Šunų veislės > Saliukis (persų kurtas)

Saliukis (persų kurtas)

Saliukis (persų kurtas) - nuotrauka
Saliukis (persų kurtas) - nuotrauka
Veislė Saliukis (persų kurtas)
Kiti vardai St. Bernhardshund, Bernhardiner, saliukis, salukis, persų kurtas
Kilmės šalis Artimųjų Rytų regionas (Egiptas)
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai, Medžiokliniai šunys, benamiai šunys
Ilgaamžiškumas 12 - 14 metų
Temperamentas uždaras, užsisklendęs, ramus, protingas
Ūgis 58–71 cm
Svoris 18–27 kg
Kailio spalva kreminė spalva, Gelsvai rudas, Raudonas, Gelsvai rudas - įdegio spalvos, Aukso spalvos, Baltas
Šuniuko kaina 320 - 650 EUR
Hipoalerginis ne
Saliukis (persų kurtas) - šuniukas
Saliukis (persų kurtas) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 12

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Standarte saliukio būdas aprašytas taip: „Svetimų atžvilgiu santūrus, nenervingas ir neagresyvus. Orus, protingas ir nepriklausomas“. Šios kurtams būdingos savybės labai būdingos ir saliukiams.  

Kailis ir spalva

Saliukio spalva ir plaukas: įvairių spalvų, plaukai trumpi, lygūs, paausiuose šilkiniai, ilgi, užpakalinės kojos ir uodega „plunksnuoti“.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 58–71 cm, patelė šiek tiek mažesnė. 
Masė: duomenų nėra (patinas 24–26 kg, patelė 18–22 kg.).   
Salukio ūgis ir forma: pažiūrėti lieknas ir trapus. Ausys ilgos, plačios, nulėpusios, apaugusios ilgais šilkiniais plaukais, uodega ilga, "plunksnuota“. Trumpaplaukių saliukių veislės šunys neturi apžėlusių ausų, kojų ir uodegos. 
Šių šunų sveikata stipri, nors jie ir atrodo labai neatsparūs. Į veterinarijos gydytoją dažniausiai tenka kreiptis dėl susižalojimų, kuriuos saliukiai patiria lakstydami arba pešdamiesi. Kadangi saliukis, kaip ir visi kurtai, palyginti su jo mase, riebalų turi mažiau, tai jis labai jautriai reaguoja į barbitūratų sukeltą nejautrą ir priemones nuo blusų. Kai kurie būna jautrūs stresui ir tada suviduriuoja. Saliukiui reikėtų paruošti minkštą guolį – antraip ant alkūnių ir krūtinės gali atsirasti nuospaudų.

 

Temperamentas

Saliukių veislės šuo, kuris svetimus sveikina audringai arba susižavėjęs seka savo šeimininko komandas, visada bus išimtis. Priešingai paplitusiai nuomonei, saliukiai puikiai dresuojami, jie sugeba gerai įsijausti, jei tai daroma kantriai ir pritaikant keletą gudrybių. Saliukis gali ir turėtų lankyti dresūros pagrindų kursus, išmokti dirbti saugaus eismo palydovo darbą. 
Amerikoje saliukių, mėgstančių vikrumo treniruotes, daugiau negu Vokietijoje. Būtų gaila šiuos, praeityje garsius medžioklinius šunis laikyti vien tik kaip salono grožybę arba statuso simbolį. Saliukiai labai prisiriša prie savo šeimininko, kuriam pasikeitus patiria didelių sunkumų.  
Prieš įsigyjant šunį perspėjama, kad jie blogai sutaria su katėmis arba kitais smulkiais naminiais gyvūnais. Yra daug saliukių, kurie taikingai sugyveno ir tebegyvena su katėmis, jūrų kiaulytėmis arba papūgomis. Reikia būti budriems ir stebėti, kaip jie elgsis su svetimais gyvūnais, tarp jų – ir su šunimis: saliukiams dar būdingas medžioklės instinktas ir kai kyla peštynės, patinai iš kelio nesitraukia! 
Saliukis tinka žmonėms, kurie yra jautrūs ir subtiliai reaguoja į tylius kitų žmonių jausmus.  
Linksmos prigimties ir smagiems žmonėms ši šunų veislė tinka mažiau. Santūraus saliukių žavesio jie nesupranta. 
Jei saliukiai nervingi ir labai baugštūs, vadinasi, jie buvo per mažai įjungiami į bendruomenę. Atkreipkite dėmesį į tai, kad veislininkas didelę reikšmę skirtų šuniukų socializacijai ir kad juos būtų supažindinęs su kasdieninėmis situacijomis.  
Salukis, saliukis (Persų kurtas) – tikras prabangos šuo, neišsilakstęs liūdi, greičiausias iš kurtų – bėga iki 67 km/h greičiu. Vienas elegantiškiausių ir išsiskiriančių iš kitų šunų yra salukis, persų kurtas. Persų kurtas – prabangos šuo, greičiausias šuo, kuriam būtina daug judėti. Salukio savybės: santūrus, neprisileidžia svetimų, šiaip mmėgsta glaustytis, švelnus.  

Saliukis (persų kurtas) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . DaksisDžema
02 . YvisParipi
03 . GordisČiapa
04 . MateoMileidi
05 . MuckusKikile
06 . MarkasWaya
07 . BonzisMaura
08 . ŠilasLiza
09 . RiksasLila
10 . MomoErta

Įdomybės

FCI Nr. 269/10.1 
Kilmės šalis – Iranas.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 30 eurų.  
Gyvenimo trukmė – 12–15 metų. 
Šuniuko kaina – maždaug 1000 eurų.