Šunų veislės > Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltasis terjeras - nuotrauka
Vakarų Škotijos baltasis terjeras - nuotrauka
Veislė Vakarų Škotijos baltasis terjeras
Kiti vardai Poltalloch Terrier, Roseneath Terrier, White Roseneath Terrier, Westie (or Westy),Westie (or Westy),baltasis aukštikalnių
Kilmės šalis Škotija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės
Ilgaamžiškumas Vidutiniškai 12 iki 16 metų
Temperamentas aktyvus, atsparus, budrus, draugiškas, nepriklausomas, drąsus
Ūgis 36–41 cm
Svoris 6.8–9.1 kg
Kailio spalva Baltas
Šuniuko kaina 490 - 970 EUR
Hipoalerginis taip
Vakarų Škotijos baltasis terjeras - šuniukas
Vakarų Škotijos baltasis terjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 63

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Vakarų Škotijos baltasis terjeras buvo labai madingas dvidešimto šimtmečio paskutiniajame dešimtmetyje! Viskas prasidėjo nuo šunų ėdalo reklamos, kurioje pagrindinis atlikėjas buvo mielas baltasis terjeras. Nuo to laiko Vidurio Europos gatvės nebeįsivaizduojamos be šios veislės šunų. 
Deja, praeitis parodė, kad populiarumas šunų veislei atneša daugiau žalos negu naudos. Šuniukų paklausa yra didelė ir daug nerimtų veislininkų tą situaciją siekia išnaudoti, kad greitai užsidirbtų. Todėl pastaraisiais metais buvo kryžminami visi, kurie nors kažkiek buvo panašūs į Vakarų Škotijos baltąjį terjerą be to, buvo siūloma pirkti pagal laikraščių skelbimus. Nieko nedomino, ar tėvai buvo sveiki, ar šuniukai buvo pratinami prie bendruomenės. Nepatyrę šunų pirkėjai, pamatę nuostabaus meilumo šuniukus, prarasdavo sveiką nuovoką.

Kailis ir spalva

Kad būtų linksmas ir guvus, šis terjeras turi būti kerpamas kas aštuonias ar dešimt savaičių. Paprašykite, kad šios procedūros jus pamokytų veislininkas, lankykite kursus, kuriuos dažnai organizuoja kinologų draugija, arba savo šuniuką nuveskite į šunų saloną, kurio darbuotojams yra žinomi veislės ypatumai. Nekirptiems Vakarų Škotijos terjerams reikia dar daugiau priežiūros. 
Baltojo aukštikalnių terjero šunyčiai – baltutėliai nuo letenėlių iki ausų galiukų, nuo uodegos iki juodo snukučio. Žinoma, jei jie gerai nuvalyti ir išpuoselėti. Ir vistiek baltasis aukštikalnių terjeras – tai medžioklinis šuo.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: 28 cm.  
Vakarų Škotijos baltiesiems terjerams reikia labai kokybiško ėdalo. Valgiaraštį sudarykite patys arba šerkite veterinarijos gydytojo kokybišku ėdalu jautriems šunims. 

Temperamentas

Atsipeikėjama dažniausiai būdavo veterinarijos gydytojo kabinete, kai paaiškėdavo, kad labai daug šių terjerų serga alerginėmis ir odos ligomis, yra veislei nebūdingo, baugštaus būdo. Dėl tos priežasties labai svarbu kreiptis į veislininką kuris priklauso kinologų draugijai arba analogiškiems tų šunų veislių klubams. 
Sveikas veislei būdingais požymiais, Vakarų Škotijos terjeras yra įžūlus, smalsus, gerai prisitaikantis šuo. Jis mėgsta šeimos gyvenimą bet mielai prisiriša ir prie vieno žmogaus. Į profesinę veiklą jį galima labai gerai integruoti – su sąlyga, jei tą leidžia administracija!  

Vakarų Škotijos baltasis terjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . VilkisLiuka
02 . OkelaBaibė
03 . RiksasCytra
04 . BriuselisDeina
05 . BitasŠefa
06 . MajusBitė
07 . HartisSemka
08 . SerzasRebeka
09 . StartasDžindžer
10 . MeteoNaglė

Įdomybės

FCI Nr. 85/3.2  
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.    
Mėnesio ėdalo išlaidos – 30 eurų. 
Kailio priežiūros išlaidos 150–250 eurų per metus. 
Gyvenimo trukmė – 14 metų. 
Šuniuko kaina 750–1250 eurų.