Šunų veislės > Basetas

Basetas

Basetas - nuotrauka
Basetas - nuotrauka
Veislė Basetas
Kiti vardai Basset, Hush Puppy
Kilmės šalis Didžioji Britanija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 10 -12 metų
Temperamentas meilus, švelnus, draugiškas, pasiaukojantis, malonus, atkaklus
Ūgis Patinas: 30–38 cm Patelė: 28–36 cm
Svoris Patinas: 25–34 kg Patelė: 20–29 kg
Kailio spalva Juodas ir baltas, Rudas ir baltas, Raudonas ir baltas, Trijų spalvų, Citrinų ir baltas, Juodas ir rudas
Šuniuko kaina 240 - 410 EUR
Hipoalerginis ne
Basetas - šuniukas
Basetas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 16

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Basetą vienas veislių žinovas apibūdino kaip tingiai judrų šunį. Viena vertus, jis mėgsta namų jaukumą, kita vertus, jis gali ir nori, kaip buvęs medžioklinis šuo, gaujomis su didele kantrybe, įkarščiu ir greitai sekti pėdsakais.Jo išorė nuo kitų šunų išsiskiria ekstremalumu. Pagal pečių aukštį baseto kūno masė santykinai per didelė – tarsi tai būtų vidutinio dydžio arba didelis šuo trumpomis kojomis. Basetą nulaikyti už pavadėlio arba nešti daug aukštų žemyn ar aukštyn fizinių jėgų reikia daugiau negu nulaikyti arba nešti tokio pat aukščio kitų veislių šunis. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: 33–38 cm. 
Jo ausys – pačios ilgiausios iš visų šunų veislių; patemptos į priekį jos siektų nosies galą. Dėl tos priežasties basetai šeriami iš specialių dubenėlių, kad po kiekvieno šėrimo nereikėtų valyti nukarusių ausų. Reikia turėti gerą humoro jausmą kad nekreiptum dėmesio, kai nutįsta baseto seilių siūlas arba kai ant kremo spalvos šilkinio sijono lieka letenų atspaudas!  
Jo galūnės yra silpnoji kūno vieta, nulemta specifinės anatomijos. Dėl per ankstyvo arba per didelio krūvio gali nukentėti stuburas ir sąnariai. Todėl iki 12 mėnesių amžiaus basetą laiptais aukštyn ar žemyn reikėtų nešioti ant rankų. Jei šeimininkas bėgioja, jodinėja arba važiuoja dviračiu, šios veislės šunys netinka būti palydovais. Atsargiai su antsvoriu. Baseto judrumui ir sveikatai kiekvienas antsvorio kilogramas kenkia daug labiau negu aukštaūgėms veislėms. Be to, odos raukšlėse, kurių daug ant galvos ir galūnių, gali atsirasti egzema, todėl jas reikia ypač kruopščiai ir švariai valyti.

Temperamentas

Šaltakraujiškumas yra baseto devizas – prievarta arba isterija nieko iš jo negausite. Baseto gerbėjai, be nepakartojamos išvaizdos, myli ir jo charakterį. Tokį jį, vertą meilės, bet kartais sunkiai valdomą niekada nedresuojamą palydovą daro begalinė žmonių meilė ir kartu užsispyręs būdas. Kaip gaujomis medžiojančiam, basetui reikia bendrauti su gaujos nariais. Paliktas vienas skardžiai loja, todėl nemylimas greitai pasidaro ir jis, ir jo šeimininkas. Teigiama baseto savybė – jo šaltakraujiškumas bendraujant su kitais gentainiais. Jis pats beveik niekada nesivelia į konfliktus su kitais šunimis.   
Šios veislės šunims tinka ilgi pasivaikščiojimai neskubant ir suteikiant galimybę šniukštinėti, panašiai kaip ieškant pėdsakų, pa­mesto daikto arba dalyvaujant šunų medžioklės ar kitokiuose kursuose (tik reikia neužmiršti, kad pažadintas medžioklės instinktas gali sukelti ir nemalonumų).

Basetas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . PekisAmarina
02 . DyzelisDoli
03 . SimbasAiga
04 . BerlisEti
05 . UlfasLugija
06 . SerifasSlyva
07 . HorisTifa
08 . PupisBambino
09 . ArčisČaina
10 . KiškisKerė

Įdomybės

FCI Nr. 163/6.1 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija. 
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 25 eurai. 
Gyvenimo trukmė – 10–15 metų. 
Šuniuko kaina – 800–1000 eurų.