Šunų veislės > Niufaundlendas

Niufaundlendas

Niufaundlendas - nuotrauka
Niufaundlendas - nuotrauka
Veislė Niufaundlendas
Kiti vardai Newf, Newfie, The Gentle Giant
Kilmės šalis Kanada ir Anglija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys, sarginiai šunys
Ilgaamžiškumas 8 - 10 metų
Temperamentas švelnus, lengvai treniruojamas, malonus
Ūgis Patinas: 69–74 cm Patelė: 63–69 cm
Svoris Patinas: 60–70 kg Patelė: 45–55 kg
Kailio spalva Juodas, Juodas ir baltas, Pilkas, Rudas
Šuniuko kaina 810 - 1620 EUR
Hipoalerginis ne
Niufaundlendas - šuniukas
Niufaundlendas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 46

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Dar vienas tarnybinių šunų atstovas, kurio stichija vanduo – niūfaundlendas. Niūfaundlendai – šunų gerumo simbolis. Iš savo vietos – tarsi iš sosto – jie mėgsta stebėti, kas vyksta namuose ir kieme. Karštligiškų ir nervingų niūfaundlendų sutinkama retai, šie būdo bruožai, laimė, visai nebūdingi švelniam gigantui. 
Jo laikymas sukelia problemų ne dėl būdo, kuris yra labai draugiškas ir nekomplikuotas, bet dėl neapsakomo dydžio ir svorio. Tie, kurie nepagalvoję šuniuką įsigyja kaip kamuoliuką, greitai patiria, kad šis šuo nebetelpa savo aplinkoje.   

Kailis ir spalva

Per daug pedantiškas taip pat neturėtumėte būti, nes niūfaundlendas partempia daug purvo, seilėjasi, o keičiantis jo kailiui daugiau laiko reikia skirti kailio priežiūrai. Be to, suaugę niūfaundlendai skleidžia specifinį kvapą, kuris jautriai nosiai gali nepatikti. 
Niūfaundlendas – nepaprastas vandens mėgėjas, degąs troškimu ištraukti viską, kas ten įmesta. Tačiau ištrauktus daiktus jis neneša savo šeimininkui, bet padeda ant kranto. Puiki niūfaundlendo uoslė. Iš laivo jis užuodžia žemę, kurios akimis dar negalima įžiūrėti, kuri dar už kokių šešiolikos kilometrų. Jis lojimu parodo, kurioje pusėje žemė yra.  
Niūfaundlendo spalva ir plaukas: juodas, blizgus, plaukai ilgi tankūs, lygūs, labai tanki povilnė.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 71 cm, patelės 66 cm. 
Masė: patino 68 kg, patelės 54 kg.  
Niūfaundlendo forma: didelis, stiprus, ištvermingas, dramblotas, ausys mažos glaudžiai prigludusios, uodega vidutinio ilgio, stora ir gauruota. 
Šios veislės šunys dažniau serga širdies, klubo sąnarių ir odos ligomis. Daugelis niūfaundlendų labai jautrūs karščiui: vasarą jie turėtų turėti pavėsingą vėsesnę vietelę! Saugokite, kad jūsų šuo neturėtų antsvorio. Kai kurie niūfaundlendai blogai toleruoja nejautrą sukeliančius vaistus; pasiteiraukite veterinarijos gydytojo, ar jis turi patirties gydyti šios veislės šunis. 

Temperamentas

Deja, neatsakingai įsigyti niūfaundlendai dažnai randa prieglobstį šunų prieglaudose, nes jų šeimininkai paprasčiausiai su jais nebesusitvarkė. Turimi galvoje tik jų fiziniai matmenys, nes jų charakteris – pats draugiškiausias visame šunų pasaulyje. Jie puikiai sutaria su gentainiais ir kitais šunimis. Būtina niūfaundlendo laikymo prielaida – didesnis sklypas arba netoli esantis sodas. 
Jei šiam šuniui galėsite suteikti galimybę paplaukioti arba dirbti vandens gelbėtojo darbą, tai jis jausis kaip žuvis vandenyje.  
Jis – tinkamas šuo draugiškiems, ramiems žmonėms, turintiems daug vietos, didelį automobilį ir mylintiems meškiškus šunis. 
Šis šuo nepaprastai mielas gyvulys – tai vienintelis išlikęs pirmykštis tipas protingo, supratingo, taikaus, geraširdžio, mokslaus šuns, kuris be reikalo nesusierzina, neloja. Malonus sargas ir palydovas. Iš tiesų šios veislės šunis net sunku pavadinti šunimis. Tai žmogaus dvasia ir protas šuns kailyje. Jeigu jūs įsigijote niūfaundlendą, žinokite, kad negalima jo rišti prie būdos, griežtai dresiruoti ar šaukti ant jo. 
Tačiau kas turi niūfaundlendą, turbūt pastebėjo, kad šis geraširdis, romus, flegmatiškas meškinas gali būti labai piktas ir net žiaurus, jeigu jam reikia ginti šeimininką, ypač šeimininko vaikus. Vaikus šie šunys itin myli. Tiek savo šeimininko, tiek svetimiems jis leidžia su savimi daryti, ką šie nori.  
Niūfaundlendas – geras sargas, galintis saugoti didelius pastatus, ūkius ir panašiai. Niūfaundlendas – ramus, mėgstantis vaikus sarginis šuo. Niūfaundlendo savybės: meilus, ištikimas, ramus, pasitikintis, prieraišus, labai mėgsta vaikus, puikus plaukikas, nesipeša, neloja.  

Niufaundlendas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . BalciusWeemala
02 . YtisRumba
03 . KomisGitana
04 . ŠnapisČipsa
05 . DžimukasRaidegunda
06 . BilasEumina
07 . AsiaPrincė
08 . FerariEnita
09 . NaraJorkutė
10 . BaksisNova

Įdomybės

FCI Nr. 50/2.2 
Kilmės šalis: Kanada.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 60 eurų. 
Gyvenimo trukmė – maždaug 10 metų 
Šuniuko kaina – 950–1200 eurų. 
Vardas – nuo Niufaundlendo, į šiaurės rytus nuo Amerikos pakrantės esančios salos, kurioje niūfaundlendų ypač daug, tačiau tai nereiškia, kad šita sala yra jo tėvynė.