Šunų veislės > Tibeto spanielis

Tibeto spanielis

Tibeto spanielis - nuotrauka
Tibeto spanielis - nuotrauka
Veislė Tibeto spanielis
Kiti vardai Simkhyi, Tibbie, tibis
Kilmės šalis Kinija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Nesportinių šunų veislės, lydintys šunys, šunys kompanionai
Ilgaamžiškumas Vidutiniškai 12 iki 15 metų
Temperamentas užsispyręs, užsispyręs, protingas, užsisklendęs, nepriklausomas, laimės nestokojantis
Ūgis 25 cm
Svoris 4.1 iki 6.8 kg
Kailio spalva kreminė spalva, Raudonas, Juodas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos, Sabalo juodas, Aukso spalvos, Juodas, Baltas
Šuniuko kaina 570 - 730 EUR
Hipoalerginis ne
Tibeto spanielis - šuniukas
Tibeto spanielis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 10

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Tibeto spanielis yra mažas šuo, turintis ilgą istoriją. Juos veisė Tibeto budistai, kaip kompanionus ir sarginius šunis, ir jie buvo populiarios dovanos užsienio svečiams. Tibeto spanieliai yra senovės veislė iš Azijos. Su storu kailiu aplink savo kaklą ir gausiai apžėlusia uodega, jie buvo panašūs į mažus liūtus. O liūtai padeda Budai nugalėti smurtą ir agresiją, todėl šunys su tokia išvaizda buvo populiarūs. Dažnai auginami Tibeto gyventojų, šie šunys buvo pačių įvairiausių dydžių bei svorių. Mažiausi šuniukai buvo patys brangiausi. Veislė Anglijoje buvo beveik visiškai sunaikinta Antrojo pasaulinio karo metu. 1947 metais ši veislė pradėjo atsigauti Anglijoje, ir 1960 Anglijos Kinologų klubas pripažino Tibeto spanielių veislę. Šiandien šie spanieliai vis dar vertinami kaip kompanionai, dėka jų saldaus bei protingo būdo. 
Šiek tiek panašus į liūtą (Liūtas – galingas budistų simbolis),Tibeto spanielis išliko budrus šuo, nors ir veisiamas šimtmečius, bet jis mėgsta ir būna draugiškas su šeimos nariais. Tibis, kaip jis kartais vadinamas, yra pakankamai aktyvus šuo, mėgsta šunų sportą, bet visgi ne taip stipriai vargina šeimininkus. Nedidelis dydis daro šį šunį tinkamu laikyti net mažuose namuose. Kai jis nebūna su šeimos nariais, Tibeto spanielis mėgsta lipti aukštai, kur matytų viską, kas vyksta. Jis labai protingas šuo ir imlus dresūrai, ypač kai jis pagiriamas, su juo žaidžiama, žinoma, šuniukas suvokia ir skanių kąsnelių naudą.  

Tibeto spanielis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . DelgadasMiri
02 . GordisLeila
03 . DžazDemi
04 . BembisŠeilla
05 . BarklisNaglė
06 . PupisBeila
07 . ŠvarcasOzzy
08 . ApolloTaina
09 . NoksasBobulė
10 . CypsiusRone