Šunų veislės > Garbanotasis bišonas

Garbanotasis bišonas

Garbanotasis bišonas - nuotrauka
Garbanotasis bišonas - nuotrauka
Veislė Garbanotasis bišonas
Kiti vardai Bichon à poil frisé, Bichon Tenerife, Purebred Bichon
Kilmės šalis Ispanija, Belgija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Nesportuojančių šunų veislės
Ilgaamžiškumas 12 - 15  metų
Temperamentas žaismingas, meilus, švelnus, jautrus, linksmas, mėgstantis barnius su šeimininku
Ūgis Patinas: 23–30 cm Patelė: 23–28 cm
Svoris Patinas: 3–5 kg Patelė: 3–5 kg
Kailio spalva Baltas, Baltas ir Abrikosų spalvos, Baltas ir tamsiai geltonas, Baltas ir kreminis
Šuniuko kaina 360 - 490 EUR
Hipoalerginis taip
Garbanotasis bišonas - šuniukas
Garbanotasis bišonas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 78

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Vokietijoje iš visų bišonų populiariausias yra Maltos bišonas, tačiau ir kitos trys (Havanos bišonas, Bolonės bišonas, garbanotasis bišonas) bišonų veislės kaskart susilaukia vis daugiau gerbėjų. Amerikoje yra laba paplitusi garbanotųjų bišonų veislė. Dažnai – nelygu, koks mūsų skonis, – jie būna kurioziškai išdabinti.  

Kailis ir spalva

Visi bišonų veislės šunys, išskyrus įvairių spalvų Havanos bišoną, būna grynai baltos spalvos. Maltos ir Havanos bišonų akuotplaukiai ilgi lygūs, o garbanotieji bišonai su puriomis garbanomis. Norint, kad jie būtų švarūs ir tvarkingi, reikia nuolat ir kruopščiai prižiūrėti kailį. Ką tai gąsdina, tie turėtų rinktis trumpaplaukės veislės šunį. Bišonas labai greitai susivelia ir pradeda net dvokti, jei išangė ir lytinių organų sritis neprižiūrima itin kruopščiai. Jeigu mūsų klimato sąlygomis tokį mažą gyvūnėlį, kurio jautri oda ir plonas pavilnės sluoksnis, kirpsite, gali kilti sveikatos problemų. Šios veislės lengvesnio kūno sudėjimo šunys visiškai netinkami gyventi kaime – jiems geriau mėgautis saugiu gyvenimu bute.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: garbanotojo bišono ne didesnis kaip 30 cm. 
Kai kurie bišonai jautrūs stuburo pažeidimams. Dauguma labai išrankūs, ne viską ėda ir greitai viduriuoja. Retsykiais užsikemša jų ašarų ir nosies kanalai, dėl to po akimis atsiranda bjaurių pėdsakų. Ypatingos priežiūros reikalauja ir dantys. Labai mažiems ir lengviems šunims susidaro dantų akmenys ir anksčiau laiko iškrinta dantys. 

Temperamentas

Globojimo nereikia painioti su lepinimu. Bišonams taip pat reikia reguliariai pajudėti – ir ne tik saulei šviečiant. Nuoseklus auklėjimas nepakenks net pačiam mažiausiam šuniui! Jie puikiai jaučiasi per dieną apsukę kelis nedidelius ratus. Bišonams svarbiausia yra būti šalia globėjo, kad jiems būtų skirta daug dėmesio.  
Kas turi mažų vaikų arba yra sportiškas, turėtų rinktis tvirtesnį Havanos bišoną, o ne trijų kilogramų Maltos bišoną! Tarp bišono veislių yra labai skirtingų veisimo linijų. Suaugusių gyvūnų dydis ir masė gali labai skirtis – priklausomai nuo veislininko nuostatų. Jei abejojate, apsilankykite pas daugelį veislininkų, kol rasite tą, kuris labiausiai jums tinka. 
Jeigu veislininkas, kuris specializuojasi veisti nepaprastai smulkius šios veislės šunis, jums patikėti šuniuko nenori, tai tikriausiai jis tam turi priežastį! Pasiteiraukite jo apie tai. Jei kyla abejonių, geriau išvis atsisakykite minties įsigyti tokios veislės šuniuką!

Garbanotasis bišonas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . SmalaTerė
02 . CingisHeidė
03 . ŠnapisIliuzija
04 . SmokisPamela
05 . NaidelisMeilute
06 . MarkutBetina
07 . DžordžasGlekė
08 . MafisDžerė
09 . RioMeška
10 . KerisJuventa

Įdomybės

FCI Nr.: garbanotasis 215/9.1. 
Kilmės šalis: Viduržemio pajūrio šalys, Kuba. 
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 20 eurų.  
Gyvenimo trukmė – maždaug 15 metų.  
Šuniuko kaina – 750–1000 eurų.