Šunų veislės > Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis

Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis

Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis - nuotrauka
Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis - nuotrauka
Veislė Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis
Kiti vardai Phalène (drop ear type),Continental Toy Spaniel, Epagneul Nain Continental, Butterfly Dog, Squirrel Dog (due to tail carriage)
Kilmės šalis Prancūzija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Kambariniai šunys, mažų veislių šunys, šunys kompanionai
Ilgaamžiškumas 13 - 15 metų
Temperamentas draugiškas, budrus, energingas, laimės nestokojantis, atsparus, protingas
Ūgis Patinas: 20–28 cm Patelė: 20–28 cm
Svoris Patinas: 3.6–4.5 kg Patelė: 3.2–4.1 kg
Kailio spalva Gelsvai ruda ir balta, Raudonas ir baltas, Rudas ir baltas, Sabalo juodas, Juodas ir baltas, Baltas
Šuniuko kaina 240 - 410 EUR
Hipoalerginis ne
Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis - šuniukas
Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 22

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Papiljonas ir falenas – tai žvalūs maži kambariniai šuniukai, puikiai tinkantys senyviems žmonėms. Jie sumanūs ir nepaprastai prieraišūs, puikiai prisitaikantys, todėl juos gali laikyti daugelis. Jau prieš daugelį šimtų metų nykštukiniai spanieliai buvo labai mėgstami kilmingųjų luomo šunys. 
Anksčiau buvo žinomi tik ilgomis ausimis šunys, koks šiandien yra falenas. XIX a., sukryžminus nykštukinį špicą ir čihuahua, atsirado stačiomis ausimis nykštukinis spanielis. Šiandien nykštukiniai spanieliai žymiai labiau mėgstami ir populiaresni.  
Vedžiodamiesi grakštų papiljoną arba faleną patrauksite žmonių dėmesį ir kaip vienišas senyvas šuns šeimininkas greitai prisijungsite prie bendraminčių. 

Kailis ir spalva

Papilono spalva ir plaukas: vienspalvis – rusvas, rudas arba geltonas, jei baltas tai su šių spalvų priemaiša – lopais. Plaukai šilkiniai, tankūs, ilgi, vešlūs, minkšti kaip šilkas.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: 28 cm. 
Dvi svorio klasės: mažiau kaip 2,5 kg, patino 2,5–4,5 kg, patelės 2,5–5 kg.  Papilono ūgis ir forma: ausys stačios, ilgos, uodega „plunksnuota“, užsivyniojusi ant nugaros.   
Teigiama, kad vešliomis plunksniškomis ausimis papiljonas yra temperamentingesnis ir labiau linkęs skalyti negu falenas. Papiljono galvos ir kūno forma taip pat primena čihuahua arba nykštukinio špico. 
Labai svarbu, kad nykštukinis spanielis nenutuktų. Storas papiljonas serga įvairiomis ligomis: kvėpavimo sistemos, sąnarių, visų pirma – kelių. Be to, juk nesmagu apsunkinti tokio guvaus šuniuko šėlimą ir dūkimą ir dar padaryti iš jo karikatūrą!  

Temperamentas

Abiejų atmainų šunys yra labai jautrūs gyvūnėliai, netinkami nekoordinuotiems vaikų rankų judesiams. Yra veislių, kurios labiau tinka žaisti su vaikais ir kurios geriau psichiškai prisitaikiusios. 
Be to, papiljonai yra pajėgūs ir uoliai mokosi. Jie neatsilieka, pavyzdžiui, keliaujant ir vikrumo su kliūtimis trasoje. Jei puoselėjate atitinkamas ambicijas, turėtumėte rinktis tvirtesnės atmainos šuniuką. 
Nykštukinius spanielius galima laikyti ir daugiaaukščiuose namuose, kur šunys vienas kitą paskatina skalyti. Papiljonai, kaip visi kambariniai šuniukai, ieško glaudaus kontakto su šeimininku. Jie labai jautriai reaguoja į piktą arba šiurkštų elgesį su jais. 
Papilonas (Papillon) – mielas namų, kambarinis šunelis, geras sargas, kuriam reikia geros priežiūros. Papilonas – atkakliai besiginantis nuo visų užpuolikų, prabangos šuo. Papilono savybės: gyvas, atkaklus, drąsus, protingas.  

Žemyninis Dekoratyvinis Spanielis - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . KumpisJuma
02 . PontoLuka
03 . ČangasGoda
04 . TamsikasPunga
05 . MixasAsa
06 . KentasAgė
07 . ReisasRaia
08 . BelloLula
09 . JuodulysLulu
10 . ToboLuči

Įdomybės

Šie šunys vadinami: Papiljonas, Falenas, Žemyno Nykštukinis Spanielis.  
FCI Nr. 77/9.10 
Kilmės šalis: Prancūzija, Belgija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 15 eurų. 
Gyvenimo trukmė – 12–15 metų. 
Šuniuko kaina – maždaug 750 eurų.