Šunų veislės > Vipetas (anglų kurtas)

Vipetas (anglų kurtas)

Vipetas (anglų kurtas) - nuotrauka
Vipetas (anglų kurtas) - nuotrauka
Veislė Vipetas (anglų kurtas)
Kiti vardai English Whippet, Snap dog, Anglų kurtas
Kilmės šalis Anglija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Aviganiai, Medžiokliniai šunys, benamiai šunys
Ilgaamžiškumas Vidutiniškai 12 iki 15 metų
Temperamentas švelnus, meilus, protingas, guvus, ramus, draugiškas
Ūgis Patinas: 48–56 cm Patelė: 45–53 cm
Svoris 15 iki 6.8 iki 14 kg
Kailio spalva Margas, Juodas, Gelsvai rudas, Baltas, Raudonas, Mėlynas
Šuniuko kaina 650 - 970 EUR
Hipoalerginis ne
Vipetas (anglų kurtas) - šuniukas
Vipetas (anglų kurtas) - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 34

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Daugelis žmonių, išvydę vipetą, su užuojauta pagalvoja, kad tai išlepintas, baugštus šuo. Iš tiesų yra visiškai priešingai: vipetai – labai guvūs, linksmi ir stiprūs. Jie yra nesudėtingo ir atviro būdo.

Kailis ir spalva

Vipeto spalva ir plaukas: įvairių spalvų, plaukai arba tankūs trumpi ir blizgūs (trumpaplaukis vipetas),arba šiurkštūs kieti, povilnė tanki (šiurkščiaplaukis vipetas).  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 47–51 cm, patelės 44–47 cm.  
Vipeto ūgis ir forma: 9­–10 kg, dailus, elegantiškas, gracingas, galva pailga, pleišto formos, ausys mažos dailios, kai šuo susijaudina – pakyla, uodega ilga ir plona.  
Vipetams būdinga tvirta sveikata. Kai kurie iš jų turi polinkį viduriuoti. Jie turi būti šeriami labai kokybišku ėdalu. Kad šios veislės šunys būtų sveiki, labai svarbios judėjimo treniruotės. Be to, nereikia leisti jiems nejudant ilgai būti šaltyje arba kai drėgna, nes jie neturi nei storo kailio, nei riebalų sluoksnio, kuris juos apsaugotų! 
Retsykiais vipetai susižeidžia ploną odą, kuri greitai sugyja. Vipetai, kaip ir visi kurtai, gali būti jautrūs nejautrą sukeliantiems vaistams. Todėl su veterinarijos gydytoju išsiaiškinkite, ar jis turi patirtį, kaip į šiuos vaistus reaguoja kurtai! Kai kuriose linijose pasitaiko kriptorchizmo atvejų, kai patinams į kapšelį nenusileidžia sėklidės. Tokius šunis reikia kastruoti. 

Temperamentas

Svetimų žmonių ir šunų atžvilgiu jie elgiasi neutraliai. Labai prisiriša prie šeimininko. Dresuoti vipetą nėra sunku. Šuniukai kartais būna destruktyvūs, todėl saugokite batus ir kėdžių kojas! Jų polinkį peštis galima sutvardyti tik nuosekliai dresuojant. 
Iš visų kurtų vipetai labiausiai tinka kasdieniam gyvenimui, nes jie labai gerai prisitaiko. Nereikia manyti, kad vipetas gali ištisas valandas susižavėjęs žaisti su vaikais arba leistis jų tampomas, tačiau puikiai toleruoja visus šeimos narius. 
Vaikai turi žinoti, kad ir šuo turi teisę pailsėti! Su katėmis, ypač tomis, kurios pripratusios prie šunų, jis sutaria gerai. Atsargumo reikėtų laikant naminius gyvūnėlius ir paukščius. Galima laikyti daug vipetų, nes kailio priežiūros išlaidos nėra didelės. 
Vipetas, vaipetas (Whippet, anglų kurtas) – vertinamas kaip lenktynių šuo, malonus namų, pasivaikščiojimų šuo. Neišrankus, laikyti nesudėtinga. Vaipetas, vipetas – anglų kurtas, ne tik vertingas lenktynių šuo, bet ir protingas, vaikus mėgstąs vaikų draugas. Vipeto savybės: kandus, greitas, protingas, patiklus. 

Vipetas (anglų kurtas) - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . RauziusSita
02 . DorisGaira
03 . HarlisBraske
04 . ŠepasDolita
05 . LordisMisė
06 . HaikoInka
07 . TonoŠirla
08 . StafasZara
09 . SmartasGora
10 . FinisSmailė

Įdomybės

FCI Nr. 162/10.3 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – 25 eurai.  
Gyvenimo trukmė – 15 metų.  
Šuniuko kaina – 800 eurų.