Šunų veislės > Pudelis

Pudelis

Pudelis - nuotrauka
Pudelis - nuotrauka
Veislė Pudelis
Kiti vardai Pudle,Caniche,Barbone
Kilmės šalis Vokietija, Prancūzija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Kambariniai ir nemėgstantys sportuoti šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Temperamentas aktyvus, protingas, budrus, ištikimas, lengvai treniruojamas, instinktyvus
Ūgis 25 cm
Svoris 2.27 - 4.54 kg
Kailio spalva Margas, Juodas, kreminė spalva, Raudonas, sidabrinis, Pilkas, Mėlynas, Rudas, Abrikoso spalva, Baltas, Sabalo juodas
Šuniuko kaina 810 - 1220 EUR
Hipoalerginis taip
Pudelis - šuniukas
Pudelis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 92

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Pudelis priklauso populiariausių šunų veislei. Jis užima išskirtinę padėtį ir sunku patikėti, kaip skiriasi nuomonės apie jį. Gerbėjams jis yra protingiausias ir ištikimiausias šuo, kitiems – sužmoginto, dirbtinio kambarinio šuns įsikūnijimas. 
Vokietijoje pudelis nebėra madingas šuo, kaip kad buvo dvidešimto šimtmečio 7 dešimtmetyje. Šiandien pudelį renkasi palyginti mažai jaunų žmonių ar šeimų. Pudelio įvaizdis – kaip senų, vienišų damų palydovo – visus nugąsdina. Bet tai yra neteisinga. 

Kailis ir spalva

Kailio priežiūra yra vienas iš specifinių dalykų, apie kurį prieš įsigyjant pudelį reikėtų rimtai pagalvoti. Kas šešias savaites su pudeliu privaloma lankytis šunų salone arba kirpimo meno išmokti patiems ir nusipirkti nepigius reikmenis. Neprižiūrėti pudeliai greitai susivelia, o tai ne tik negražu, bet ir sukelia odos ligas, juos užpuola parazitai ir šunys ima nepakenčiamai dvokti. Ne vienas pudelis gyvenimą užbaigė kaip apleistas, užuojautos vertas gyvūnas, nes jo šeimininkui tinkamai prižiūrėti kailį buvo per sunku.  
Pudelio spalva ir plaukas: vienspalvis – juodas, rudas, baltas. Plaukai garbanoti, vilnoniški, tankūs, vešlūs. Kailį reikia prižiūrėti ir nuolat kirpti pagal madą.    

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: toipudelio – iki 27,9 cm, nykštukinio pudelio 28–34,9 cm, mažojo pudelio 35–44,9 cm, didžiojo pudelio 45–60 cm (dabar daugiausia 56–62 cm).   
Pudelio ūgis ir forma: nykštukinis pudelis – daugiausiai 35 cm. Elegantiškas, judrus, raumeningas, ausys prigludusios, uodega dažniausiai nukirsta.  
Pudeliai serga daugeliu ligų – tai susiję su jų paplitimu. Vidutinė gyvenimo trukmė – 13 metų, iki gilios senatvės guvūs ir sveiki pudeliai priklauso prie ilgaamžiškiausių veislių. Kai kurie pudeliai suserga medžiagų apykaitos ligomis: cukriniu diabetu arba antinksčių hiperfunkcija. Labai dažnai tai būna susiję su laikymo ir šėrimo (peršėrimas, saldumynai) klaidomis. 
Mažesnių atmainų šunims susidaro dantų akmenys. Baltiems ir abrikosų spalvos toipudeliams ir nykštukiniams pudeliams užsikemša ašarų kanalai ir po akimis atsiranda baisūs rudi latakai. Pudeliai serga ausų uždegimais, kurie yra linkę pereiti į lėtinius. 
Kad pudelis būtų žvalus ir sveikas, be kailio priežiūros, būtina reguliariai tikrinti ir valyti ausis, akis bei dantis ir ne per gausiai šerti.  

Temperamentas

Vidutinio dydžio ir didelės pudelių atmainos yra sportiški linksmi šunys, lengvai dresuojami ir neagresyvūs. Toipudeliai nelabai tinkami triukšmingai aplinkai su mažais vaikais, nes jie yra labai švelnūs ir pakankamai greitai išsigąstantys. Mažesnių atmainų pudeliai gali labai skalyti, jei nuo mažens nebus auklėjami. 
Pudeliai mėgsta pokštus ir kartu užsiima aktyvia laisvalaikio veikla. Jie dažnai būna labai prisirišę prie savo šeimininko, tačiau įsijungę į bendruomenę, kitus žmones sutinka draugiškai. Polinkis peštis jiems nebūdingas. Būtų pats laikas padėti pudeliui sugrįžti į visuomenę kaip šeimos šuniui. Iš jų pirmiausia didysis pudelis nenusipelno būti šešėlyje, nes yra protingas, prieraišus ir malonus.  
Pudeliai (didieji pudeliai, mažieji pudeliai, miniatiūriniai pudeliai) – idealūs sarginiai, namų, prabangos šunys, kuriuos galima laikyti ir nedideliuose butuose. Didysis pudelis dažnai būna ir tarnybinis šuo. 
Pudelio savybės: uolūs mokslams, prieraišūs, ištikimi, budrūs, labai inteligentiški, mėgsta nešioti daiktus, loja mažai. Jie žvelgia į mus truputėlį nepatikliai, kone baimingai. Rodos, pudeliukai tik ir telaukia, kad mes juos ko nors išmokytume. O jie, tokie protingi, netruks mums padėti. Įsikandę į dantis pintinę, jie lydės išėjusią apsipirkti šeimininkę į prekyvietę.
Nykštukinis pudelis – juodas, baltas, rudas, kaip ir visi pudeliai, yra vienas protingiausių šunų. Pudeliai yra labai nuovokūs mokiniai, ištikimi ir budrūs. Be to, idealūs prabangos ir namų šunys net mažyčiuose butuose, juolab kad jie mažai loja.   

Pudelis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . DemonasAkila
02 . SterdisBarte
03 . KebabasNimfa
04 . KinderisMena
05 . JortasMegė
06 . RunisCise
07 . EsindasBerė
08 . StopasUrma
09 . BumbisWirruna
10 . MateoMeida

Įdomybės

FCI Nr. 172/9.2 
Kilmės šalis: Prancūzija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos (nelygu dydis) 15–40 eurų. 
Kailio priežiūros išlaidos – maždaug 40 eurų (kas 6–8 savaites). 
Gyvenimo trukmė 14–17 metų. 
Šuniuko kaina 600–900 eurų (priklausomai nuo dydžio ir spalvos).