Šunų veislės > Vokiečių dogas

Vokiečių dogas

Vokiečių dogas - nuotrauka
Vokiečių dogas - nuotrauka
Veislė Vokiečių dogas
Kiti vardai Grand Danois, Deutsche Dogge
Kilmės šalis Vokietija, Danija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 6 -12 metų
Temperamentas švelnus, draugiškas, pasiaukojantis, uždaras, pasitikintis savimi, mylintis
Ūgis Patelė: 71–81 cm Patinas: 76–86 cm
Svoris Patelė: 45–59 kg Patinas: 54–90 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Margas, Juodas, Mėlynas, Kaip su skraiste, Margas, daugiaspalvis
Šuniuko kaina 810 - 970 EUR
Hipoalerginis ne
Vokiečių dogas - šuniukas
Vokiečių dogas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 25

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Šis šuo – daugelio žmonių svajonė, bet, deja, spontaniški sprendimai pirkti vokiečių dogą svajonę dažnai paverčia košmaru. Nors ir žinote, kad šie šunys dideli, bet iš tikrųjų jie dar didesni! Dogai nėra temperamentingi, bet jiems reikia labai daug vietos, labai daug kokybiško ėdalo ir šeimininko, kuris neskaičiuoja kiekvieno cento. 
Gaila dogą laikyti vien tik kaip statuso simbolį arba vilos sargą – kad ir kaip jis atrodytų didingai. Jam būtinai reikia glaudaus šeimos ryšio, kad galėtų atskleisti visas savo gerąsias savybes. Be to, dogas yra jautrus šalčiui, todėl šaltesnėmis dienomis ir, visų pirma, naktimis jis turėtų būti namuose. Daugumos dogų charakteris yra santūrus. Jie jautrūs ir švelnūs įnamiai.  

Kailis ir spalva

Vokiečių dogo spalva ir plaukas: geltonas, su „nutekėjimais“, melsvas, juodas, juodas su baltais lopais, plaukai tankūs, trumpi lygūs, blizgūs.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino – ne mažesnis kaip 80 cm, patelės – ne mažesnis kaip 72 cm. 
Vokiečių dogo forma: didelis, stiprus, elegantiškas, ausys smailos, nukarpytos, vidutinio ilgio lenkta uodega. 
Augantys dogai turi būti gerai šeriami ir turi lakstyti – antraip sąnarių problemų išvengti nepavyks. Kad liktų sveikas, užaugęs dogas turi daug judėti. Deja, šie šunys nebūna seni. Labai retai galima pamatyti senesnį negu 10 metų dogą. 
Veisimas dėl ekstremalaus ūgio trumpina gyvenimo trukmę. Todėl verčiau ieškokite veislininko, kuris veisia saikingo ūgio gyvūnus. Iš ligų, kurioms neatsparūs dogai, galima paminėti širdies ir kraujagyslių ligas, stuburo ir nugaros smegenų ligas ir įgimtą klubo sąnario displaziją. Kai kurie dogai savo uodegą plaka į daiktus – dėl to kyla nekrozė, kuri negyja, ir tada tenka amputuoti nemažą uodegos galiuką. Tai dar vienas svarus argumentas, kad dogą iš tiesų reikia laikyti tik tada, kai yra geros gyvenimo sąlygos. 

Temperamentas

Laimė, jie retai būna linkę peštis. Dažniausiai mažų šunų dogai tiesiog nepastebi. Taip pat jie labai retai būna agresyvūs žmonių atžvilgiu.   
Abu vokiečių dogų klubai kreipia didelį dėmesį į tai, kad nebūtų kergiami netinkamo būdo šunys. Tai labai gerai, nes nedraugiškas žmonių atžvilgiu arba iš baimės kandantis dogas yra labai pavojingas. 
Su kitais naminiais gyvūnais dogai sutaria gerai. Jie labai švelniai elgiasi su jaunesnio amžiaus gyvūnais ir vaikais. Reikia nepamiršti, kad dogo ūgis baugštiems žmonėms gali sukelti panikos priepuolį. Todėl net ir taikūs dogai turi būti gerai dresuojami ir neleidžiami lakstyti palaidi. Didelių šunų savininkai turėtų gerai apgalvoti, ar leisti savo šuniui dirbti visuomeninį darbą, nes didelis šuo labiau krinta į akis negu mažas – tiek dėl teigiamų, tiek dėl neigiamų dalykų. 
Vokiečių dogas – sarginis ir apsaugos šuo, tinkamas energingam šeimininkui. Dogui reikia daug judėti, mieste laikyti nepatartina. Vokiečių dogas – nuotraukoje baltas, su juodais lopais. Kitais atvejais įvairuoja juoda, melsva, geltona ir „nutekėjusios“ spalvos. Apie dogą dažniausiai girdime vien gera. Jis labai protingas, išdidus ir nepatiklus šuo – svetimam geriau prie jo nesiartinti, vokiečių dogas energingai tam pasipriešins. Dogui reikalinga griežta ranka ir prityręs šeimininkas, kuriam ir jo šeimai dogas yra ištikimas, prieraišus namų sargas ir apsaugos šuo. Vokiečių dogas privalo daug judėti, miestas jam netinka. Vokiečių dogo savybės: išdidus, nepatiklus, labai protingas, prieraišus, ištikimas šeimininkui ir namams, atsainus su svetimais.  

Vokiečių dogas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . MakasMoli
02 . HonzasBjūti
03 . DūdlasNeil
04 . DžipisBaisa
05 . BairasVangala
06 . GuačiKaira
07 . SokasKuba
08 . DibsisMenera
09 . PupyRubi
10 . ČiobrelisKarolina

Įdomybės

FCI Nr. 235/2.2 
Kilmės šalis: Vokietija  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 90 eurų.  
Gyvenimo trukmė – maždaug 8 metai. 
Šuniuko kaina – 1000–1500 eurų.