Šunų veislės > Amerikiečių akita

Amerikiečių akita

Amerikiečių akita - nuotrauka
Amerikiečių akita - nuotrauka
Veislė Amerikiečių akita
Kiti vardai Akita Inu, Japanese Akita, American Akita, Great Japanese Dog (Obsolete)
Kilmės šalis Japonija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 11 -15 metų
Temperamentas orus, budrus, draugiškas, drąsus, supratingas, visada reaguojantis
Ūgis Patelė: 61–66 cm Patinas: 66–71 cm
Svoris Patelė: 32–45 kg Patinas: 45–59 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Margas, Raudonas, Baltas, Keršas, margas
Šuniuko kaina 490 - 810 EUR
Hipoalerginis ne
Amerikiečių akita - šuniukas
Amerikiečių akita - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 92

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Akita inu yra didelis, įspūdingas šuo, kuriam būdingas pasitikėjimas savimi. Jo protėviai Japonijos šiaurinėje dalyje medžiojo lokius, todėl akita inu yra drąsus šuo, nevengiantis pasipešti su kitais šunimis. Akitą inu tinka laikyti ir namuose, ir lauke. Savo buvimo vietą šuo turi pasirinkti pats. Šaltuoju metų laiku iš mūsų karštai apšildomų patalpų jis dažnai susiruošia lauk. Niekada nereikia jo laikyti atskirto sode ar narve. Jauno amžiaus akita inu turi daug laiko praleisti kartu su žmonėmis, vaikais ir kitais šunimis. Akitos inu silpna vieta – oda. Šuo turi polinkį sirgti egzema, be to, jo riebalų liaukos gamina per daug sekreto. Daugelis šunų jautriai reaguoja į per didelį baltymų kiekį ėdale. Tuomet reikia šerti arba brangiu veterinarijos gydytojo paruoštu, arba pačių pagamintu ėdalu.   

Kailis ir spalva

Namuose malonus, ramus ir neįkyrus. Kai keičiasi šio šuns, turinčio visiems šiauriniams šunims būdingą pavilnę kailis, namų šeimininkę tai gali įvaryti į neviltį – kasdien iššluojami ištisi kalnai pavilnės. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 67 cm, patelės 61 cm.  

Temperamentas

Dėl to, kad šios veislės šunys yra labai užsispyrę, juos reikia anksti pradėti įjungti į šeimos gaujos hierarchiją. Tačiau nuoseklios ankstyvos dresūros negalima painioti su bekompromisiu griežtumu ir prievarta. Dėl to šuo taptų užsispyręs ir galutinis rezultatas būtų priešingas. Reikia įtikinti, kad tai, ko reikalaujama, jam pačiam yra naudinga. Tai galima pasiekti tik draugiškumu ir ramiu nuoseklumu. Jei nelabai pasitikite savimi, greitai supykstate – dominuoti linkęs šuo jums pateiks nemažai siurprizų. Akitos inu negalima dresuoti šunų aikštelėse – šiai veislei tai draudžia šunų apsauga. Šis šuo yra nenuilstantis palydovas keliaujant, mėgsta sniegą ir lengvai pripratinamas traukti rogutes. 

Amerikiečių akita - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ArabasLaika
02 . BatonasCitrina
03 . RiukasŠerė
04 . AbarasKoko
05 . MerisBambino
06 . MikutisEga
07 . BleidasBjuta
08 . LūKarna
09 . HeidyAirra
10 . ŠilasLili

Įdomybės

Pastaba: selekcinio veisimo metu Amerikoje auginami akita inu veislės šunys savo požymiais kaskart vis labiau tolo nuo Japonijoje ir Europoje auginamų akita inu. Amerikoje auginami akita inu veislės šunys buvo žymiai didesni, sunkesni ir panašius į lokius. Nuo 2000 metų amerikiečių veislė pripažinta kaip atskira ir įtraukta į FCI kaip didysis japonų šuo, kurio numeris 344/2.4. 
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 60 eurų.  Gyvenimo trukmė 10–13 metų.