Šunų veislės > Etnos čirnekas

Etnos čirnekas

Etnos čirnekas - nuotrauka
Etnos čirnekas - nuotrauka
Veislė Etnos čirnekas
Kiti vardai Cirneco, Sicilijos kurtas
Kilmės šalis Italija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas
Temperamentas meilus, švelnus
Ūgis Patelė: 42–50 cm Patinas: 46–52 cm
Svoris Patelė: 8–10 kg Patinas: 10–12 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Baltas, Sabalo juodas, Gelsvai ruda ir balta, Oranžinė ir baltas, Gelsvai rudas ir sabalo spalvos
Hipoalerginis ne
Etnos čirnekas - šuniukas
Etnos čirnekas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 9

Etnos čirnekas yra mažas skaliko tipo šuo, naudojamas Sicilijoje triušių medžioklei ir dažniausiai vadinamas kaip "Sicilijos kurtas". Jis randamas visoje Italijos saloje Sicilijoje, o ypač zonoje aplink aktyvų ugnikalnį Etną, kur šunys medžioja ant ugnikalnio lavos. Etnos čirnekas Sicilijoje yra vienas iš nedaugelio senųjų veislių, kurios buvo labai mažai paveiktos žmogus. Taigi, šuo kurį turime šiandien, yra itin atspari veislė, be paveldimų sveikatos problemų.  
Tai medžiotojas, pritaikomas prie sudėtingo reljefo, medžioja pagal uoslę, regą, klausą. Valingas, budrus ir puikus kompanionas. Stiprus, gyvas, nepriklausomas temperamentas, švelnus ir meilus šuo. Bendra išvaizda: Čirnekas yra vidutinis medžioklinis šuo, elegantiškas, grakštus, bet stiprus ir ištvermingas. Ilgų galūnių, stačių ausų, visada atrodo budrus. Kailis trumpas ant galvos, ausų ir kojų, trumpas ar pusiau ilgas (apie 3 centimetrai) ant kūno, bet aptakus ir prigludęs.  

Etnos čirnekas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . PiratasGata
02 . NarsiusMeilute
03 . PutuPamela
04 . GuchiCyka
05 . BrutasLara
06 . DerikasWima
07 . BliccasTina
08 . RevoMarkizė
09 . EntonisDžordžija
10 . RendisTėja