Šunų veislės > Rotveileris

Rotveileris

Rotveileris - nuotrauka
Rotveileris - nuotrauka
Veislė Rotveileris
Kiti vardai Rott, Rottie
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 9 -10 metų
Temperamentas budrus, geraširdis, pastovus, pasiaukojantis, paklusnus, dėl savęs tikras, drąsus, ramus, bebaimis, pasitikintis savimi
Ūgis Patinas: 61–68 cm Patelė: 56–63 cm
Svoris Patinas: 43–59 kg Patelė: 38–52 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas - įdegio spalvos, Juodas, Raudonmedis - rusvai raudonas
Šuniuko kaina 970 - 1620 EUR
Hipoalerginis ne
Rotveileris - šuniukas
Rotveileris - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 31

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Rotveileriai yra populiarūs veiksmo ir siaubo filmų svarbiausio vaidmens atlikėjai. Jų išorė daugeliui žmonių kelia baimę, todėl rotveileriai pelnė abejotiną reputaciją. 
Kai kurie nepatyrę šunų veislininkai didelę reikšmę skyrė perdėtai agresyviems, o ne stiprią nervų sistemą turintiems šunims, kaip numato veislės standartas. Todėl labai svarbu susirasti gerą veislininką. Jis turėtų priklausyti rotveilerių klubui. Be to, šuns tėvai arba motina turėtų būti draugiški. Tėvai ir kiti artimai giminingi šeimos nariai turi būti nesirgę klubo sąnarių ligomis. Paprašykite, kad veislininkas pateiktų dokumentus. 

Kailis ir spalva

Rotveilerio spalva ir plaukas: juodas su rudais arba geltonais lopais, plaukai trumpi, labai šiurkštūs, styrantys, su povilne. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 60–68 cm, patelės 55–63 cm.  
Rotveilerio forma: augalotas, kresnas, ausys užlenktos, mažos, nutolusios viena nuo kitos, uodega dažniausiai striuka nuo gimimo. 
Deja, šie dideli šunys dažnai serga klubo sąnario ir alkūnės displazija, todėl būtina susirasti patikimą veislininką, kuris veistų pagal griežtas Rotveilerių klubo taisykles. Nutukę šunys linkę daugiau sirgti. Savo šuns stenkitės nenupenėti. Auginant šią veislę tai, kas nevertinga, labai dažnai painiojama su esme. 
Kita šios veislės problema gali būti skrandžio persisukimas. Todėl kasdienį ėdalo kiekį padalykite į dvi mažas porcijas. Deja, rotveileriai gana dažnai serga onkologinėmis ligomis. Šuniukai labai neatsparūs parvovirusams, kurie sukelia infekcinį viduriavimą. Viso to išvengsite pirkdami paskiepytą šuniuką ir tik iš patikimų veislininkų! 

Temperamentas

Rotveilerių patinai gali užaugti iki 60 kg svorio ir būti nepaprastai stiprūs. Vien dėl tos priežasties privalu šią veislę dresuoti! Jūs pats taip pat turite būti pakankamai stiprus ir tvirtas, kad pajėgtumėte tokį šunį išlaikyti už pavadėlio. Pateles dažnai galima laikyti kaip namų šunis. 
Daugelis patinų pasižymi ryškiu polinkiu pirmauti, todėl jų dresūra gali pavirsti tikra kova. Rotveilerio šeimininkas turi būti šaltakraujiškas, teisingas ir savimi pasitikintis. Nervingiems arba sutrikusiems asmenims šis šuo, suprantama, visiškai netinka. Rotveilerio kurstyti nereikia, iš prigimties ši veislė turi pakankamai didelį polinkį ginti. Gerai išauklėtas, į šeimą integruotas rotveileris yra svajonių šuo, nesutrikdomai stovintis šalia savųjų. Savo gerąsias savybes jis gali išvystyti tik būdamas kartu su savo šeima. Laikomas narve jis vargsta psichiškai ir tada tikrai gali imti kelti pavojų.
Rotveileris yra darbinis šuo. Jei jums neįdomu šunį užimti kokia nors veikla – bendrojo paklusnumo, vikrumo treniruotėmis ar pėdsakų aptikimu – tuomet pasiieškokite kitos veislės! Daugelis rotveilerių laikomi kaip tarnybiniai šunys policijoje, muitinėje arba būna skirti saugoti objektus Tada jie vakarais būna santūrūs ir patenkinti šeimos šunys.  
Rotveileris – pripažintas darbinis tarnybinis šuo, puikus sargas, skirtas didelėms patalpoms (ir panašiai) saugoti. Ankštuose miesto butuose laikyti nepatartina, išrankus maistui. Kariškai išsirikiuoja priešais objektyvą – jauni rotveileriai, ramūs, kaip ir kiti šios veislės atstovai. Rotveileris – stambus, geraširdis, bet pavojaus atveju ryžtingas šuo, tinkamas „sargauti“ erdviose, didelėse patalpose. Naudojamas ir kaip kinkomasis šuo. Rotveilerio savybės: geraširdis, ištikimas, gerai skiria sąvokas „tarnyba“ ir „poilsis“. Bebaimis, budrus, o pavojaus atveju kovingas. Maistui rotveileris išrankus, bet ko jam nepaduosi.   

Rotveileris - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . OkelaNikelė
02 . VulfasJuode
03 . RafasEndi
04 . DinoAiga
05 . RingasBeta
06 . PreslisVyšnia
07 . DolisNiuša
08 . HorisChloja
09 . DžimboSlyva
10 . SnikersasBonita

Įdomybės

FCI Nr. 147/2.2 
Kilmės šalis – Vokietija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos 30–45 eurai. 
Gyvenimo trukmė – maždaug 10 metų. 
Šuniuko kaina 750–900 eurų.