Šunų veislės > Šnauceris (standartinis šnauceris)

Šnauceris (standartinis šnauceris)

Šnauceris (standartinis šnauceris) - nuotrauka
Šnauceris (standartinis šnauceris) - nuotrauka
Veislė Šnauceris (standartinis šnauceris)
Kiti vardai Mittelschnauzer, Schnauzer, Wirehair Pinscher (obsolete),mitelšnauceris
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys, Ganytojai šunys
Ilgaamžiškumas Vidutiniškai 13 iki 16 metų
Temperamentas guvus, lengvai treniruojamas, protingas, žaismingas, pasiaukojantis, geraširdis
Ūgis Patinas: 47–50 cm Patelė: 44–47 cm
Svoris Patinas: 14–20 kg Patelė: 14–20 kg
Kailio spalva Juodas, Druskos ir pipirų
Šuniuko kaina 570 - 1220 EUR
Hipoalerginis ne
Šnauceris (standartinis šnauceris) - šuniukas
Šnauceris (standartinis šnauceris) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 24

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Šnauceris – tai tinka visoms trims (ryzenšnauceris, mitelšnauceris - standartinis, ir cvergšnauceris) šnaucerių veislėms – yra sėslus, stiprus šuo, kuris veikia savo galva. Trys šnaucerio veislės tarpusavyje skiriasi tik dydžiu. Jų visų būdas labai panašus, todėl greičiau galima kalbėti apie atskirus šnaucerių variantus o ne apie skirtingas šnaucerių veisles. Mitelšnauceris veislės formą atitinka labiausiai. Kiti du šnauceriai buvo išvesti didesnius galvijų sarginius šunis sukryžminus su mažesniais pinčeriais. 
Ryzenšnauceriai priklauso pripažintoms plačiai naudojamoms šunų veislėms ir pritaikomi tarnybinio šuns darbui. Jie taip pat yra puikūs šeimos šunys ir palydovai, jei būna užimti jų polinkius atitinkančia veikla. 

Kailis ir spalva

Šnaucerių kailis, nelygu plaukų savybės, turi būti kerpamas du ar tris kartus per metus. To galima išmokti patiems – veisimo klubų kursuose arba šunų salone, kuriame žinoma, kaip elgtis su veisle. Vešli barzda po kiekvieno ėdimo turi būti valoma ir reguliariai šukuojama – antraip ji susivelia.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: ryzenšnaucerio 60–70 cm, mitelšnaucerio 45–50 cm, cvergšnaucerio 30–35 cm.   
Šnauceriai (visų veislių) yra neatsparūs navikų sukeltoms ligoms – ypač juodi mitelšnauceriai ir ryzenšnauceriai, kurie dažnai serga pirštų piktybiniais navikais. Dauguma ryzenšnaucerių patelių po sterilizacijos nelaiko šlapimo. Todėl šios veislės šunims prieš darant tokią operaciją reikėtų gerai pasvarstyti, ar verta tai daryti.  

Temperamentas

Mitelšnauceriai ir cvergšnauceriai taip pat labai smalsūs, mėgstantys veikti ir žaisti, bet ne per daug išdykę ir ne per daug aktyvūs. Šnaucerio auklėjimas nėra lengvas, kaip kai kurių veislių, mat jis yra tikras užsispyrėlis ir besąlygiškai nepaklūsta ir nesileidžia komanduojamas. Jis labai gudrus ir jei šeimininkas šunį auklėja nenuosekliai arba nuolaidžiai, su juo pradeda nesusitvarkyti. Šnauceris būna labai prisirišęs prie savo šeimininko. 
Labai svarbu, kad šnauceris turėtų užsiėmimą. Veikla parenkama priklausomai nuo šuns dydžio. Su juo galima lankyti visas šunų sporto rūšis, bet, atsižvelgiant į jo prigimtinį nepasitikėjimą svetimais, jį taip pat reikėtų atitinkamai įjungti į bendruomenę. 
Neatsiklausus liesti nepažįstamą šnaucerį nerekomenduojama. Tai pasakytina apie visas atmainas. Visos šnaucerio veislės iš prigimties pasižymi ryškiu sargo ir gynėjo instinktu. Juo galima pasikliauti be jokios dresūros!  

Seni mitelšnauceriai ir cvergšnauceriai būna kaprizingi. Ryzenšnauceriams tai nelabai būdinga. Visos trys šnaucerių veislės niekada nėra buvusios saloniniais šunimis. Tai dėl jų nesensacingos kaimietiškos išvaizdos. Cvergšnauceris ligi šiol išliko žiurkių gaudytoju, labai rimtai atliekančiu savo užduotį. 
Nei cvergšnaucerio, nei jo didžiųjų giminaičių nedera išlepinti arba auginti tik kaip parodų šunį. Vietiniams veislininkams kaip perspėjimas turėtų būti JAV cvergšnauceris, tapęs parodų šunimi su tokia šukuosena, kuri šiek tiek panaši į seniau tvartuose laikytų šunų.

Šnauceris (standartinis šnauceris) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . GumisMissis
02 . RiukasKimono
03 . EsindasGrota
04 . GulniusDelfa
05 . CappuccinoBlizgė
06 . MetjuLucy
07 . JuodisBeli
08 . ŽarasTriksė
09 . HachikoSteffa
10 . GratasUndinė

Įdomybės

FCI Nr. standartinis šnauceris - mitelšnauceris 182/2.1. 
Kilmės šalis: Vokietija   
Mėnesio ėdalo išlaidos (priklausomai nuo šuns dydžio) – 15–45 eurai. 
Kailio priežiūros išlaidos labai skirtingos – priklausomai nuo kailio tipo ir dydžio. 
Gyvenimo trukmė:  mitelšnaucerio –12 metų. 
Šuniuko kaina: ryzenšnaucerio – 1000 eurų, mitelšnaucerio ir cvergšnaucerio – 750 eurų.