiau čiau nesutariama: vieni jį laiko pirmykščiu labia individualiu šunimi, kitiems jis – vienas iš tų, kurių veisimas yra luošinantis. Taip yra dėl to, kad čiau čiau veislė buvo stipriai pakeista. Pažvelgus į XX a. 4 dešimtmečio fotografijas, galima įsitikinti, kad šiandien šios veislės šunys daug stambesni, raukšlėtomis galvomis, stačiomis strėnomis ir vešlesniu kailiu. Dažnai sakoma, kad ankstesnė Eurazijos špicų veislė labiau panaši į senovinius čiau čiau negu į šiuolaikinius! 
Kad ir kaip ten būtų, pakeitimai veislei davė ne tik gera. Daugelis čiau čiau veislės šunų serga akių ir odos ligomis. Kelių sužeidimai taip pat būna dažni, neretai pasitaiko ir įgimta klubo sąnario displazija. Dažnai aprašomą čiau čiau nenorą judėti tik iš dalies galima priskirti jų būdui. Daug vaikščioti arba lydėti dviračiu važiuojantį šeimininką jiems kartais neįmanoma dėl anatominės kūno sandaros.  

Kailis ir spalva

Kailį reikia pradėti prižiūrėti nuo mažumės. Iš pat pradžių sutinkamą pasipriešinimą turite palaužti meiliu nuoseklumu ir menu įtikinti! Čiau čiau, kuris nesileidžia šukuojamas, anksčiau ar vėliau paklius pas veterinarijos gydytoją arba į gyvūnų globos centrą. 
Čiau čiau spalva ir plaukas: vienspalviai – rusvi juodi, melsvi, cinamono spalvos arba balti. Plaukai vešlūs, tankūs, pasišiaušę, povilnė minkšta.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 48–56 cm, patelės 46–51 cm.  
Čiau čiau ūgis ir forma: panašūs į špicą, bet stipresni, kompaktiškesni. Ausys stačios, mažos, kūnas trikampis, uodega gauruota, susisukus, liežuvis melsvai juodas, aplink kaklą – ilgi karčiai.  

Temperamentas

Po to, kai vis daugiau šeimininkų ir veislininkų ėmė pripažinti, kad perdėtų veislės požymių atsisakymas gerina šunų ir jų savininkų gyvenimo kokybę, vėl pasirodė paprastesnių čiau čiau. Iš tiesų labai svarbu atidžiai pasirinkti veislininką. Prieš pirkdami šuniuką apžiūrėkite daugiau narvų, kuo daugiau šuniukų, jų tėvų ir giminaičių, su veislininku pakalbėkite apie veisimo tikslus! Čiau čiau apibūdinamas kaip vieną šeimininką pripažįstantis šuo. Dažnai skleidžiami gandai, kad čiau čiau prisiriša tik prie vieno žmogaus – šeimininkui numirus arba jam atidavus šunį, šis niekada daugiau prie nieko nebeprisiriša. Tai netiesa. Net ir senesnis čiau čiau yra pajėgus pasitikėti nauju žmogumi. Suprantama, veikia čiau čiau klubų globos centrai. 
Iš tiesų čiau čiau į svetimus žmones reaguoja abejingai arba neigiamai. Tačiau jis labai myli savo šeimininką ir jo šeimos narius, nors ir jiems jis niekada visiškai ir tuoj pat nepaklus. Tai nereiškia, kad jūs, kaip čiau čiau šeimininkas, turite jo neauklėti!  
Jis taip pat turi mokėti pagrindines dresūros komandas ir žinoti, kad bendruomenėje galioja tam tikros taisyklės. 
Čiau čiau (Chow-chow) – tylus, budrus namų šuo, ypač tinkamas laikyti vienišiems žmonėms. Tarsi žinodamas, kad jis tik vienas teturi tokį retą veislės požymį – melsvai juodą liežuvį – čiau čiau jį ir rodo. Čiau čiau – tylus, truputėlį savotiškas palydovas, nemėgstąs švelnybių ir žaidimų, pripažįstąs tik savo šeimininką, kuriam yra ištikimas ir prie jo prisirišęs.  
Čiau čiau savybės: ištikimi ir prieraišūs savo šeimininkui, nemėgsta žaisti ir glaustytis, labai tykūs, užsidarę, mylintys laisvę ir nepatiklūs.  

Čiau-čiau - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . StenlisBrina
02 . BrutasMargė
03 . MundisAika
04 . BooKikile
05 . LoidasVenuzuela
06 . MailoMogo
07 . UzisRaja
08 . BiesasSoli
09 . PerlasBlonde
10 . MuchtarasDara

Įdomybės

FCI Nr. 205/5.5 
Kilmės šalis – Kinija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – 30–40 eurų.
Gyvenimo trukmė – maždaug 10 metų.  
Šuniuko kaina – 800–1000 eurų.