Šunų veislės > Rusų kurtas

Rusų kurtas

Rusų kurtas - nuotrauka
Rusų kurtas - nuotrauka
Veislė Rusų kurtas
Kiti vardai Barzoï, Russian Wolfhound, Russkaya Psovaya Borzaya, Psovoi, Borzoj.
Kilmės šalis Rusija ir Baltarusija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 7 - 10  metų
Temperamentas švelnus, protingas, nepriklausomas, ramus, atletiškas, pagarbus
Ūgis 67 - 79 cm
Svoris Patelė: 25–40 kg Patinas: 34–47 kg
Kailio spalva Juodas, Margas, kreminė spalva, Gelsvai rudas, Raudonas, Baltas
Šuniuko kaina 410 - 570 EUR
Hipoalerginis ne
Rusų kurtas - šuniukas
Rusų kurtas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 12

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

XX a. pirmaisiais dešimtmečiais  rusų ilgaplaukis kurtas didelio populiarumo susilaukė kaip dekoratyvus Vakarų Europos elegantiškų ponių šuo palydovas. Daugelyje piešinių jis vaizduojamas kaip tam tikro stiliaus sudedamoji dalis. Dėl aptakios kūno formos, šilkinio banguoto kailio ir aristokratiškumo jis pasidarė geidžiamu namų aplinkos aksesuaru. Tačiau rusų ilgaplaukis kurtas, kaip ir kiti kurtai, greitai susilaukė neteisingos prastos reputacijos ir imtas laikyti kvailu bei piktu.  

Kailis ir spalva

Rusų kurto spalva ir plaukas: baltas su sidabriškai pilkais, geltonais, rusvais ir juodais lopais. Plaukai ilgi, šilkiniai, banguoti arba stambių garbanų, prie galvos, ausų, kojų priekyje – trumpi ir paprasti. Ilgos, tankios kaklo garbanos.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 70–82 cm (ir didesni),patelės 5 cm mažesnės.
Rusų kurto ūgis ir forma: elegantiškas, dailios išvaizdos, galva siaura, pailga, ausys nulėpusios, uodega labai ilga ir gauruota, lenkta kaip pjautuvas ar turkiškas kardas.    
Pastaruoju metu rusų ilgaplaukiai kurtai vis dažniau serga piktybinių navikų sukeltomis ligomis. Taip pat pasitaiko širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Kitomis ligomis jie serga rečiau. 
Rusų ilgaplaukiai kurtai, kaip ir dauguma kurtų, sunkiai toleruoja nejautrą sukeliančius vaistus ir yra jautrūs priemonėms nuo blusų. 

Temperamentas

Anksčiau naudoti vilkams pjudyti rusų ilgaplaukiai kurtai teisėtai vertinami kaip drąsa ir smarkumu pasižymintys vidutinio nuotolio medžiotojai. Nuolankumas jam nebūdingas, nors iš visų kurtų jis dresuojamas lengviausiai. Kai jis pastebi medžiojamą objektą, nuo persekiojimo jį sulaikyti būna labai sunku. 
Namuose jis ramus ir neįkyrus. Tai neturėtų jūsų suklaidinti, nes šio šuns polinkis judėti toks stiprus, kad patenkintas jis gali būti tik tuo atveju, jeigu jam leidžiama lakstyti paskui dviratį, dalyvauti iškylose ir lenktynėse.  
Dauguma rusų ilgaplaukių kurtų buvo įpratinti dalyvauti medžioklėse su kitais šunimis. Rusų ilgaplaukiu kurtu liks patenkinti tie, kurie žavisi nekasdiene šio šuns išvaizda, bet supranta specifinį jo būdą ir patys nemėgsta užsisėdėti namuose.  
Renkantis šuniuką reikėtų išsiaiškinti, į ką veislininkas kreipė dėmesį – į lenktynių ar parodos rezultatus. 
Rusų kurtas (borzoj) – prabangos, ilgalaikio ryšio šuo, miestui visiškai netinka. Puikus raitelių palydovas. Rusų kurtas – tikras prabangos šuo. Jis ramus, nemėgsta nei loti, nei kandžiotis, menkai tejaučia poreikį ginti savo šeimininką ir nėra prieraišus. Borzoj – ištikimas raitelių palydovas, visiškai netinkamas laikyti mieste. Rusų kurto savybės: ramus, ištvermingas bėgikas, neloja ir nekanda, nejaučia poreikio ginti šeimininką, santūrus ir nelabai prieraišus.  

Rusų kurtas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . MajorasŠirlė
02 . DotfildasTurka
03 . BumsasLila
04 . StounasMeška
05 . ZozeVenera
06 . ĖklisAurora
07 . RutulisRonda
08 . RauziusKalka
09 . CepasZefyra
10 . ZorisBreta

Įdomybės

FCI Nr. 193/10.1 
Kilmės šalis: Rusija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos 40–60 eurų. 
Gyvenimo trukmė maždaug 11 metų.  
Šuniuko kaina maždaug 1000 eurų.