Taksas

Taksas - nuotrauka
Taksas - nuotrauka
Veislė Taksas
Kiti vardai Teckel, Weenie Dog, Sausage Dog, Bassotto, Worshond
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Temperamentas protingas, drąsus, pasiaukojantis, guvus, žaismingas, užsispyręs
Ūgis 20 - 23 cm
Svoris 7.26 - 14.51 kg
Kailio spalva kreminė spalva, Juodas, Raudonas, Gelsvai rudas - įdegio spalvos, Mėlynas, Šokoladas, Juodas ir gelsvai rudas - įdegio spalvos,
Šuniuko kaina 320 - 490 EUR
Hipoalerginis ne
Taksas - šuniukas
Taksas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 66

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Jau daug metų taksai yra populiarumo viršūnėje. Jis nėra madingas šuo, bet turi ištikimų mėgėjų būrį. Šis nedidelis šuniukas nepatyrusiems šunų augintojams rekomenduojamas ribotai. Takso dresūra reikalauja didelio nuoseklumo ir šuns supratimo. 
Dažnai šaipomasi iš neišauklėto takso užsispyrimo ir įnorių, tačiau padaryti didelių nuostolių jis tikrai negali. Nemalonumai, kylantys dėl aplaidaus takso auklėjimo, gali būti smarkiai jaučiami: buvo atvejų, kad taksas, pasijautęs šeimos galva, apkandžiojo savo šeimininką – jo įkandimas prilygsta vidutinio dydžio šuns įkandimui. Net netenka kalbėti apie įvaizdžio praradimą, kurį visa veislė patiria dėl neišauklėtų, lo jančių ir besikandžiojančių individų. Taigi, kad ir kaip geraširdiškai ir šelmiškai taksas atrodytų, jo siekis įgyvendinti savo norus gali būti labai didelis. 
Taksų kilmė labai sena. Net senovės Egipto paminkluose randami šio tipo šunų atvaizdai. Dabartinių taksų, kurie susiformavo Vokietijoje, yra trys atmainos. Jos skiriasi viena nuo kitos tik plaukų danga (trumpaplaukiai, ilgaplaukiai ir šiurkščiaplaukiai). Tai žemaūgiai, trumpomis kojomis šunys. Jie energingi, judrūs. 

Kailis ir spalva

Šių trijų skirtingo plauko taksų kailio priežiūra taip pat skirtinga; mažiausiai priežiūros reikia trumpaplaukiams taksams, daugiau šukuoti šepečiu reikia ilgaplaukius; šiurkščiaplaukiai taksai turi būti reguliairiai kerpami (šunų salone, arba jūs pats, pamokius veislininkui),kad atrodytų prižiūrėti ir, be to, kad būtų sveika oda ir plaukai. 
Taksų spalva ir plaukas: rusvi, geltoni, juodi, rudi, pilki, balti, kiaulės spalvos, margi, brūkšniuoti, dryži, su “nutekėjimais”. Trumpaplaukiai taksai: plaukai trumpi, tankūs, lygūs, blizgūs. Ilgaplaukiai taksai: minkšti, paprasti, blizgūs. Šiurkščiaplaukiai taksai: plaukai šiurkštūs, prigludę, tankūs, povilnė minkšta.  
Plaukai trumpi, žvilgantys, glaudžiai prigludę. Ilgaplaukių – ilgi, minkšti, kiek banguoti, ant snukio trumpi. Šiurkščiaplaukių taksų plaukai stangrūs, tiesūs, tankūs, sudaro ūsus ir barzdą.  

Taksų spalva įvairi. Būna juodi su rudu atspalviu, kavinės, rusvos, marmuro spalvos.  

