Šunų veislės > Landsyras

Landsyras

Landsyras - nuotrauka
Landsyras - nuotrauka
Veislė Landsyras
Kiti vardai  
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Sarginiai šunys
Ilgaamžiškumas 9 - 11 metų
Temperamentas dosnus, protingas, drąsus, žaismingas, mylintis, kantrus
Ūgis Patinas: 72–80 cm Patelė: 67–72 cm
Svoris Patelė: 45–54 kg Patinas: 59–68 kg
Kailio spalva Juodas ir baltas
Šuniuko kaina 1460 - 1780 EUR
Hipoalerginis ne
Landsyras - šuniukas
Landsyras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 22

Landsyras yra artimai giminingas niūfaundlendui. Vokietijoje jis nelabai populiarus. Jo gerbėjai išlieka jam ištikimi. 
Pagal kūno sandarą ir temperamentą landsyrų yra keli variantai.  
Lengvesnės ir mažesnės atmainos landsyrai geriau tinka kaip sportiniai šunys. Sunkesni landsyrai yra mažiau temperamentingi ir nelabai mėgsta judėti. 
Dauguma landsyrų labai mėgsta vandenį ir mielai atneša daiktus iš vandens. Daugelis iš jų, atitinkamai pamokius ir pripratinus, ramių pasivaikščiojimų metu gali traukti vaikų rogutes arba vežimėlį. Toks užsiėmimas dideliam, tvirtam šuniui malonesnis, negu ilgas valandas kopti į kalnus ar lydėti bėgantįjį ristele. 

Kailis ir spalva

Landsyras – tai margas, juodai baltas niūfaundlendas. Pastaruoju metu niūfaundlendų augintojai svarstė, ar nevertėtų abiejų pogrupių galutinai atskirti kaip savarankiškas veisles. Tam padėjo Tarptautinės kinologijos federacijos posėdyje, įvykusiame 1959 m. Amsterdame, parengtas projektas. Posėdyje dalyvavo šunų mylėtojai iš daugelio Europos šalių. 1960 m. Vienoje įvykęs Tarptautinės kinologijos federacijos posėdis priėmė nutarimą parengti atskirus standartus niūfaundlendams ir landsyrams. Vėliau jie buvo patvirtinti. Pagal federacijos nutarimą, landsyras laikomas dėmėtąja niūfaundlendo veislės grupe, o ne atskira veisle, nes abiejų šunų stichija – vanduo. Ir darbinės, ir protinės savybės sutampa. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 72–80 cm, patelės 67–72 cm.    
Landsyrų priežiūra yra labai paprasta: reguliariai turi būti tikrinamos ausys, kartą per savaitę šukuojama šepečiu (keičiantis kailiui, suprantama, tą reikia daryti dažniau). 
Landsyrai, kaip ir visi didžiųjų veislių šunys, dažniau serga sąnarių, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. 

Temperamentas

Jei domitės landsyru, tai pirmiausia su įvairiais veislininkais pakalbėkite apie jūsų pačių aktyvumą kad pasidarytų aišku, kokio tipo šunį galite pasirinkti. Landsyrai labai draugiški su žmonėmis, saugo jų teritoriją bet neturi bandšuniams būdingo stipraus globos instinkto. Landsyrai yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems patinka didinga kuvašo arba Pirėnų kalnų šuns išvaizda, bet netinka jų elgsena. 
Negalima nepaminėti, kad landsyras vien jau dėl savo ūgio turi būti kaip reikiant dresuojamas ir nuosekliai įtraukiamas į žmonių bendriją, kad taptų mielu šeimos ir žmonių bendruomenės nariu. 
Landsyras, kaip ir visi labai dideli ilgaplaukiai šunys, turi turėti galimybę pabūti lauke, kur jis savo noru visada pasirenka būti arčiau šeimos narių. Kai kurie landsyrai dresuojami vandens gelbėtojų darbui. Gelbėti iš griuvėsių ir lavinų tinka tik lengvesnės atmainos šunys, tačiau ir šiems yra tinkamesnių darbų.  

Landsyras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . EzisBionikla
02 . BekisTapa
03 . BacioEmė
04 . BobisRomja
05 . UtisDžinara
06 . DeksterisVangala
07 . GufisVika
08 . BigasLolė
09 . SfinksasMelari
10 . NipisPūga

Įdomybės

FCI Nr. 226/2.2 
Kilmės šalis: Vokietija, Šveicarija   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 70 eurų.  
Gyvenimo trukmė – maždaug 12 metų.  
Šuniuko kaina – 750–1000 eurų.