Šunų veislės > Borderkolis

Borderkolis

Borderkolis - nuotrauka
Borderkolis - nuotrauka
Veislė Borderkolis
Kiti vardai Scotch Sheep Dog, Sheepdog
Kilmės šalis Airija, Anglija, Didžioji Britanija, Škotija, Jungtinė Karalystė, Velsas
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Ganytojų šunų veislės
Ilgaamžiškumas 13 - 16  metų
Temperamentas protingas, budrus, energingas, atkaklus, visada reaguojantis
Ūgis Patinas: 48–56 cm Patelė: 46–53 cm
Svoris Patinas: 13.6–20.4 kg Patelė: 12.2–19 kg
Kailio spalva Margas, Juodas, Raudonas, Aukso spalvos, Mėlyna strazdo spalva
Šuniuko kaina 280 - 570 EUR
Hipoalerginis ne
Borderkolis - šuniukas
Borderkolis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 141

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Ne vieną šeimininką tipiškas borderkolis įvarė į neviltį. Susižavėję ištikimuoju Timmy iš filmo „Keturi draugai”, daugelis gero linkinčių tėvų borderkolį savo vaikams ėmė pirkti kaip žaidimų draugą. Kaip šeimos šunys, borderkoliai kelia labai mažus reikalavimus. Borderkoliai yra lengvai pasiduodantys dresūrai ir nenuilstantys darbiniai šunys, todėl jie laikomi vienais geriausių pasaulyje ir būtinai turi turėti užduotį, kurią labiausiai mėgsta atlikti kartu su šeimininku. Tai gali būti vikrumo, paklusnumo arba kamuolio gaudymo treniruotės. Šį šunį galima dresuoti ir panaudoti įvairiam darbui – gelbėti, aptikti pėdsakus, saugoti žąsis. Šeimininko fantazijai nėra ribų, tačiau nuvarginti šio šuns beveik neįmanoma! Tingus borderkolis yra be galo didelė retenybė. 

Kailis ir spalva

Paprastai borderkolį prižiūrėti lengva – jis vidutinio ūgio, normalios kūno sandaros, ilgaplaukis, arba trumpais šiurkščiais plaukais. Yra įvairių spalvų variantų, bet daugiausia šių šunų būna keršų (rainas, margas, juodas su baltu).   

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 53 cm, patelės šiek tiek mažesnės.  
Borderkolio sveikata tvirta. Pavieniais atvejais pasitaiko paveldimų akių ligų. Kai kurie borderkoliai labai jautrūs triukšmui – garsus riksmas, perkūno trenksmas ir fejerverkai jam gali sukelti paniką. 

Temperamentas

Mažiau tinkami jie tik kaip raitelių palydovai, nes dažnas borderkolis mėgina varyti arklį ir todėl jūs rizikuojate būti rimtai sužeistas. Jei abejojate, geriau atsisakykite borderkolio iš darbinio šuns linijos. Apie veislės reikalavimus būtinai išsamiai pasikalbėkite su veislininku!  
Deja, reikia pasakyti, šis šuo toks mielas, kad dažnai pašalinis, žvelgdamas į tokį dailų padarą, net neįtaria, kiek jame slypi neišsenkančios energijos. Neretai žmogus borderkolį įsigyja todėl, kad apie jį buvo susidaręs klaidingą nuomonę. Net jaukūs pasivaikščiojimai su visa šeima jam virsta darbu. Jis nuolat mėgina raginti paskubėti slampinėjančius praeivius ir neišsigąsta, kai šie papusto kulnis! Jam būdinga gunktelėjusi kūno laikysena ir įsmeigtas žvilgsnis – įgimta, bet ne išmokta elgsena. 
Be mėgstamiausio užsiėmimo – sargavimo, borderkolis dar labai mėgsta žaisti su kamuoliu, lazda ir plastikiniu disku. Šeimininkas nuo pat pradžių turėtų jausti saiką, kad neužaugintų nepaliaujamai norintį žaisti šunį.  

Borderkolis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . BetukasGrikė
02 . BastilisCherry
03 . AbasSina
04 . ArabasMaira
05 . DemisLexe
06 . FerbisTita
07 . HarvisMarsė
08 . RokySimsa
09 . BonzisDeltika
10 . HačisBaltute

Įdomybės

FCI Nr. 297/1.1. 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 35 eurai.  
Gyvenimo trukmė – 12–15 metų.  
Šuniuko kaina – 650–900 eurų.