Sudėjimas

Trijų dydžių atmainos: normalaus dydžio takso krūtinės apimtis – daugiau kaip 35 cm; nykštukinio takso krūtinės apimtis – iki 35 cm; triušinio takso – iki 30 cm. 
Masė: normalaus dydžio takso – ne daugiau kaip 9 kg.  
Taksų ūgis ir forma: iki 27 cm, nuo 5 iki 9 kg, liemuo ilgas, kojos trumpos, bet tiesios, pusilgės nulėpusios ausys, uodega ilga, apžėlusi plaukais. Miniatiūriniai taksai: 16-20 cm ūgio, daugiausiai – 4 kg.  
Taksai yra stiprios sveikatos ir ilgaamžiai, jei nesuserga stuburo išvaržomis ir širdies vožtuvų nepakankamumu (ypač šiurkščiaplaukiai). Jie puikiai ėda ir nesiskundžia prastu apetitu. Antsvoris taksams daugiau negu kuriai nors kitai veislei reiškia gyvenimo kokybės appribojimą ir grėsmę sveikatai. Iš meilės savo šuniui pasistenkite, kad jis neprarastų lieknų linijų!  
Galva kylio formos, pailga. Akys vidutinio didumo, ovalinės, tamsios. Ausys, palyginti, didelės, plonos, nukarusios, platokos, galuose apskritos. Kaklas gana ilgas, stiprus, aukštai ištiestas. Liemuo siauras, raumeningas. Priekinė kūno dalis išsivysčiusi geriau negu užpakalinė. Krūtinė plati. Nugara tiesi, plati. Priekinės kojos šiek tiek įstrižos. Žiūrint iš šono, jos turi atrodyti tiesios, iš priekio atrodo kreivos. Kojų pirštai suspausti į „kumštį”. Uodega gana ilga, palaipsniui siaurėjanti, išriesta puslankiu. Ji aukščiau galvos neužsiriečia. Ištiesta siekia pėdas.  

Temperamentas

Yra labai skirtingų šunų: kai kurie taksai flegmatiški, kiti vietoje nenustygsta nė dešimties minučių. Labai svarbu pakalbėti su veislininku, sužinoti jo nuomonę Taksai buvo veisiami kaip medžiokliniai šunys ir iki šiol Vokietijoje yra pakankamai daug grynų medžioklinių veislių. Jei tokio pobūdžio ambicijų neturite galite įsigyti šuniukais parodinių veislių. Net ir toks taksas gali turėti stiprų medžioklės instinktą! 
Į trumpaplaukį taksą žiūrima kaip į pirmykštį taksą. Ilgaplaukiai taksai atsirado sukryžminus trumpaplaukius taksus su ilgaplaukiais pėdsekiais, kurie sušvelnino jo charakterį. Šiurkščiaplaukiai taksai išvesti sukryžminus trumpaplaukius taksus su terjerais, iš kurių paveldėjo didesnį polinkį peštis. 
Taksai (trumpaplaukis taksas, ilgaplaukis taksas, šiurkščiaplaukis taksas, miniatiūrinis taksas ir kt.) – vertingi medžiokliniai šunys, teisėtai mylimi sarginiai, namų ir prabangos šunys. Negaudami pakankamai išsilakstyti, linksta į šniukštinėjimą ir plėšikavimą arba nutunka.  
Taksų savybės: tvirto charakterio, gudrūs, užsispyrę, jaukūs, budrūs, prieraišūs, elegantiško sudėjimo, nuolaidžiaujant ar prastai auklėjant tampa namų viešpačiais. 
Iš nekalto ilgaplaukio takso žvilgsnio galima spręsti, kad jis neturi jokių rūpesčių, kad aklai klauso savo šeimininko, o šunybes krečia tik iš paikumo. Bet iš akių matyti, kad tai ir suktas gudruolis, ant kurio negali pykti tik dėl jo paperkančio žavumo.  
Tik į vieną dalyką būtina rimtai atsižvelgti: taksui būtina reguliariai lakstyti, judėti, o jis kartais tingi ir vengia tai daryti. Ir dar – nereikia jo šerti kada pakliuvo. Mat taksas moka taip atkakliai prašinėti, taip nuolankiai „tarnauti“, kad kas nors iš šeimos narių neiškentęs ima ir duoda jam kokį gardų kąsnelį. Viso to rezultatas – nutukęs arba negaluojantis taksas. Jei taksą vedame laukan žiemą, kai sniego danga siekia 10-15 cm, jis greitai pavargsta.  

Taksas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . FeniksasAva
02 . MadagaskarRozali
03 . BagisBarta
04 . SakalasLavaza
05 . DeimisČela
06 . LordasKiesa
07 . DzerisDzū
08 . MursiukChanel
09 . CappuccinoLija
10 . ŽirnisMurana

Įdomybės

FCI Nr. 148/4.1 
Kilmės šalis: Vokietija  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 30 eurų. 
Gyvenimo trukmė 12–15 metų. 
Šuniuko kaina 425–500 eurų.