Šunų veislės > Anglų buldogas

Anglų buldogas

Anglų buldogas - nuotrauka
Anglų buldogas - nuotrauka
Veislė Anglų buldogas
Kiti vardai OEB
Kilmės šalis JAV
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Nestandartiniai šunys
Ilgaamžiškumas 9 - 14 metų
Temperamentas budrus, stiprus, pasitikintis savimi, draugiškas, drąsus, mylintis
Ūgis Patelė: 54–60 cm Patinas: 56–63 cm
Svoris Patelė: 25–32 kg Patinas: 27–36 kg
Kailio spalva Gelsvai rudai margas, Juodas, Marga ir balta, Juodai margas, Pilkas, Raudonai margas
Šuniuko kaina 1460 - 2030 EUR
Hipoalerginis ne
Anglų buldogas - šuniukas
Anglų buldogas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 33

Anglų buldogas yra ginčytina veislė. Dusulys, jautrumas karščiui, išnarinti pečiai ir odos uždegimas – beveik visomis tomis ligomis nors kartą gyvenime serga kiekvienas anglų buldogas. 
Tarp mėgėjų ir veislininkų pasigirsta kritinių nuomonių, reikalaujančių atsisakyti perdėto veislės standartų laikymosi, dėl kurio nukenčia šios veislės šunų sveikata ir gyvenimo kokybė. 

Kailis ir spalva

Anglų buldogo spalva ir plaukas: su baltais „nutekėjimais“, rusvas iki blyškaus geltonio, vienspalvis, maišytų spalvų arba keršas. Plaukai ploni, lygūs, prigludę, trumpi.  

Sudėjimas

Masė: patino maždaug 25 kg, patelės maždaug 23 kg.  
Anglų buldogo ūgis ir forma: nuo 40 iki 45 cm, 20-25 kg, kresnas, galva masyvi, apatinis žandikaulis smarkiai atsikišęs, uodega vidutinio ilgio, tiesi. 
Kam yra tekę nors kartą matyti judrų ilgų kojų anglų buldogą, kurio nosis taip pat labai arti akių, tas mielai atsisakys parodų medalių – kad tik galėtų tokį gyvūną turėti kaip palydovą. Šveicarijoje yra anglų buldogų veislininkų, kurie deda visas pastangas, kad būtų veisiami tik sveiki šios veislės šunys. 
Anglų buldogai nepaprastai jautrūs karščiui, todėl per vasaros karščius turėtų pabūti vėsiai. Labai dažnai juos vargina sąnarių ligos, ypač – išnirę pečiai, taip pat odos uždegimai, visų pirma – tarp raukšlių. Nejautra kelia didesnę grėsmę negu kitoms veislėms. Todėl turėtumėte laiku kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris patars, kaip prižiūrėti buldogą.  

Temperamentas

Anglų buldogai yra draugiški žmonių atžvilgiu ir santūrūs, jų dirginimo slenkstis yra labai aukštas. Dresuoti nėra visai paprasta, nes dažniausiai anglų buldogas turi savo nuostatas apie tai, ką veikti ir ką sau leisti. 
Ilgesnių kojų ir judresni šios veislės individai yra gyvesni ir vikresni negu žemaūgiai. Iš priekio anglų buldogai yra labai platūs šunys, dažnai išnarintais pečiais. Su anglų buldogais galima dalyvauti įvairiose šunų sporto varžybose. Jei susidomėjote šia veisle, aplankykite nemažai veislininkų, kad susidarytumėte įspūdį apie veislės variantus. Jei anglų buldogas iš tiesų jums prie širdies, tai išsirinkite veislininką kuris nori pagerinti šunų sveikatą, parodose dalyvauja mažiau, bet daugiau laiko su savo šunimis praleidžia lauke. 
Anglų buldogas – geras bičiulis, namų šuo. Anglų buldogas – geraširdis, prieraišus, ištikimas draugas ir namų bičiulis, kuris taip mėgsta vaikus, kad leidžia jiems daryti beveik viską. Seniai nebūtin nuėjusiais laikais šie šunys buvo naudojami kraupiam žaidimui – bulių kandžiojimui. Nepaisant grasios išvaizdos, anglų buldogai yra jautrūs ir labai įsižeidžia už griežtą žodį.  
Anglų buldogo savybės: drąsus, prieraišus, ištikimas, geraširdis, pasitikintis, santūrus, smarkus knarkikas, mėgsta vaikus.   

Anglų buldogas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ManfrisWeeza
02 . ForsasKija
03 . FantasKojile
04 . GatasMila
05 . DaikasUrnelė
06 . GargisNika
07 . GrantisDin
08 . MargisVanesa
09 . JuodulysHeidi
10 . MewisHepė

Įdomybės

FCI N r. 149/2.2 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos 35–40 eurų.
Gyvenimo trukmė 8–10 metų.
Šuniuko kaina – maždaug 1550 eurų (kai kurie veislininkai gali paprašyti ir daugiau).