Šunų veislės > Kuvasas

Kuvasas

Kuvasas - nuotrauka
Kuvasas - nuotrauka
Veislė Kuvasas
Kiti vardai Hungarian Kuvasz, kuvašas.
Kilmės šalis Vengrija
Dydis Labai didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys, sarginiai šunys
Ilgaamžiškumas 10 - 12 metų
Temperamentas kantrus, juokingas, turinti apsaugos instinktą, nepriklausomas, ištikimas, protingas
Ūgis Patinas: 70–76 cm Patelė: 65–70 cm
Svoris Patinas: 45–52 kg Patelė: 35–40 kg
Kailio spalva Baltas
Šuniuko kaina 970 - 1220 EUR
Hipoalerginis ne
Kuvasas - šuniukas
Kuvasas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 21

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Kuvašas paperka savo grožiu ir dydžiu. Jo išvaizda puikiai iliustruoja, koks didelis kai kurių veislių atotrūkis tarp iliuzijos ir tikrovės. Nereiklūs stebėtojai jame mato ramų, santūrų lokį, kuris mėgsta vien tik būti glostomas vaikų. 
Šio šuns protėviai, dažnai paaukodami savo gyvybę, Vengrijos ganyklose saugojo dideles kaimenes nuo dvikojų ir keturkojų užpuolikų. Ir šiandien daugumai kuvašų būdingas nepasitikėjimas svetimais, ryškus pasitikėjimas savimi ir aršumas. 

Kailis ir spalva

Kuvašo spalva ir plaukas: baltas, plaukai ant galvos ir priekyje trumpi lygūs, kitur pusilgiai, dažnai banguoti su tankia povilne.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 71–75 cm, patelės 66–70 cm.   
Masė: patino 40–52 kg, patelės 30–42 kg.  
Kuvašo forma: didelis, stambus, stiprus, augalotas, ausys nulėpusios, uodega apžėlusi tankiais plaukais. 
Kuvašų veislės šunys yra sveiki ir tvirti, tačiau kaip ir kiti dideli šunys serga sąnarių ligomis. Šaltį jis toleruoja geriau negu karštį.  

Temperamentas

Pradedantiesiems šunų augintojams kuvašas netinka. Jį dresuojant reikia turėti šunų – geriausia bandšunių – psichologijos žinių (teorinių ir praktinių). Norint, kad kuvašas gerbtų ir pasitikėtų, reikia derinti kantrybę ir nenuolaidumą. Patinai labai greitai atpažįsta netikrumą ir nuolaidumą. Jie šia silpnybe pasinaudoja, kad patys taptų padėties šeimininkais.    
Ypač svarbu, kad maži šuniukai ir jauni šunys, bendraudami su žmonėmis ir gyvūnais, patirtų kuo daugiau gerų įspūdžių, kad dar labiau nebūtų kurstomas šios veislės šunims būdingas nepasitikėjimas. Jei kuvašas kartą pripažino šeimos hierarchiją, tai jis po to būna lojalus ir patikimas šeimos šuo, jam patikėtų žmonių ir daiktų gynėjas bei sargas. Jis labai myli savo šeimos vaikus, bet negalima leisti jo vieno su vaikais eiti pasivaikščioti.   
Prieš įsigyjant kuvašo šuniuką reikėtų labai gerai pasvarstyti ir to nedaryti staiga užsigeidus. Gyvūnų prieglaudos ir globos centrai pilni bandšunių, su kuriais šeimininkai nebesusitvarkė.  
Kuvašas (vengrų bandšunis) – Vengrijoje populiarus sargas ir šuo ganytojas, bandšunis. Teisingai auklėjant, geras namų draugas ir apsaugos šuo. Kuvašas (Kuvasz) – vengrų piemenų šuo. Ištikimas, drąsus, gan agresyvus piemenų ir sarginis šuo. Greitas kandžiotis, bet griežtai auklėjant kuvašas yra puikus namų bičiulis. Deramai auklėjant kuvašą, tai ištikimas, ištvermingas, neprisileidžiantis svetimų net artyn apsaugos šuo. Kuvašo savybės: ištikimas, drąsus, protingas, puola pirmas, greitas kąsti, savarankiškas, neapkenčia svetimų.  

Kuvasas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ElitasBartela
02 . TorsikasAfira
03 . UrbisBoni
04 . YarrabeeCeza
05 . SimisUnika
06 . KenisBarte
07 . KomceSeilute
08 . ArdasDžiudi
09 . GelarasŠpulka
10 . AbisCara

Įdomybės

FCI Nr. 54/1.1 
Kilmės šalis: Vengrija.
Mėnesio ėdalo išlaidos 50–75 eurai.
Gyvenimo trukmė – maždaug 12 metų.
Šuniuko kaina – maždaug 900 eurų.