Šunų veislės > Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganis - nuotrauka
Vokiečių aviganis - nuotrauka
Veislė Vokiečių aviganis
Kiti vardai Alsatian, Berger Allemand , Deutscher Schäferhund ,GSD , Schäferhund, elzasietis
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Ganytojų šunų veislės
Ilgaamžiškumas 7-10 metų
Temperamentas švelnus, protingas, gerai užsigrūdinęs, mielas, mėgstantis pasivaikščioti, judrus
Ūgis Patinas: 60–65 cm Patelė: 55–60 cm
Svoris Patinas: 22–40 kg Patelė: 22–40 kg
Kailio spalva Dažniausiai įdegis juoda nugara
Šuniuko kaina 650 - 1220 EUR
Hipoalerginis ne
Vokiečių aviganis - šuniukas
Vokiečių aviganis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 146

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Dėl vokiečių aviganio nuomonės labai išsiskiria. Visame pasaulyje turbūt nerasite kito tokio žinomo ir mylimo šuns, bet nė viena kita veislė neturi ir tiek daug priešų. 
Apie vokiečių aviganius labiau negu apie kitas veisles galima teigti, kad jie yra tokie, kokius juos nori turėti šeimininkai. Tai reikia žinoti dar prieš įsigyjant vokiečių aviganio šuniuką. Tikras vargas su neišauklėtu, pamestu arba aršiu aviganiu. Toks šuo gali kelti grėsmę aplinkiniams.  

Kailis ir spalva

Vokiečių aviganio spalva ir plaukas: juodas, geležies pilkumo, pelenų pilkumo, rusvai geltonas, rudrusvis, vienspalvis arba su rusvai rudais bei pilkais ženklais, arba su geltonais, taip pat juodais „pavalkais“. Plaukai pasišiaušę su tankia povilne.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 60–65 cm, patelės 55–60 cm. 
Masė: patino 30–40 kg, patelės 22–32 kg.  
Vokiečių aviganio ūgis ir forma: nuo 55 iki 65 cm, liemuo ilgas, šuo stiprus, ausys stačios, uodega gauruota. 
Daugelis vokiečių aviganių turi šlaunikaulio problemų, šuniuko tėvai būtinai privalo nesirgti įgimta klubo sąnario displazija – tai dokumentais jums turi įrodyti veislininkas. Venkite šunų su ypač nuožulniomis strėnomis ir žeme besivelkančia uodega! 

Temperamentas

Patekęs į geras rankas jis gali tapti tikru svajonių šunimi. Labai svarbu gera dresūra, kad šunį būtų galima valdyti. 
Be to, vokiečių aviganiams reikia užduočių, kurios jį ugdytų fiziškai ir psichiškai. Šeimininkas gali išmokyti savo šunį atlikti tokias užduotis lankydamasis bendrojo paklusnumo kursuose, mokydamas jį vikrumo arba pėdsekio darbo. Jei šeimininkas puoselėja rimtas ambicijas to išmokyti savoo šunį, jis gali lankyti gelbėjimo arba sniego lavinų šunų treniruotes. Vokiečių aviganiai gali būti labai įvairiai panaudojami, išskyrus medžioklę. 
Didelis pavojus iškyla tuomet, kai jie nebūna užimti, – tada greitai ima nuobodžiauti ir prisigalvoja kvailų dalykų. Labai gaila aviganį visą dieną laikyti narve ir tik du kartus per savaitę išvesti į šunų aikštelę. Aviganio šeimininkas privalo šį nuostabų šunį tinkamai išauklėti. Už tai jums dėkos aplinkiniai ir pats šuo! Reikia susiieškoti gerą veislininką. Venkite masiškai veisiamų šunų, kurie būna laikomi tik narvuose. Atkreipkite dėmesį, ar šuniuko tėvai malonūs ir draugiški, ir ar simpatiškas veislininkas. Šiltas bendravimas ir glaudus ryšys tarp jo ir šunų turėtų būti aiškiai jaučiamas. 
Vokiečių aviganis – policijos, apsaugos, pašto, paieškų, muitininkų, sanitarinės tarnybos ir aklųjų šuo. Vokiečių aviganiu visuomet galima pasitikėti. Jis budrus ir nepaperkamas. Šis šuo be galo atsidavęs savo šeimininkui ir jo šeimai – esant reikalui, visuomet juos atkakliai gina. Užtat jis atsargus ir nepatiklus su svetimais žmonėmis. Vokiečių aviganis visiškai netinka būti bedarbiu naminiu šunimi. Vokiečių aviganio šuniukai dar labai meilūs, bet jie jau panašūs į mažus vilkus, jau dabar galima pastebėti, kad iš jų išaugs ne padykę namų šunys, o narsūs, nepaperkami žmogaus pagalbininkai. Vokiečių aviganis vertinamas kaip universalus tarnybinis šuo, šis šuo dar vadinamas elzasiečiu (Alsatian). Jis drąsus, budrus, nepaperkamas ir ištikimas, bet laikyti namuose netinkamas – neturėdamas rimto užsiėmimo, jis pradeda siausti ir plėšikauti. Neišmanėliškai dresuojant, vokiečių aviganis gali tapti tikru plėšiku.  

Vokiečių aviganis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . LaitasGoka
02 . FerisNosiuke
03 . MelvisNova
04 . MikadoMida
05 . YdžisLaila
06 . YbasInka
07 . MateoPuči
08 . TakoHade
09 . NeitasMuma
10 . RaisasHania

Įdomybės

FCI Nr. 166/1.1 
Kilmės šalis: Vokietija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 40 eurų. 
Gyvenimo trukmė – maždaug 12 metų.  
Šuniuko kaina – maždaug 500 eurų.