Šunų veislės > Maltos bišonas (Maltesė)

Maltos bišonas (Maltesė)

Maltos bišonas (Maltesė) - nuotrauka
Maltos bišonas (Maltesė) - nuotrauka
Veislė Maltos bišonas (Maltesė)
Kiti vardai Maltese Dog
Kilmės šalis Malta
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Kambariniai šunys, dekoratyviniai šunys, mažų veislių šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Temperamentas aktyvus, žaismingas, meilus, švelnus, protingas, guvus, supratingas
Ūgis Patinas: 20-25 cm Patelė: 20-23 cm
Svoris Patinas: 3-8 kg Patelė: 2-7 kg
Kailio spalva Baltas
Šuniuko kaina 490 - 650 EUR
Hipoalerginis taip
Maltos bišonas (Maltesė) - šuniukas
Maltos bišonas (Maltesė) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 48

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Vokietijoje iš visų bišonų populiariausias yra Maltos bišonas, tačiau ir kitos trys (Havanos bišonas, Bolonės bišonas, garbanotasis bišonas) bišonų veislės kaskart susilaukia vis daugiau gerbėjų. Amerikoje yra laba paplitusi garbanotųjų bišonų veislė. Dažnai – nelygu, koks mūsų skonis, – jie būna kurioziškai išdabinti. 

Kailis ir spalva

Visi bišonų veislės šunys, išskyrus įvairių spalvų Havanos bišoną, būna grynai baltos spalvos. Maltos ir Havanos bišonų akuotplaukiai ilgi lygūs, o garbanotieji bišonai su puriomis garbanomis. Norint, kad jie būtų švarūs ir tvarkingi, reikia nuolat ir kruopščiai prižiūrėti kailį. Ką tai gąsdina, tie turėtų rinktis trumpaplaukės veislės šunį. Bišonas labai greitai susivelia ir pradeda net dvokti, jei išangė ir lytinių organų sritis neprižiūrima itin kruopščiai. Jeigu mūsų klimato sąlygomis tokį mažą gyvūnėlį, kurio jautri oda ir plonas pavilnės sluoksnis, kirpsite, gali kilti sveikatos problemų. Šios veislės lengvesnio kūno sudėjimo šunys visiškai netinkami gyventi kaime – jiems geriau mėgautis saugiu gyvenimu bute.  
Malteso spalva ir plaukas: maltesas baltas, plaukai labai ilgi, šilkiniai, lygūs.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: Maltos – ne didesnis kaip 25 cm. 
Masė: Bolonės ir Maltos bišono – ne daugiau kaip 4 kg.  
Bolonės ir Malteso ūgis ir forma: Maži, trumpanosiai, ausys nukarusios.  
Kai kurie bišonai jautrūs stuburo pažeidimams. Dauguma labai išrankūs, ne viską ėda ir greitai viduriuoja. Retsykiais užsikemša jų ašarų ir nosies kanalai, dėl to po akimis atsiranda bjaurių pėdsakų. Ypatingos priežiūros reikalauja ir dantys. Labai mažiems ir lengviems šunims susidaro dantų akmenys ir anksčiau laiko iškrinta dantys. 

Temperamentas

Globojimo nereikia painioti su lepinimu. Bišonams taip pat reikia reguliariai pajudėti – ir ne tik saulei šviečiant. Nuoseklus auklėjimas nepakenks net pačiam mažiausiam šuniui! Jie puikiai jaučiasi per dieną apsukę kelis nedidelius ratus. Bišonams svarbiausia yra būti šalia globėjo, kad jiems būtų skirta daug dėmesio.  
Kas turi mažų vaikų arba yra sportiškas, turėtų rinktis tvirtesnį Havanos bišoną, o ne trijų kilogramų Maltos bišoną! Tarp bišono veislių yra labai skirtingų veisimo linijų. Suaugusių gyvūnų dydis ir masė gali labai skirtis – priklausomai nuo veislininko nuostatų. Jei abejojate, apsilankykite pas daugelį veislininkų, kol rasite tą, kuris labiausiai jums tinka. 
Jeigu veislininkas, kuris specializuojasi veisti nepaprastai smulkius šios veislės šunis, jums patikėti šuniuko nenori, tai tikriausiai jis tam turi priežastį! Pasiteiraukite jo apie tai. Jei kyla abejonių, geriau išvis atsisakykite minties įsigyti tokios veislės šuniuką! 
Bolonė ir Maltesas – tinka damoms, pramogos ir prabangos šuneliai. Kailiui reikia priežiūros. Maltesas, maltos bišonas – protingas prabangos šuo, budrus.  

Maltos bišonas (Maltesė) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ValdamarasAmma
02 . BarisDeiva
03 . DenisDrakoniuka
04 . EldoradoTopė
05 . DūmasMustafa
06 . KentasHeidė
07 . MikadoLera
08 . ArgusasRintintina
09 . DikasSidre
10 . TimotiCipre

Įdomybės

FCI Nr.: Maltos 65/9.1. 
Kilmės šalis: Viduržemio pajūrio šalys, Kuba. 
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 20 eurų.  
Gyvenimo trukmė – maždaug 15 metų.  
Šuniuko kaina – 750–1000 eurų.