Ši Cu

Ši Cu - nuotrauka
Ši Cu - nuotrauka
Veislė Ši Cu
Kiti vardai Chinese Lion Dog, Chrysanthemum Dog
Kilmės šalis Kinija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Kambariniai šunys, dekoratyviniai šunys, mažų veislių šunys
Ilgaamžiškumas 10 -15 metų
Temperamentas laimės nestokojantis, aktyvus, žaismingas, švelnus, protingas, mėgstantis pasivaikščioti, protingas, budrus, draugiškas, neprikl
Ūgis Patinas: 20–28 cm Patelė: 20–28 cm
Svoris Patinas: 4–7.25 kg Patelė: 4–7.25 kg
Kailio spalva Kepenų spalvos, Margas, Juodas, Mėlynas, Baltas, Juodas ir baltas, Aukso spalvos, Tamsiai rudas, šviesiai rudas, Kepenų spalvos
Šuniuko kaina 530 - 970 EUR
Hipoalerginis taip
Ši Cu - šuniukas
Ši Cu - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 40

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Ši cu yra tikras mažas salonų liūtas – žavingas, pasirengęs išdaigai ir pasipuošęs natūraliu vakariniu drabužiu. Tik nereikėtų pamiršti, kad šie maži šuniukai yra smalsūs, mėgstantys veikti ir nutrūktagalviški. Kaip pasipuikavimo objektas jie, kaip ir bet kokia kita šunų veislė, netinka.

Kailis ir spalva

Prieš įsigydami pasidomėkite apie intensyvią kailio priežiūrą, kurios reikalauja puošnus ši cu kailis. Norint, kad banguotų plaukų ši cu atrodytų kaip knygos ar žurnalo paveikslėlyje, reikia valandas trunkančios intensyvios priežiūros. Jei baiminamasi dėl laiko sąnaudų priežiūrai, vargo ir brangiai kainuojančių kirpimo reikmenų, galima rinktis iš trijų galimybų: kas savaites atiduoti šunį šunų kirpėjui, kuris pasirūpins kailio priežiūra arba šunį nukirpti trumpai, bet dėl to jis nebegalės dalyvauti parodose, arba pasirinkti kitą veislę.

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: ne daugiau kaip 27 cm.    
Be kailio priežiūros, labai svarbu atidžiai tikrinti ir švariai prižiūrėti ši cu ausis, akis, dantis ir išeinamąją angą. Neprižiūrėti šunys greitai pradeda dvokti ir juose gali imti veistis įvairūs ligų sukėlėjai. Prižiūrėkite, kad jūsų ši cu nenutuktų, kad nebūtų stuburo diskų išvaržos. Karščiui ypač neatsparūs trumpanosiai šunys. Vasarą į tai reikėtų atsižvelgti. Reikia prižiūrėti šių šunų dideles akis, po susidūrimų su dideliais šunimis pasitaiko ragenos sužeidimų ir net akies obuolio iškritimo atvejų.  

Temperamentas

Yra skirtingų veisimo linijų: maži smulkūs gyvūnėliai, sveriantys 4–5 kg ir tvirti, 8 kg sveriantys ši cu, su kuriais galima užsiimti sportine veikla, pavyzdžiui, lankyti vikrumo treniruotes. Amerikoje tai labai populiarus užsiėmimas. Ten šie šunys truputį ilgesnių kojų ir trumpesnės nugaros negu gyvenantys Europoje. Jei puoselėjate sportines ambicijas, rinkdamiesi veislininkus ir šuniukus į tai atsižvelkite.  
Ši cu – nuostabūs palydovai. Jie labai palankūs savo šeimininkui ir kiekviename žingsnyje mielai jį lydi. Šie gyvūnėliai dresuojami nelengvai, nes jie turi kažką svarbesnio veikti! Palikti vieni, ši cu kenčia, tampa nešvarūs, ima skalyti arba nagais draskyti baldus. Taip reaguoti jie gali ypač tada, kai šeimoje atsiranda mažų vaikų, ir jie pasijaučia nebesą dėmesio centre arba net atstumti. Su vaikais sutaria nuostabiai. Tik reikėtų pasirinkti iš tvirtesnės ši cu veisimo linijos arba apsispręsti įsigyti kitą veislę, nes padūkę arba per daug aktyvūs vaikai tokį švelnų šunį paprasčiausiai gali nukamuoti! 
Ši cu šuniukai dažniausiai atiduodami po dvyliktos gyvenimo savaitės. Jei jums būtų pasiūlyta jaunesnis kaip aštuonių savaičių arba dar jaunesnis šuniukas, geriau tokio atsisakyti.  

Ši Cu - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . VavaDin
02 . DžipasAdra
03 . DzūkasEbė
04 . SapnelisDutė
05 . DolerisVengra
06 . LakisBerška
07 . BjarnisDinga
08 . MaksisŠerli
09 . DžinasShakira
10 . DžemboCherry

Įdomybės

FCI N r. 208/9.5 
Kilmės šalis: Tibetas.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – 25 eurai. 
Gyvenimo trukmė 12–16 metų. 
Šuniuko kaina 750–1000 eurų.