Šunų veislės > Čihuahua

Čihuahua

Čihuahua - nuotrauka
Čihuahua - nuotrauka
Veislė Čihuahua
Kiti vardai Chihuahua dog
Kilmės šalis Meksika
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Kambariniai šunys, dekoratyviniai šunys, mažų veislių šunys
Ilgaamžiškumas 12 -18 metų
Temperamentas budrus, pasiaukojantis, greitas, drąsus, guvus
Ūgis Patinas: 15–23 cm Patelė: 15–23 cm
Svoris Patinas: 3 kg Patelė: 3 kg
Kailio spalva Baltas, Juodas, Gelsvai rudas, daug kitų spalvų
Šuniuko kaina 410 - 650 EUR
Hipoalerginis ne
Čihuahua - šuniukas
Čihuahua - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 57

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Iš šio šuns mažumo labai dažnai juokiamasi, jis pravardžiuojamas „šuns gėda”. Artimesnė pažintis su juo sukelia nuostabą, kad mažas šuniukas gali pasižymėti tokiu temperamentu ir narsa. Drovūs arba baugštūs cihuahua sutinkami labai retai. Sakoma, kad trumpaplaukiai cihuahua būna nutrūktagalviškesni ir beatodairiškai drąsesni už romesnius ilgaplaukius. 

Sudėjimas

Masė: iki 2,5 kg.  Či-hua-hua – patys mažiausi šuneliai, jų akys tamsios, o ausys kaip šikšnosparnių.  
Suprantama, saugoti nykštukinį šunį reikia daugiau negu didelį. Juk jis pats nežino, kad pažeidžiamas labiau negu dideli šunys. Dėl tos priežasties čihuahua nelabai rekomenduojamas šeimoms su mažais vaikais. Taip pat jis netinka ir ūkininko kieme, kur daug didelių gyvūnų. Atitinkamai treniruotas jis gali nukeliauti iki 12 kilometrų, vis dėlto yra netinkamas kelionei į aukštus kalnus – kad ir nešamas kuprinėje! 
Pasitaikė atvejų, kai dėl nerūpestingų šeimininkų jie net tragiškai žūdavo, nes jų galūnės ir kaukolės kaulai yra labai jautrūs ir lengvai lūžta. Jis labai tinka senyviems žmonėms, kurie, skirdami daug laiko ir dėmesio, mielai jais rūpinasi. Aišku, šio šuns nereikia saugoti kaip krištolinio, be būtina atsižvelgti į jo dydį – juk jis pats to padaryti negali! 
Reikėtų vengti veislininkų, kurie didžiuojasi ypač mažais šunimis ir kergia kalaites, kurių masė mažesnė kaip du kilogramai. Įsigaliojus labai griežtiems veisimo nuostatams, sumažėjo komplikuotų šuniavimosi problemų, kurių anksčiau būta palyginti daug. Nesukietėjęs momenėlis nebelaikomas veislės požymiu. Čihuahua, kaip ir kitiems nykštukinių veislių šunims, labai anksti pradeda kristi dantys. Trachėjos kolapsas, akies obuolio iškritimas ir ragenos sužeidimai – tai galimos didelio susijaudinimo arba peštynių su kitais gyvūnais pasekmės.  

Temperamentas

Čihuahua beprotiškai myli savo šeimininką ir visa savo pustrečio kilogramo jėga gina jį bei jo turtą. Į svetimus dažnai reaguoja santūriai arba nepatikliai. Be šeimininko leidimo svetimo čihuahua liesti nereikėtų. Nors jis rimtai ir negali nieko sužeisti, bet jį reikia auklėti ir valdyti taip, kad jis nelotų be atvangos, nevargintų praeivių lakstydamas aplink arba atsidurtų pavojuje. 
Čihuahua yra protingi ir imlūs dresavimui. Su juo, atsižvelgus į šuns kūno dydį, galima net dalyvauti vikrumo bei bendrojo paklusnumo šunų varžybose!  
Čihuahua veislės šuniukus tinka laikyti du arba gaują. Suprantama, daugelio šunų skalijimą kontroliuoti sunkiau, jei gyvenat bute, todėl apie tai irgi pagalvokite. 

Čihuahua - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . FrėjusLuvra
02 . OzzisDžesika
03 . BaflisLeila
04 . VukasPamela
05 . MilisGoka
06 . ŠaprasBaira
07 . NaikasKome
08 . BazilisLizutė
09 . DarasRobe
10 . AikoCloja

Įdomybės

FCI Nr. 218/9.6 
Kilmės šalis: Meksika   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 20 eurų. 
Gyvenimo trukmė – maždaug 15 metų. 
Šuniuko kaina – 600–750 eurų.