Šunų veislės > Volfšpicas (Vilkinis špicas)

Volfšpicas (Vilkinis špicas)

Volfšpicas (Vilkinis špicas) - nuotrauka
Volfšpicas (Vilkinis špicas) - nuotrauka
Veislė Volfšpicas (Vilkinis špicas)
Kiti vardai Dutch Barge Dog, Smiling Dutchman, Chien Loup, German Spitz, Deutscher Wolfsspitz, Wolfsspitz, Kees, vilkinis špicas
Kilmės šalis Olandija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Nesportuojančių šunų veislės
Ilgaamžiškumas 13 - 15 metų
Temperamentas gabus, greitas, judrus, tvirtas, paklusnus, žaismingas
Ūgis 43 - 46 cm
Svoris 15.88 - 20.41 kg
Kailio spalva Pilkas, sidabrinis, Juodas, Juodas ir sidabrinis, Pilkai Kreminis ir Juodas, Pilkas ir juodas
Šuniuko kaina 730 - 890 EUR
Hipoalerginis ne
Volfšpicas (Vilkinis špicas) - šuniukas
Volfšpicas (Vilkinis špicas) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 18

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Špicą pažįsta kiekvienas vaikas, bet kažkodėl jų nebesimato gatvėse. Kada paskutinį kartą jūs matėte špicą? Ko gero, priežastis – pasikeitę laikai. Šiuo metu madingos egzotiškesnės ir dinamiškesnės šunų veislės. Galbūt špicų išvaizda per daug nesensacinga ir miesčioniška. 
Anksčiau įvairių dydžių špicų variantai buvo mėgstami sarginiai šunys, nes jiems nėra nieko smagiau, kaip saugoti ir pranešti apie pavojų. Špicai labai ištikimai prisirišę prie kiemo ir pamatyti valkataujantį savo noru iš savo kiemo pasitraukusį špicą yra tikra retenybė. 

Kailis ir spalva

Kai kailis ima keistis, jo priežiūrai tenka skirti daug laiko. Kirpti špico niekada nereikia, nes kailis saugo ir nuo karščio, ir nuo šalčio. Vasarą reikėtų būti atsargiems: ilgi pasivaikščiojimai su špicu turėtų būti arba ankstyvą rytą, arba vėlyvą vakarą!  
Špico spalva ir plaukas: vilkinis špicas – pilkas kaip vilkas ar sidabriškai pilkas, plaukų galiukai juodi. Rečiau pasitaiko ir kitų spalvų. Plaukai pasišiaušę, tankūs, ilgi su tankia povilne, ant snukio, ausų, letenų ir kojų – trumpi plaukai.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: volfšpico 43–55 cm, didžiojo špico 42–50 cm, vidutiniojo špico 30–38 cm, mažojo špico 23–29 cm, nykštukinio špico 18–22 cm.  
Špico ūgis ir forma: vilkinis špicas nuo 45 iki 55 cm. Kresni, galva panaši į lapės, ausys smailos ir mažos, uodega gauruota, ant nugaros susisukus į priekį. 
Nykštukiniams špicams, kaip ir visiems nykštukiniams šunims, būdingos kai kurios ligos: trachėjos kolapsas, kelio girnelės išnirimas ir atviras momenėlis. Dėl sutrikusios hormonų veiklos špicai gali pradėti plikti. Didieji špicai labai retai veisiami, todėl jiems gresia išnykimas. 

Temperamentas

Svetimais žmonėmis špicai nepasitiki. Jie patikimai praneša apie tuos, kurie be leidimo ima artintis prie jų valdų, ir kai kada net yra linkę kąsti. Tačiau jie su dar didesne meile būna prisirišę prie savo šeimos ir pasikeitus šeimininkui labai išgyvena. 
Su didesniais špicais variantais galima užsiimti šunų sportu. Mažieji labai tinka kaip kompanionai senyviems žmonėms, kurie dažniausiai atsisako ilgų pasivaikščiojimų. Begalinis špico pomėgis skalyti nuoseklia dresūra turėtų būti protingai suvaldytas.  
Špicai (vilkiniai špicai, didieji špicai, mažieji špicai) – naudingi šeimos, namų ir sarginiai šunys, laikymas nesudėtingas, gerai jaučiasi ir mažuose butuose, nesibasto ir neplėšikauja, idealūs vienkiemio šunys. Vilkinis špicas – didžiausias špicų šeimoje, budrus ir ištikimas, nepatiklus namų ir kiemo sargas, kuris garsiai loja, bet retai kanda.  
Špico savybės – budrūs, ištikimi, įtarūs, nepatiklūs, neprisileidžia svetimų, nepaperkami, dažnai ilgai loja.  

Volfšpicas (Vilkinis špicas) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . BarsisVistyte
02 . BaksiulkaŽylka
03 . FalenasPinakolada
04 . AmygoJuventa
05 . HugoNuri
06 . DazisPura
07 . BorgasIvana
08 . StenlisZeda
09 . WolfasŽylka
10 . CinamonasKaila

Įdomybės

FCI Nr. 97/ 5.4 
Kilmės šalis – Vokietija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos: didžiojo špico ir volfšpico – apie 20 eurų, vidutiniojo špico 10–15 eurų, mažojo ir nykštukinio špico 5–10 eurų. 
Gyvenimo trukmė – 12–14 metų. 
Šuniuko kaina: didžiojo špico ir volfšpico 600–700 eurų.