Šunų veislės > Afganų kurtas

Afganų kurtas

Afganų kurtas - nuotrauka
Afganų kurtas - nuotrauka
Veislė Afganų kurtas
Kiti vardai Spay, Sage Balochi, Ogar Afgan, Eastern Greyhound/Persian
Kilmės šalis Afganistanas, Iranas, Pakistanas
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 10-14 metų
Temperamentas juokingas, laimės nestokojantis, orus, užsisklendęs, nepriklausomas
Ūgis Patinas: 64–74 cm Patelė: 61–69 cm
Svoris Patinas: 23–34 kg Patelė: 20–34 kg
Kailio spalva Juodas, kreminė spalva, Raudonas
Šuniuko kaina 650 - 970 EUR
Hipoalerginis taip
Afganų kurtas - šuniukas
Afganų kurtas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 15

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Afganų kurtai yra labai įspūdingos išvaizdos, dėl to jie XX a. 8 dešimtmetyje tapo gražių ponių mėgstamais aksesuarais. Buvusio pjudymo šuns degradavimas iki gryno gražuolio pakenkė jo įvaizdžiui ir jis greitai įgijo gražaus, bet kvailo šuns šlovę. Daugelis šunų dresuotojų afganų kurtą, kuris nepasidavė dresuojamas įprastiniais dresūros metodais, pripažino nelabai protingu. 
Suprantama, bet kokio amžiaus afganų kurtui yra labai malonu išsidūkti lenktynėse arba atvirame lauke rengiamame krose. Afganų kurtas saugiai palakstyti gali kurtų aikštelėse. Informaciją apie jas teikia veislinių šunų klubai ir šunų sporto draugija. Prieš pirkdami šunį būtinai nueikite į afganų kurtų lenktynes! Reguliariai gaudamas palakstyti pavadėliu pririštas prie dviračio arba šalia bėgančiojo ristele afganų kurtas ir be kasdienės medžioklės su šunimis gali būti laimingas ir patenkintas namų šuo.  

Kailis ir spalva

Kai kurie veislininkai nesutaria dėl afganų kurto plaukų. Parodinių šunų kailis darosi vis ilgesnis, vešlesnis, jam reikia vis daugiau priežiūros. Afganų kurtai, kurie veisiami lenktynėms, apžėlę saikingai. Be to, jų lenktynių ir pjudymo instinktas ryškesnis negu pramoginių šunų! Todėl su veislininku pravartu pasikalbėti apie jo pirminius veisimo tikslus. Reikėtų atvirai išsiaiškinti ir laikymo pasekmes!  
Afganų kurto spalva ir plaukas: visų spalvų ir atspalvių. Snukis, nugara, uodega apžėlę trumpais plaukais, visur kitur plaukai labai ilgi, minkšti, šilkiniai, ilgakuokščiai, ant galvos – šilkinė garbana.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 68–74 cm, patelės 63–69 cm.  
Afganų kurto ūgis ir forma: išvaizdus, elegantiškas, galva pailga, siaura, ilgos nulėpusios ausys, uodega ilga, gale užsirietusi.  

 

Temperamentas

Kaip kvailą apibūdinti išdidų orų šunį yra neteisinga, nes savo gimtosiose vietose savarankiškai medžiojantis šuo negalėjo beatodairiškai paklusti kiekvienam šeimininko paliepimui. Jis turėjo pats nuspręsti, įvertinti savo jėgas ir riziką. Todėl būdingi afganų kurto bruožai yra ryškus pasitikėjimas savimi ir neprieinamumas svetimiems. Pasivaikščiojimų metu nuo pavadėlio paleisti kurtą mūsų kraštuose yra pavojinga – dėl automobilių, geležinkelio bėgių, spygliuotų tvorų dažna medžioklė baigiasi liūdnai.  
Afganas (Afganų kurtas) – elegantiškas, ryškiai išsiskiriantis prabangos šuo, laikomas ir miestuose, reikia leisti daug lakstyti ir rūpestingai prižiūrėti kailį. O afganų kurtas, rodos, tuoj šoks ir nulėks kaip vėjas. Afganas, afganų kurtas, elegantiškas, išsiskiriantis prabangos šuo. Jei butas pakankamai erdvus ir šuo gali iki valiai išsilakstyti, afganą galima laikyti ir mieste. Nemėgsta loti, niautis, geraširdis, bet jautrus nepelnytai bausmei. Afganų kurto savybės: drąsus, geraširdis, atsparus orams, loja mažai, beveik nešniukštinėja, išdidus.  

Afganų kurtas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . RupisLakė
02 . JardasCleo
03 . CikasNana
04 . ŽiogasČiapa
05 . DaksisRomja
06 . VilkisSenelis
07 . KodisHana
08 . GogisCika
09 . ŠtilisChayling
10 . SpygliusSilvija

Įdomybės

Afganų kurtas su kitais savo gentainiais nėra per daug taikus, o katės, triušiai ir kiti gyvūnai, pasimaišę kurtui ant kelio, gali pasikliauti vien tik tuo, kad jie yra greitesni už jį ir kuo greičiau įsliuogti į medį! Namuose –priešingai – afganų kurtas yra malonus, ramus ir santūrus draugas. Apie svetimą jis praneša, bet nėra linkęs be perstojo skalyti. Šeimininkė arba šeimininkas neturi būti labai tvarkingi, nes dieną, kai už lango telkšo balos, kurtas į namus parneša daug purvo. O kur dar šakelės, lapeliai ir varnalėšų kibiai, kurie ir sausą dieną įsivelia į jo ilgą kailį. Prieš šėrimą vešliai apžėlusias ausis rekomenduojama surišti už pakaušio arba užmauti gobtuvą.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 60 eurų. Gyvenimo trukmė 10–13 metų. Šuniuko kaina 100–1300 eurų.