Šunų veislės > Ryzenšnauceris

Ryzenšnauceris

Ryzenšnauceris - nuotrauka
Ryzenšnauceris - nuotrauka
Veislė Ryzenšnauceris
Kiti vardai Munich Schnauzer, Munchener, Riesenschnauzer, Russian Bear Schnauzer
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys, sarginiai šunys
Ilgaamžiškumas 12 - 15 metų
Temperamentas ištikimas, dominuojantis, mielas, valdingas, galingas, turintis daug jėgos, protingas
Ūgis Patelė: 58–66 cm Patinas: 66–71 cm
Svoris Patelė: 25–34 kg Patinas: 27–36 kg
Kailio spalva Juodas arba 'druskos ir pipirų'
Šuniuko kaina 570 - 810 EUR
Hipoalerginis taip
Ryzenšnauceris - šuniukas
Ryzenšnauceris - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 35

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Šnauceris – tai tinka visoms trims šnaucerių veislėms (ryzenšnauceris, mitelšnauceris, cvergšnauceris) – yra sėslus, stiprus šuo, kuris veikia savo galva. Trys šnaucerio veislės tarpusavyje skiriasi tik dydžiu. Jų visų būdas labai panašus, todėl greičiau galima kalbėti apie atskirus šnaucerių variantus o ne apie skirtingas šnaucerių veisles. Mitelšnauceris veislės formą atitinka labiausiai. Kiti du šnauceriai buvo išvesti didesnius galvijų sarginius šunis sukryžminus su mažesniais pinčeriais. 
Ryzenšnauceriai priklauso pripažintoms plačiai naudojamoms šunų veislėms ir pritaikomi tarnybinio šuns darbui. Jie taip pat yra puikūs šeimos šunys ir palydovai, jei būna užimti jų polinkius atitinkančia veikla.

Kailis ir spalva

Šnaucerių kailis, nelygu plaukų savybės, turi būti kerpamas du ar tris kartus per metus. To galima išmokti patiems – veisimo klubų kursuose arba šunų salone, kuriame žinoma, kaip elgtis su veisle. Vešli barzda po kiekvieno ėdimo turi būti valoma ir reguliariai šukuojama – antraip ji susivelia.  
Ryzenšnaucerio spalva ir plaukas: juodas arba „pipirai su druska“, plaukai šiurkštūs, tankūs, pasišiaušę.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: ryzenšnaucerio 60–70 cm.   
Ryzenšnaucerio forma: ausys apkarpytos, uodega nukirsta, želia ūsai ir barzda. 
Šnauceriai (visų veislių) yra neatsparūs navikų sukeltoms ligoms – ypač juodi mitelšnauceriai ir ryzenšnauceriai, kurie dažnai serga pirštų piktybiniais navikais. Dauguma ryzenšnaucerių patelių po sterilizacijos nelaiko šlapimo. Todėl šios veislės šunims prieš darant tokią operaciją reikėtų gerai pasvarstyti, ar verta tai daryti. 
Jeigu jūs ieškosite ypatingo grožio šiuose šunyse, atkreipkite dėmesį į jų eleganciją, tiesias linijas, puikią laikyseną. Tada gal į akį nekris apšepusi barzda ar šiurkštus kailis. Net šiandien, kaip ir prieš 100 metų, ryzenšnauceriai turi daug privalumų. 

Temperamentas

Šnaucerio auklėjimas nėra lengvas, kaip kai kurių veislių, mat jis yra tikras užsispyrėlis ir besąlygiškai nepaklūsta ir nesileidžia komanduojamas. Jis labai gudrus ir jei šeimininkas šunį auklėja nenuosekliai arba nuolaidžiai, su juo pradeda nesusitvarkyti. Šnauceris būna labai prisirišęs prie savo šeimininko. 
Labai svarbu, kad šnauceris turėtų užsiėmimą. Veikla parenkama priklausomai nuo šuns dydžio. Su juo galima lankyti visas šunų sporto rūšis, bet, atsižvelgiant į jo prigimtinį nepasitikėjimą svetimais, jį taip pat reikėtų atitinkamai įjungti į bendruomenę. 
Neatsiklausus liesti nepažįstamą šnaucerį nerekomenduojama. Tai pasakytina apie visas atmainas. Ryzenšnaucerio nereikia kurstyti, nes tai gali sukelti nemalonias situacijas. Visos šnaucerio veislės iš prigimties pasižymi ryškiu sargo ir gynėjo instinktu. Juo galima pasikliauti be jokios dresūros!  
Seni mitelšnauceriai ir cvergšnauceriai būna kaprizingi. Ryzenšnauceriams tai nelabai būdinga. Visos trys šnaucerių veislės niekada nėra buvusios saloniniais šunimis. Tai dėl jų nesensacingos kaimietiškos išvaizdos. Cvergšnauceris ligi šiol išliko žiurkių gaudytoju, labai rimtai atliekančiu savo užduotį. 
Nei cvergšnaucerio, nei jo didžiųjų giminaičių nedera išlepinti arba auginti tik kaip parodų šunį. Vietiniams veislininkams kaip perspėjimas turėtų būti JAV cvergšnauceris, tapęs parodų šunimi su tokia šukuosena, kuri šiek tiek panaši į seniau tvartuose laikytų šunų. Ištikimybė šeimininkui, mokėjimas prisitaikyti prie įvairių gyvenimo sąlygų ir maisto – pagrindiniai ryzenšnaucerio bruožai. Tai universalus šuo, jis tinka ir sportui, ir darbui policijoje, ir netgi būti aklųjų vedliu.  
Ryzenšnauceris – puikus policijos ir sarginis šuo, lygiai toks pat geras, budrus namų šuo. Turi daug lakstyti. Ryzenšnauceris – ramus, geraširdis šuo, bet kai puola priešą, kovingas, atkaklus kovotojas. Vertinamas policijoje, bet kartu yra ir ištikimas, vaikus mėgstantis namų šuo. Būtina jam leisti iki valiai palakstyti. Ryzenšnaucerio savybės: ištikimas, labai budrus, vikrus, bet įtartinai ramus, mėgsta vaikus, geraširdis, baisus priešui, nepatiklus, loja mažai. 

Ryzenšnauceris - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . UrsusBrisė
02 . LaitasDora
03 . FinksasŽiedė
04 . BazasGaga
05 . GreidAspija
06 . PenrasCile
07 . DragoKojile
08 . DraciunasSidnė
09 . ŠamanasPela
10 . DimasLyza

Įdomybės

FCI Nr. Ryzenšnauceris 181/2.1, mitelšnauceris 182/2.1, cvergšnauceris: 183/2.1 
Kilmės šalis: Vokietija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos (priklausomai nuo šuns dydžio) – 15–45 eurai. 
Kailio priežiūros išlaidos labai skirtingos – priklausomai nuo kailio tipo ir dydžio. 
Gyvenimo trukmė: ryzenšnaucerio 8–10 metų. 
Šuniuko kaina: ryzenšnaucerio – 1000 eurų, mitelšnaucerio ir cvergšnaucerio – 750 eurų. 
1909 m. Miuncheno parodoje ryzenšnauceriai buvo pripažinti savarankiška veisle ir sukėlė didelį žiūrovų susidomėjimą.