Šunų veislės > Šarpėjus

Šarpėjus

Šarpėjus - nuotrauka
Šarpėjus - nuotrauka
Veislė Šarpėjus
Kiti vardai Chinese Shar-Pei, Chinese Fighting Dog
Kilmės šalis Kinija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Nesportinių veislių šunys, šiauriniai šunys
Ilgaamžiškumas 9 - 11 metų
Temperamentas meilus, nepriklausomas, uždaras, įtarus, pasiaukojantis, mylintis
Ūgis Patinas: 46–51 cm Patelė: 46–51 cm
Svoris Patelė: 18.1–24.9 kg Patinas: 24.9–29.5 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Smėlio spalvos, kreminė spalva, Juodas, Alyvinis, Raudonas
Šuniuko kaina 650 - 1220 EUR
Hipoalerginis ne
Šarpėjus - šuniukas
Šarpėjus - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 28

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Kažkada šią veislę, kaip rečiausią, įtraukus į Gineso rekordų knygą, šarpėjų populiarumas, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose, labai išaugo. 
Dar ir šiandien jis nėra įprastas gatvėse, kaip Vakarų Škotijos terjeras ar Labradoro retriveris, tačiau iš įvairių pašto ženklų, reklaminių plakatų arba šiaip fotografijų jį žino kiekvienas vaikas. 
Daugelis šio šuns fizinių požymių jį daro nepakartojama šuns veisle: mėlynas liežuvis, begemotiškas snukis ir mažos nulinkusios ausys. 

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: 40–51 cm.  
Mažai kas žino, kad susiraukšlėję būna tik maži šuniukai. Taip pat didelį pavojų kelia tai, kad dauguma žmonių nori šuns, kurio egzotiška išvaizda patrauktų praeivių dėmesį. Kai kas šarpėjų vadina luošinančio veisimo šunimi. Tačiau šarpėjaus, kaip veislės raidai, teigiamos įtakos turėjo veislės standarto ekstremalių reikalavimų pakeitimas. Belieka tikėtis, kad šunų parodų teisėjai ir šuniukų pirkėjai tiesiogiai ar netiesiogiai teigiamai paveiks šarpėjų veisimą! 
Šarpėjai serga palyginti daugeliu ligų. Todėl labai svarbu išsirinkti veislininką kuris didelį dėmesį skiria savo šunų sveikatai. Niekada nepirkite šarpėjaus zooprekių parduotuvėje arba gyvūnų turguje, kaip įprasta Rytų bloko šalyse. Didelis suaugusių šunų raukšlėtumas nėra pageidautinas reiškinys nei pagal veislės standartą, nei gyvūnų sveikatai. 
Šarpėjus dažniau serga odos ir akių ligomis. Kai kurie gyvūnai turi polinkį sirgti ausų uždegimu, skydliaukės funkcijos nepakankamumu ir inkstų ligomis. Palyginti su kitomis šunų veislėmis, šarpėjai yra jautrūs nejautrą sukeliantiems vaistams. Rūpestingai pasirenkant galima rasti sveiką ir tvirtą šunį.  

Temperamentas

Kaip ir dauguma Tolimųjų Rytų šunų veislių, šarpėjus taip pat yra užsispyręs ir sunkiai dresuojamas. Kantrybe ir reikiamu nuoseklumu net ir šarpėjų išdresuoti įmanoma. 
Su juo galima užsiimti įvairiomis šunų sporto rūšimis, kol tikslas – malonumas, o ne laurų vainikų vaikymasis. Jis labai švelniai draugiškas su savo šeima, o su svetimais elgiasi atsargiai. Daug šarpėjų, visų pirma patinų, turi polinkį dominuoti. Laikant daugiau šunų dėl to gali kilti problemų. Pirmauti linkęs šarpėjus gali konfrontuoti ir su kitais žmonių bendrijos nariais.  
Problema ta, kad yra didelė paklausa perdėm būdingų, raukšlėtų šunų, todėl pirmenybė teikiama tokių šunų veisimui. Atsakingai sukergtas ir gerai socializuotas šarpėjus yra gyvybingas, linksmas ir sportiškas šuo, kuris pasirengęs su jumis ir jūsų šeima eiti per ugnį ir vandenį.  

Šarpėjus - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . BranasŠarla
02 . IksasMyka
03 . AtomasRaida
04 . AgoKlara
05 . BoksasTuma
06 . LūMogo
07 . AramisAikira
08 . RauziusCytra
09 . DūdlasŠani
10 . SenisLora

Įdomybės

FCI Nr. 309/2.2 
Kilmės šalis: Kinija  
Mėnesio ėdalo išlaidos – 30 eurų. 
Gyvenimo trukmė 8–10 metų. 
Šuniuko kaina 1300–1500 eurų.