Šunų veislės > Gordono seteris (Škotų seteris)

Gordono seteris (Škotų seteris)

Gordono seteris (Škotų seteris) - nuotrauka
Gordono seteris (Škotų seteris) - nuotrauka
Veislė Gordono seteris (Škotų seteris)
Kiti vardai  Škotų seteris, Juodasis seteris.
Kilmės šalis Škotija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Sportiniai šunys, draugiški šunys
Ilgaamžiškumas 10 - 12 metų
Temperamentas ištikimas, pasitikintis savimi, budrus, bebaimis, geraširdis, energingas
Ūgis Patelė: 58–66 cm Patinas: 61–69 cm
Svoris Patelė: 20.5–31.8 kg Patinas: 25–36.4 kg
Kailio spalva Juodas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos
Šuniuko kaina 490 - 810 EUR
Hipoalerginis ne
Gordono seteris (Škotų seteris) - šuniukas
Gordono seteris (Škotų seteris) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 11

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Gordono seteris yra pats stipriausias iš visų seterių veislių ir pats smarkiausias ir atkakliausias. Dar ir šiandien jis naudojamas kaip medžioklinis šuo, ne tik kaip paukštšunis, bet ir kaip pėdsekys bei iš vandens atnešantis pašautą laimikį. 
Yra grynų parodinių veislių, nes nuo seno Gordono seteris šunų mylėtojus žavi blizgančiu juodu su įrudžiu kailiu, lanksčiais judesiais ir mielu būdu. Įsigyjant šį šunį, kaip ir kitas tris seterių veisles, reikia gerai pasvarstyti.  
Juodieji seteriai (gordonai) išvesti Škotijoje XIX amžiuje. Tai, palyginti, ramaus būdo šunys. Dėl to ypač tinka medžioti miške. Be to, jie lengviau negu kiti seteriai prisitaiko prie šalto klimato.  

Kailis ir spalva

Gordono seterio spalva ir plaukas: itin juodas, su rusvais blizgiais taškais. Plaukai minkšti, šilkiniai, blizgūs, neretai kiek banguoti, ant ausų, papilvėje ir užpakalinėje kojų pusėje – ilgi.  

Plaukai juodi (varnos sparno spalvos),blizgantys. Kojų ir galvos plaukai rudi su raudonu atspalviu. Virš akių, ant vokų ir vidinėje ausies pusėje matomos rudos dėmės. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 66 cm, patelės 62 cm.  
Gordono seterio ūgis ir forma: didelis, stambus, stiprus, ausys gana ilgos, apaugusios ilgais plaukais, uodega vidutinio ilgio, užsibaigianti plonu galu, „plunksnuota“. 
Seteriai jautriai reaguoja į pasikeitusį ėdalą. Jie palyginti dažnai serga navikų sukeltomis ligomis. Po kastracijos (sterilizacijos) tiek patinų, tiek patelių kailis pasidaro negražiai pūkuotas. Kai kurie tampa tingūs ir linkę nutukti. Kalaitės dažnai nelaiko šlapimo. Dėl tos priežasties ši intervencija seteriams turėtų būti atliekama esant svarbioms medicininėms indikacijoms. 
Galva, palyginti, didelė, masyvesnė už taškuotojo seterio. Akys tamsiai rudos. Ausys ilgos ir plačios, didesnės negu taškuotojo ir raudonojo seterių. Krūtinė plati. Liemuo taip pat platesnis už kitų seterių. Kojos tiesios, raumeningos. Pėdos apvalios. Uodega tiesi arba truputį išlenkta, palyginti neilga.   

Temperamentas

Gordono seteris – nors ir galėtų tobulinti savo gerus polinkius – nėra šuo kiekvienam. Jį netinka laikyti tik kaip statuso simbolį, patraukiantį susižavėjusius žvilgsnius į save ir savo šeimininkus. Kad būtų laimingas ir išliktų santūrus, šuo turi lakstyti ir dirbti. Jei to padaryti negali, jis tampa našta visiems šalia esantiems.  
Jei Gordono seterio norite kaip šeimos šuns ir palydovo, šį šunį išsirinkite iš parodinės veislės. Antraip turėsite didelių problemų dėl jo medžioklės instinkto. Lankykite vikrumo treniruotes, važiuokite dviračiu ir pabandykite jį sudominti atnešimo pratimais. Šiam seteriui taip pat labai tinka bendrojo paklusnumo treniruotės. 
Visi seterių veislės šunys yra jautrūs užsispyrėliai. Dresuojant šunį reikia subtilumo ir nuoseklumo. Jie netinka pradedantiesiems šunų augintojams. Ne vienas entuziastingas šuniuko pirkėjas, dresuodamas savo šunį, kapituliavo. Kadangi kai kurie seteriai yra jautrūs, tenka veikti labai greitai. Daugumai žmonių tai per sunku. Prieš parsivesdami šį nuostabų, bet reiklų šunį į namus gerai viską apgalvokite.  
Gordono seteris, arba škotų seteris – sumanus medžioklinis šuo, malonus, ramus, ištikimas namų bei iškylų šuo. Gordono seteris – rezultatyvus medžioklėje, mielas namuose. Gordono seterio savybės: ištvermingas, protingas, aktyviai besiginantis, itin tinkamas vandens ir laukų medžioklei.  

Gordono seteris (Škotų seteris) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . Naminis paukštisDžema
02 . VanishasNolbea
03 . PumiusŠirka
04 . JagoSenelis
05 . UgasDorati
06 . GazasNeil
07 . BonzisDolita
08 . PerlasPepse
09 . SerifasBrita
10 . HugoAdela

Įdomybės

FCI Nr. 6/7.2 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 50 eurų. 
Gyvenimo trukmė – 10–15 metų. 
Šuniuko kaina – 750–1000 eurų.