Šunų veislės > Pirėnų kalnų šuo

Pirėnų kalnų šuo

Pirėnų kalnų šuo - nuotrauka
Pirėnų kalnų šuo - nuotrauka
Veislė Pirėnų kalnų šuo
Kiti vardai Great Pyrenees, Patou, Chien des Pyrénées, Chien de Montagne des Pyrénées, Montañés del Pirineo, Gos de muntanya dels Pirineus
Kilmės šalis Prancūzija ir Ispanija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys, sarginiai šunys
Ilgaamžiškumas 10 - 12 metų
Temperamentas kantrus, meilus, pasitikintis savimi, bebaimis, švelnus, valdingas
Ūgis Patinas: 70–82 cm Patelė: 65–74 cm
Svoris Patinas: 49.9–54.4 kg Patelė: 36.3–40.8 kg
Kailio spalva Pilkas, Gelsvai rudas - įdegio spalvos, Raudonas, Baltas
Šuniuko kaina 490 - 730 EUR
Hipoalerginis ne
Pirėnų kalnų šuo - šuniukas
Pirėnų kalnų šuo - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 22

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Pirėnų kalnų šuo priklauso galvijų sarginiams šunims, kurie saugo galvijų kaimenes. Tai iš jų reikalauja iniciatyvos, drąsos ir pasirengimo ginti. 
Nors Pirėnų kalnų šunys jau daug kartų veisiami ir laikomi kaip šeimos šunys, jie vis dar pasižymi sarginių šunų grupei būdingomis savybėmis. Šuniukai atrodo labai mieli kaip gauruoti meškiukai ir užaugę iš pirmo žvilgsnio ir fotografijose primena ramius baltuosius lokius. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 70–80 cm, patelės 65–72 cm. 
Masė: patino – maždaug 60 kg, patelės – maždaug 45 kg.  
Pirėnų kalnų šuo, kaip ir visų didelių, sunkių veislių šunys, gali sirgti sąnarių ligomis. Senesniam šuniui gali prasidėti klubo sąnarių artrozė, kuri apsunkins jo gyvenimą. Pirėnų kalnų šunų užpakalinės galūnės turi po dvigubus užkulnio nagus, kurie nesiekia žemės. Šiuos nagus reikia reguliariai tikrinti ir trumpinti, kad neįaugtų.  

Temperamentas

Dažnai kelia nuostabą šių šunų atkaklumas ir užsispyrimas. Netikėta, žaibiška reakcija, kai staiga puolama, gali sukelti kritiškas situacijas. Jokiu būdu nereikėtų skatinti Pirėnų kalnų šuns gynybos instinkto, antraip jis išties gali pasidaryti pavojingas – pirmiausia dviprasmiškose situacijose – pamatęs žaidžiančius vaikus arba netikėtai atėjus svečiui. 
Dėl to Pirėnų kalnų šuo netinka pradedantiesiems ir nepatyrusiems šunų augintojams. Jo dydis, masė, storas kailis lemia tam tikras laikymo sąlygas. Nepaprastai svarbu daug laiko skirti socializacijai, kuri apima ir žmones, ir gyvūnus. Šį šunį vien tik laikyti sode, kad ir koks jis būtų didelis, nėra gerai, nes nesivysto jo būdas. Pirėnų kalnų šuo mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir išvykas ramiu tempu.  
Kai kurie šunys, visų pirma lengvesnio kūno sudėjimo, mėgsta lydėti šeimininkus, kai šie išeina pajodinėti arba pasivažinėti dviračiu, bet jiems netinka sprintai ir šuoliai, kurių būna vikrumo treniruotėse. Jeigu Pirėnų kalnų šunys ko nors nenori – niekas pasaulyje neprivers jų to daryti. 
Tarp Pirėnų kalnų šunų, kaip nė vienoje kitoje mažiau populiarioje galvijų sarginių šunų veislėje, yra labai skirtingo būdo ir kūno sandaros gyvūnų. Prieš įsigydami šią veislę būtinai pasikalbėkite su veislininkais ir šių šunų šeimininkais. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jūsų šuo būtų kilęs iš grynos šeimos šunų veislės. Jei veislininkas jums nenorės patikėti šuniuko, gerai apsvarstykite savo norą! Galbūt išties jums geriau tinka kitos veislės šuo.   

Pirėnų kalnų šuo - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ArgusasZuma
02 . SulisElda
03 . ZorisAnemy
04 . SuodisUmba
05 . ČyzisSiegė
06 . YvisLaika
07 . GucisŠiaurė
08 . GotasDzefre
09 . BacioDirsė
10 . FeniksasBabce

Įdomybės

FCI Nr. 137/2.2 
Kilmės šalis: Prancūzija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 60 eurų. 
Gyvenimo trukmė 10–12 metų. 
Šuniuko kaina – maždaug 900 eurų.