Šunų veislės > Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris)

Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris)

Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris) - nuotrauka
Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris) - nuotrauka
Veislė Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris)
Kiti vardai Deutscher kurzhaariger Vorstehhund, Deutsch Kurzhaar, Kurzhaar, Vokiečių Trumpaplaukis.
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Sportiniai šunys, draugiški šunys
Ilgaamžiškumas 12 -14 metų
Temperamentas meilus, protingas, lengvai treniruojamas, padūkęs, įžūlus, kooperatyvus
Ūgis Patelė: 58–63 cm Patinas: 62–66 cm
Svoris Patelė: 20.4–27.2 kg Patinas: 24.9–31.8 kg
Kailio spalva Kepenų spalvos, Rudas, Juodas ir baltas, Rudas ir baltas, Kepenų spalvos ir baltas, Kepenų spalvos, keršai margas
Šuniuko kaina 410 - 490 EUR
Hipoalerginis ne
Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris) - šuniukas
Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 13

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Vokiečių kurtsharai - tai šunys, skirti išimtinai tik medžioklei. Kurtsharai (trumpaplaukiai paukštiniai šunys) išvesti Vokietijoje. Tai proporcingo, tvirto kūno sudėjimo šunys. 

Kailis ir spalva

Vokiečių trumpaplaukio spalva ir plaukas: rudas arba su baltais ir rusvais lopais ir taškais. Plaukai trumpi, tankūs, šiurkštūs, kieti, stangrūs, žvilgantys, prigludę prie kūno.  Plaukai trumpi (šiek tiek ilgesni už pointerio),ant galvos ir ausų trumpesni, švelnesni. Poplaukio nėra.  

Pointeriai būna juodos, kavinės, gelsvos, ar juodai, kaviniai, raudonai, geltonai keršos spalvos. Keršas – tai yra margas, dryžas, juodai ir baltai juostuotas. Labiausiai mėgstami kaviniai kerši ir geltonai kerši (balti su kaviniais ir geltonais lopais).  Spalva būna rusvai žila, kavinė, balta su rudomis dėmėmis ir taškais ar rusva.   

Sudėjimas

Vokiečių trumpaplaukio pointerio ūgis ir forma: nuo 60 iki 70 cm, 27–32 kg, vidutinio dydžio, ausys vidutinio ilgumo, nusvirusios, uodega perpus nukirsta.  
Jei geltonai kerši pointeriai turi juodą nosį, laikoma trūkumu. Akių spalva tamsiai arba šviesiai ruda, atitinkanti kūno spalvą. Kaklas stambus, raumeningas. Uodega iki kelio, pagrinde storesnė, gale žymiai plonesnė. Su nugara ji sudaro vieną liniją.  
Galva nedidelė. Akys tamsiai rudos, apvalios, nedidelės. Ausys nukarusios, jų pagrindas platus, o galai apvalūs. Kaklas vidutinio ilgumo. Juosmuo trumpas. Kojos raumeningos, pėdos apvalios. Tarpupirščiai plaukuoti. Uodega trumpinama, paliekant trečdalį.   

Temperamentas

Vokiečių trumpaplaukis pointeris – kurtsharas – pirmarūšis, labai paplitęs medžioklinis šuo, skirtas tik medžioklei. Vokiečių trumpaplaukio savybės: puiki uoslė, patikimas vedlys, seklys ir aportuotojas. Ištikimas, prieraišus, atsparus orams.  

Vokiečių Kurtsharas (Trumpaplaukis pointeris) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . IkasĖla
02 . KamukasDženė
03 . KlodasŠposas
04 . BrukasMavara
05 . GrogasHepė
06 . GrafasTaškė
07 . MafisTuci
08 . BilasLola
09 . PrincasSerafina
10 . DakisPaprika

Įdomybės

Pointeriai (išvertus iš anglų kalbos – „rodyklė”) išvesti Anglijoje XVIII  amžiuje iš prancūzų, italų ir ispanų paukštinių šunų. Tai trumpaplaukiai, sauso, stipraus kūno sudėjimo šunys.