Šunų veislės > Žiurkinis terjeras

Žiurkinis terjeras

Žiurkinis terjeras - nuotrauka
Žiurkinis terjeras - nuotrauka
Veislė Žiurkinis terjeras
Kiti vardai American Rat Terrier, Ratting Terrier, Decker Giant, RT, Rat, Rattie
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV)
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės šunys, kitos šunų veislės
Ilgaamžiškumas 15 - 18 metų
Temperamentas mylintis, budrus, guvus, protingas, meilus, smalsus
Ūgis 25–46 cm
Svoris 4.5–11 kg
Kailio spalva Juodas, Gelsvai rudas - įdegio spalvos, šokolado spalvos, Mėlynas, Perlų spalva, Citrinų ir abrikosų. Gali būti trijų spalvų arb
Šuniuko kaina 160 - 410 EUR
Hipoalerginis ne
Žiurkinis terjeras - šuniukas
Žiurkinis terjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 9

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Žiurkinis terjeras.  Mokant, socializuojant, ir kovojant su jo blogais įpročiais, žiurkinis terjeras gali būti neįkainojamas jūsų šeimos narys. Dėka augintojų ir mylėtojų pastangų, žiurkinis terjeras šiuo metu atgauna savo populiarumą.  Jis yra puikus sarginis ir ūkio šuo; jo stiprūs žandikauliai ir greiti judesiai visada buvo neįkainojama savybė, padedanti ūkininkams išnaikinti žiurkes ir kitus mažus parazitus iš ūkių. Žiurkinis terjeras kartais būna maišomas su foksterjeru, arba Džeko Raselo terjeru, tačiau savininkai ir veislininkai žino daug nuostabių šio šuns savybių, kurios būdingos tik žiurkiniam terjerui ir daro jį unikaliu. Žiurkiniai terjerai yra itin tipiški terjerai. Pavyzdžiui, jie mėgsta kasti. Kasimas yra būdingas bruožas žiurkiniams terjerams, ir jie mėgsta praleisti daug laiko kasdami savo kieme ir sode, tarsi jausdami ypatingą bei skubų norą kuo greičiau prisikasti prie Kinijos... Nenusiminkite. Duokite jam vieną sritį kieme, kur jis galėtų kasti kiek jo širdis geidžia ir visiems bus gerai. Tiesiog turite išmokyti žiurkinį terjerą, kuris plotas yra jo. Geriausia, kad jūs būtumėte kartu su juo kieme, o ne leistumėt jam būti vienam. Jis turi dėvėti apykaklę ir žymą visą laiką, taip pat jį būtina pažymėti (mikroschema),nes jei jis pradeda bėgti – jūs niekada nepasivysite... Jis mėgsta ir sugeba iššokti labai aukštai, todėl pusantro ar dviejų metrų aukščio tvora būtų labai naudinga. Žiurkinis terjeras labai mėgsta garsiai loti. Taip pat atminkite, jog jie buvo veisiami, kad būtų greiti bėgikai, todėl tam reikia erdvės ir laiko. 

Kailis ir spalva

Žiurkinio terjero kailis yra trumpas ir glotnus su tankiais, blizgiais plaukais. Žiurkinis terjeras reikalauja mažai priežiūros, šį šunį reikia tik kartą per savaitę šukuoti su minkštu šepečiu arba kitaip pašalinti išslinkusius plaukus. Plaukai daugiau slenka pavasarį ir rudenį, taip pat po gimdymo. Maudykite jį tik jeigu tikrai būtina. 

Būna kelių spalvų, taip pat baltas, juodas su įrudžiu ar rūdžių spalvos, lopais raudonas, citrininis, mėlynas, šokolado spalvos, ar apelsinų.  

Sudėjimas

Žiurkinis terjeras paprastai būna sveikas, bet kaip visos veislės, jis linkęs į tam tikrus sveikatos reikalavimus. Jei perkate šuniuką, svarbu rasti gerą veisėją, kuris jums parodys pažymėjimą bei papasakos apie abiejų šuniuko tėvų sveikatą.  Žiurkinis terjeras kartais serga klubo sąnario displazija, alkūnės displazija, hipotiroze.  Valykite žiurkinio terjero dantis bent du ar tris kartus per savaitę, pašalinkite akmenis ir bakterijas. Kirpti nagus žiurkiniam terjerui pakanka vieną ar du kartus per mėnesį. Jo ausys turi būti tikrinamos kas savaitę, ieškant paraudimo ar blogo kvapo, kuris gali nurodyti infekciją.  

Temperamentas

Protingas, atsargus ir užsispyręs, žiurkinio terjero veislė taip pat yra dinamiška. Jei jie nėra tinkamai socializuoti, jie gerai sutars su savo šeima, tačiau jie gali tapti agresyvūs su nepažįstamais žmonėmis ir kitais gyvūnais. Jie taip pat yra visiškai bebaimiai, o tai gali būti puikus bruožas, tačiau pasistenkite juos išmokyti nebūti agresyviais. Tai geras šeimos gyvūnas. Žiurkinis terjeras yra stebėtinai įžvalgus ir intuityviai reaguoja į jūsų nuotaikas. Šiam šuniui reikia fizinio krūvio, ir jeigu jis to negauna, jo aštrus protas sugalvoja kaip pasilinksminti. Žiurkinio terjero šeimininkas turi galvoti taip: pavargęs šuo yra geras šuo. Kaip ir kiekvienas šuo, žiurkinis terjeras turi būti anksti socializuojamas – bendrauti su daug įvairių žmonių, matyti daug vaizdų bei garsų. 

Žiurkinis terjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . KeroRegata
02 . KimisDizi
03 . KeksasDilaila
04 . TerisBina
05 . MaxasČela
06 . FredisCile
07 . SenisTuka
08 . JorisReina
09 . LoidasAla
10 . WinnerCikita

Įdomybės

Žiurkinis terjeras yra Amerikos veislė. Kryžminant veisles, žiurkinis terjeras įgijo stiprią uoslę iš biglių; o jo greitis atėjo iš vipetų. Apie 1920 metus žiurkiniai terjerai pradėti kryžminti su miniatiūriniais foksterjerais, ir labai greitai žiurkiniai terjerai tapo maži – miniatiūriniai, kaip ir dabar yra.