Šunų veislės > Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjeras - nuotrauka
Jorkšyro terjeras - nuotrauka
Veislė Jorkšyro terjeras
Kiti vardai Yorkie
Kilmės šalis Anglija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Kambariniai šunys, dekoratyviniai šunys, mažų veislių šunys
Ilgaamžiškumas 13-16 metų
Temperamentas protingas, nepriklausomas, drąsus, pasitikintis savimi, įžūlus
Ūgis 19 - 23 cm
Svoris 1.59 - 3.63 kg
Kailio spalva Juodas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos, Mėlynas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos, Juodas ir aukso spalvos, Mėlynas ir aukso s
Šuniuko kaina 410 - 570 EUR
Hipoalerginis taip
Jorkšyro terjeras - šuniukas
Jorkšyro terjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 88

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Šiandien Jorkšyro terjeras, kaip pelių ir žiurkių gaudytojas nebenaudojamas. Dabar jis yra visame pasaulyje populiarus elegantiškų ponų palydovas, retai kada Jorkšyro terjeras būna be privalomo juokingo kaspinėlio viršugalvyje. Blizgančiam, žemę siekiančiam kailiui reikia kruopščios priežiūros. Kai kurie parodiniai šunys savo gyvenimo dienas leidžia narve. Kad nelūžinėtų ir nesusiveltų, plaukai dažniausiai susukami suktukais. 

Kailis ir spalva

Galite savo Jorkšyro terjerą nukirpti trumpai – taip jam suteiksite galimybę laisviau judėti, nes pasivaikščiojimų metu jis taip pat mielai nori pašniukštinėti aukštoje žolėje ir lapuose. Jei paliekate ilgus plaukus, tai būkite pasiruošę ilgai trunkančiai kailio priežiūrai, be kurios šuo labai greitai visiškai susiveltų. 
Kailį reikia rūpestingai prižiūrėti. Šilkiniams jo plaukams reikia rūpestingos priežiūros.   
Jorkšyro terjero spalva ir plaukas: tamsiai melsvos plieno spalvos, krūtinė, galva ir kojos vietomis tamsiai auksinės. Plaukai ilgi, šilkiniai, blizgūs, sklastymas nuo galvos iki uodegos.  

Sudėjimas

Masė: daugiausia – 3,2 kg.   
Nesirinkite labai mažo Jorkšyro terjero veislės šuns! Itin maži individai gali būti labai neatsparūs ligoms. Jų rizika susižeisti taip pat būna dažnesnė negu didėlesnių šunų! Kuo šuo mažesnis, tuo dažniau ant dantų susidaro akmenų ir dažniau iškrinta dantys! 
Nykštukiniams šunims taip pat dažnesni būna kelio sąnario išnirimo ir kvėpavimo takų kolapso atvejai. Tai pasitaiko ne tik Jorkšyro terjerams, bet ir visoms nykštukinių šunų veislėms. 
Jorkšyro terjero ūgis ir forma: iki 30 cm, trumpakojis, nykštuko figūra, ausys pusiau stačios, uodega saikingai sutrumpinta.  

Temperamentas

Daugelio Jorkšyro terjerų charakteryje slypi tikras terjeras: jie smalsūs, įžūloki, ir jaučiasi stipresni negu yra iš tiesų! Pasistenkite per daug nelepinti mažojo šuniuko, nors jis, kaip ir kitos nykštukinės veislės, geriausiai atitinka mūsų globėjišką instinktą. Jorkšyrai, kaip terjerai, turi polinkį į didybės maniją ir tai gali sukelti pavojingų situacijų. 
Tai prabangos ir mados šuo, labiausiai tinkamas damoms kambarinis šuo. Jorkšyro terjeras – elegantiškas, protingas, prabangos ir mados šuo, mėgstamas damų. Jis labai gyvas, visuomet linksmas ir pasitikintis. Kitados Jorkšyro terjerai buvo puikūs žiurkių medžiotojai. Tik auklėjimas pavertė juos prabangos ir mados šunimis.  
Jorkšyro terjero savybės: inteligentiškas, gyvas, linksmas, pasitikintis, prieraišus šuo.  

Jorkšyro terjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . DžefrisTreina
02 . VilkasTima
03 . RohiMatilda
04 . ČakasKobe
05 . MobyZaira
06 . GabanaWawa
07 . HonzasŠpulka
08 . KimisMedė
09 . BazilisGapi
10 . MarlisMūrza

Įdomybės

FCI Nr. 86/3.4 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – 20 eurų. 
Gyvenimo trukmė – 12–15 metų. 
Šuniuko kaina – 500–1500 eurų