Šunų veislės > Greihaundas

Greihaundas

Greihaundas - nuotrauka
Greihaundas - nuotrauka
Veislė Greihaundas
Kiti vardai English greyhound
Kilmės šalis Anglija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 10 - 12 metų
Temperamentas meilus, atletiškas, pastovaus charakterio, švelnus, protingas, ramus
Ūgis Patelė: 68–71 cm Patinas: 71–76 cm
Svoris Patinas: 27–40 kg Patelė: 26–34 kg
Kailio spalva Juodas, Mėlynas, Margas, Gelsvai rudas, Raudonas, Baltas
Hipoalerginis ne
Greihaundas - šuniukas
Greihaundas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 25

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Daugeliui greihaundas yra kurtų idealas: aptakių kūno linijų, trumpaplaukis, lygaus kailio, per kurį matosi kiekvienas raumens virptelėjimas, ir aristokratiškas, maloniai santūrus būdas. 
Greihaundai malonūs įnamiai: jie neįkyrūs, nereikalauja begalinio dėmesio, yra ištikimi šeimos nariai. Mėgsta gulėti truputį aukščiau, gali ilgai snūduriuoti arba stebėti šeimos gyvenimą. 
Vokietijoje yra uždrausta lažintis šunų lenktynėse. Anglijoje ir Ispanijoje, kur lažinamasi iš didelės pinigų sumos, daug greihaundų kasmet išbrokuojama ir nužudoma. Yra įvairių organizacijų, kurios rūpinasi šiais vargšais šunimis. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 71–76 cm, patelės 68–71 cm.  
Greihaundai pagal savo aukštį yra tikrai stiprūs šunys. Griežta rezultatų atranka padėjo išvesti tvirtus ir atsparius gyvūnus. Pasitaiko susižeidimų – švelnios odos arba kaulų ir raiščių. Šie šunys jautrūs šalčiui, todėl žiemą nereikėtųjų ilgai palikti lauke. Greihaundai blogai toleruoja barbitūratų sukeltą nejautrą. Prieš intervenciją turėtumėte su veterinarijos gydytoju išsiaiškinti, ar jis turi patirties, kaip kurtus veikia nejautra. 

Temperamentas

Lauke elgiasi visai kitaip: čia jie įsilinksmina, o jei kas nors pažadina jų medžioklės instinktą gali net pasileisti šuoliuoti. Priešingai paplitusiai nuomonei, greihaundai turi būti dresuojami paklusti. Ypač didelio atsargumo reikia ten, kur daug laukinių žvėrių ir paukščių, nes tankiai apgyvendintame krašte medžioklė dažnai baigiasi ant geležinkelio bėgių ar kelio arba šuo gali būti nušautas. 
Greihaundams nereikia valandų valandas trunkančių kasdienių pasivaikščiojimų. Jiems pakanka progai pasitaikius išsidūkti ir išsilakstyti. Čia atsiduriama prieš dilemą: kai šunų lenktynių takelyje arba krose prabunda šuns pjudymo instinktas, tada, suprantama, šuniui paaiškinti sunkiau, kad išėjus su juo pasivaikščioti jis negali staiga imti ir lėkti. 
Didžiojoje Britanijoje, dar labiau negu Vokietijoje pramogai skirti greihaundai dresuojami kitaip negu lenktynių greihaundai. Jeigu norite turėti šeimos šunį ir palydovą, tai tada tikrai daug geriau šuniuką paimti iš pramoginės veislės linijos. O jei nusprendėte užsiimti kurtų sportu, tai lenktynių greihaundas turės pakankamai galimybių atsiduoti savo aistroms reguliariose treniruotėse ir varžybose.  

Greihaundas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . BitasNona
02 . GordisUtra
03 . JošisLaumė
04 . KešasVangala
05 . FlešasAdra
06 . RotasWunya
07 . BentlisTifa
08 . KutasNesė
09 . ZulsasRone
10 . JuzukasAmbra

Įdomybės

FCI Nr. 158/10.3 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija  
Mėnesio ėdalo išlaidos maždaug – 50–75 eurai. 
Gyvenimo trukmė – maždaug 10 metų. 
Šuniuko kaina – maždaug 750 eurų.