Šunų veislės > Eurazijos špicas

Eurazijos špicas

Eurazijos špicas - nuotrauka
Eurazijos špicas - nuotrauka
Veislė Eurazijos špicas
Kiti vardai Eurasian, Eurasian Dog
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Nesportuojančių šunų veislės
Ilgaamžiškumas 11 - 13 metų
Temperamentas protingas, budrus, pastovaus charakterio, ramus, uždaras, sargus
Ūgis Patinas: 52–60 cm Patelė: 48–56 cm
Svoris Patinas: 23–32 kg Patelė: 18–26 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Juodas, Raudonas, Juodas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos, Vilko spalva, juoda sabalo spalva
Hipoalerginis ne
Eurazijos špicas - šuniukas
Eurazijos špicas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 14

Eurazijos špicas – labai jauna šunų veislė. Dvidešimto amžiaus 7 dešimtmetyje jis išvesta sukryžminus čiau čiau, volfšpicą ir samojedą. Veisimo tikslas buvo gauti draugišką ir sveiką šeimos šunį.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 50–60 cm, patelės 48–56 cm. 
Masė: patino 23–32 kg, patelės 18–26 kg.  
Vokietijoje Eurazijos špicų draugijos veisimo centrai didelę reikšmę teikia šios veislės šunų sveikatai ir gerai elgsenai. Besidomintieji kruopščiai ir išsamiai informuojami apie veislę. Jei kartais veislininkui kiltų abejonių, ar Eurazijos špicas tam šeimininkui tinka, gali nutikti taip, kad šuniuko jis negaus. Iš esmės tai labai pagirtina nuostata. Iš tikrųjų Eurazijos špicas yra labai tvirtos sveikatos ir labai retai patenka į šunų globos centrus. 

Temperamentas

Kadangi pradinės veislės viena į kitą labai panašios, o jų charakteriai labai skiriasi, tai ir šiandien Eurazijos špico charakterį apibūdinti sunku. Vieni iš Eurazijos špicų svetimų žmonių atžvilgiu laikosi santūriai ir aplinką stebi per didelį atstumą, kiti – nusiteikę draugiškai ir pasirengę iškrėsti išdaigą. Jų gerbėjai vertina tai, kad Eurazijos špicai dar turi kai kurių vilkams būdingų bruožų, todėl pavieniais atvejais gali kilti dresūros sunkumų ir sugyvenimo su aplinka problemų. 
Beveik visus Eurazijos špicus dresuoti sunku. Dažniausiai reikia turėti patirties. Įsijausti į šuns psichiką ir priversti Eurazijos špicą norėti to, ko iš jo reikalaujama, yra labai sudėtinga! Jo išvaizda panaši į vilko. Proporcijos bei spalva patrauklios ir natūralios. Iš tiesų atrodo, kad Eurazijos špicų veislė yra sėkmingo, darnaus pradinių veislių kryžminimo rezultatas. Eurazijos špicas mėgsta būti lauke, vėsesnis oras jam patinka labiau negu vasaros karštis ir jis neturi polinkio daug lakstyti dieną. Jis laimingas, kai visi jo šeimos nariai susirinkę aplink jį – tokiu jaustis jis gali tiek šeimai iškylaujant, tiek namuose ant sofos. 
Špicai – naudingi šeimos, namų ir sarginiai šunys, laikymas nesudėtingas, gerai jaučiasi ir mažuose butuose, nesibasto ir neplėšikauja, idealūs vienkiemio šunys. Špico savybės – budrūs, ištikimi, įtarūs, nepatiklūs, neprisileidžia svetimų, nepaperkami, dažnai ilgai loja, kandžiojasi retai.  

Eurazijos špicas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . SpirgasJuventa
02 . KubiliusBeka
03 . KumpuSevere
04 . MarejusAfro
05 . TubisBrendi
06 . RisasLena
07 . DžimasDeiva
08 . JklMustafa
09 . JasaitisFatima
10 . RamsasLuva

Įdomybės

FCI Nr. 291/5.5 
Kilmės šalis – Vokietija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 35 eurai.
Gyvenimo trukmė – 10–14 metų.
Šuniuko kaina – 820–850 eurų (plius 90 eurų užstatas, kuris grąžinamas po rentgeno tyrimo dėl įgimtos šlaunikaulio displazijos).