Šunų veislės > Parsono Raselo terjeras

Parsono Raselo terjeras

Parsono Raselo terjeras - nuotrauka
Parsono Raselo terjeras - nuotrauka
Veislė Parsono Raselo terjeras
Kiti vardai Parson, Parson Jack Russell Terrier, Jack Russell Terrier, pastoriaus Raselo terjeras.
Kilmės šalis Anglija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės
Ilgaamžiškumas 13 - 15 metų
Temperamentas laimės nestokojantis, protingas, paklusnus, įžūlus, energingas, energingas
Ūgis Patinas: 34–38 cm Patelė: 31–35 cm
Svoris Patinas: 5.9–7.7 kg Patelė: 5.9–7.7 kg
Kailio spalva Citrinų ir baltas, Baltas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos, Trijų spalvų, Juodas ir baltas
Šuniuko kaina 240 - 410 EUR
Hipoalerginis ne
Parsono Raselo terjeras - šuniukas
Parsono Raselo terjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 25

Anksčiau žinoma ir populiari veislė – Džeko Raselo terjeras –2001 metų vasarą buvo padalyta į dvi skirtingas veisles, kurios nebegali būti tarpusavyje kergiamos. Tai aukštesnis, vadinamasis pastoriaus Raselo, terjeras su mažesniu, beveik visada žemaūgiu Džeko Raselo terjeru. Pastoriaus Raselo terjerai būna šiurkščiaplaukiai ir trumpaplaukiai, tačiau jų kailio priežiūra nesudėtinga. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: pastoriaus Raselo terjero patino 34–38 cm, patelės 31–35 cm. Džeko Raselo terjero: ne didesnis kaip 30 cm.  
Visiškai arba iš dalies baltus šuniukus reikėtų patikrinti, ar jie nėra kurti. Abiejų veislių šunys beveik neserga. Retsykiais gali pasitaikyti akių ir kelio sąnario ligų. 

Temperamentas

Mažieji Džeko Raselo terjerai dažniausiai laikomi kaip namų šunys ir palydovai, visų pirma raitelių. Į medžioklę imami didesnieji pastoriaus Raselo terjerai. Jie yra prižiūrimi Vokietijos Džeko Raselo terjerų klubo, ten tikrinamas jų pa sirengimas medžioklei. 
Šios veislės užkietėję gerbėjai sutiko jos triumfo žygį pusiau rimtai, pusiau juokais. Buvo būgštaujama, kad šis smarkus darbinis šuo ilgainiui taps mielu, bet niekam nereikalingu parodų šunimi. 
Abiejų didžiųjų atmainų šunys yra skirtingi. Nesitaikstančio, beatodairiškai drąsaus, parankaus dydžio ir mielos išvaizdos individualisto šlovė išgarsino Džeko Raselo terjerą. Džeko Raselo ir pastoriaus Raselo terjerai, kaip ir anksčiau, yra tikri terjerai, kurie aršiai elgiasi su smulkiais plėšrūnais, todėl jų laikymas kartu su katėmis yra ribojamas, o su jūros kiaulytėmis, triušiais arba žiurkėnais – uždraustas. Jie labai mėgsta žaisti ir niekada nepavargsta.  

Dėl to jie yra nepakeičiami sportiškų, aktyvių šeimų, kurios visada ką nors sugalvoja, palydovai. Šie temperamentingi terjerai gali įsisiausti, todėl žaisdami nepersistenkite, be perstojo nemėtykite kamuoliuko. Vikrumo treniruotės yra labai tinkamas užsiėmimas pastoriaus Raselo terjerui, kuris neimamas į medžiokles taip pat ir Džeko Raselo terjerui, kad stiprėtų žmogaus ir šuns ryšys. 
Šių veislių šunis būtina dresuoti ir mokyti paklusnumo. Auklėjimas šeimininkui dažnai surengia kantrybės egzaminą, nes norėdami įgyvendinti savo norus šie šunys yra labai išradingi. Kita vertus, dėl greito suvokimo jie labai greitai išmoksta ir būdami tokio mielo charakterio iškart užkariauja savo aplinkos žmonių širdis! Kai kurie šunys, visų pirma patinai, linkę peštis. Tą visada reikia turėti galvoje. 

Parsono Raselo terjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . RoksasAika
02 . DūlisTuli
03 . BastilisKelė
04 . BuggyMaika
05 . BenisGlekė
06 . HuruCandy
07 . HopasSmiltė
08 . ZorisDoze
09 . ŠelisMaira
10 . BičasJuka

Įdomybės

FCI Nr. pastoriaus (Parsono) Raselo terjero 339/3.1, Džeko Raselo terjero 345/3.2  
Kilmės šalis: Didžioji Britanija  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 25 eurai. 
Kailio priežiūra (tik šiurkščiaplaukio): kerpama tris ar keturis kartus per metus (kaina –maždaug po 25 eurus arba reikia išmokti patiems).  

Gyvenimo trukmė – maždaug 15 metų. 
Šuniuko kaina maždaug 500–750 eurų.