Šunų veislės > Australijos ganymo šuo

Australijos ganymo šuo

Australijos ganymo šuo - nuotrauka
Australijos ganymo šuo - nuotrauka
Veislė Australijos ganymo šuo
Kiti vardai ACD, Cattle Dog, Blue Heeler, Red Heeler, Queensland Heeler
Kilmės šalis Australija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Ganytojų šunų veislės
Ilgaamžiškumas 13 -15 metų
Temperamentas paklusnus, ištikimas, energingas, turinti apsaugos instinktą, drąsus, atsargus
Ūgis Patinas: 46–51 cm Patelė: 43–48 cm
Svoris Patinas: 15–16 kg Patelė: 14–16 kg
Kailio spalva Mėlynas, Mėlynai margas, Mėlynai raibas, Raudonai margas, Raudonai raibas
Šuniuko kaina 410 - 490 EUR
Hipoalerginis ne
Australijos ganymo šuo - šuniukas
Australijos ganymo šuo - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 11

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Australijos ganymo šuo. Jūs galbūt esate susipažinę su šia veisle, tik kitu pavadinimu –  Australijos Hileris, mėlynasis hileris. Australijos Ganymo Šuo yra didelės energijos darbinis šuo. Jis nėra lėtas namų šuo.  Jis nori būti aktyvus ir užimtas didžiąją dalį savo laiko. Jo energija turi būti išnaudojama, kitaip jam taps nuobodu ir jis griebsis būdų kaip pralinksmėti, paprastai darydamas kažką, kas jūsų nuomone yra netinkama, pavyzdžiui – kasti gėlių sodą. Australijos Ganymo Šuo taip pat labai mėgsta savo savininką ir šeimą. Jis paprastai skiria visą save vienam asmeniui, ir su kitais glaudžiai nebendrauja. Jis mėgsta būti nuolat fiziniame kontakte su savo pasirinktu asmeniu, visą laiką. Kadangi Australijos Ganymo Šunys buvo veisiami kaip bandos ganytojai, todėl jis moka ganyti bandą su jėga, kartais net kandžiodamas. Jo instinktas yra pastebėti galvijus, vaikus, kitus augintinius, automobilius, ir viską, kas juda. Jis turi stiprų instinktą kąsti, net žaisdamas. Ši tendencija turi būti tinkamai nukreipta šunį mokant ir socializuojant, dar kai jis mažas šuniukas, antraip ji gali virsti pavojingu elgesiu. Kita veislės instinkto dalis yra jo noras gaudyti. Jį žavi voverės, katės ir kiti smulkūs gyvūnai. Jei Australijos Ganymo Šuo nuo mažų dienų yra auginamas su kitais gyvūnais, įskaitant kates, jis gali būti patikimas ir taikus kompanionas namuose kur yra kitų gyvūnų. Australijos Ganymo Šunys paprastai yra draugiški, bet visgi jis yra apsauginis šuo, ir jis yra linkęs būti itin atsargus su svetimais. Dar vienas veislės požymis – Australijos ganymo Šuo yra tolerantiškas skausmui, ir jis gali toliau dirbti ar žaisti, net jei yra sužeistas. Savininkai privalo kreipti ypatingą dėmesį į šią veislę atsitikus kokiam nors įvykiui – įsitikinkite, ar šuo tikrai sveikas, ar jam nieko neskauda. 

Kailis ir spalva

Australijos Ganymo Šuns kailis atsparus orui, išorinis kailis yra trumpas ir tiesus; jis turi tankios pavilnės.Tipiškas Australijos Ganymo Šuo neturi mesti vilnos ištisus metus. Maudyti šį šunį tik tada, kai jam reikia – kai jis tikrai purvinas arba sklinda blogas kvapas. Valyti Australijos Ganymo Šuns dantis reikia bent du ar tris kartus per savaitę, pašalinti akmenis ir bakterijas. Kasdien valyti dar geriau, jei norite išvengti dantenų ligų ir blogo kvapo. Karpykite nagus vieną kartą per mėnesį. Trumpi, tvarkingai nukirpti nagai išlaiko šuns kojas geros būklės. Šunų nagai turi kraujagysles, ir jei nukirpsite per daug – tai gali sukelti kraujavimą. Jo ausys turi būti tikrinamos kas savaitę, ieškant paraudimo ar blogo kvapo, kuris gali nurodyti infekciją.  

Australijos Ganymo Šuns spalva yra mėlyna, arba su raudonom dėmelėm. Mėlyna, arba mėlynai-marga ir juoda, mėlyna su rudom dėmėm ant galvos; iš dalies įrudis ant žandikaulio ir užpakalinių kojų. Kartais poplaukis yra smėlio spalvos su mėlyna.   

Temperamentas

Australijos Ganymo Šuo yra labai aktyvus šuo, kuris turi nuolat būti protiškai ir fiziškai aktyvus. Jei jam nuobodu ar vieniša, jis gali būti žalingas. Jis linkęs kramtyti ir suplėšyti įvairius daiktus. Jei pasirinksite gyventi su Australijos Ganymo Šunimi, turite būti pasirengę jį nuolat užimti. Jei jis pavargęs, tai mažiau tikėtina kad šis šuo pridarys bėdų. Australijos Ganymo Šuo yra apsauginis, savo teritoriją jis aršiai gina. Jis taip pat saugosi nepažįstamų. Jis mėgsta eiti ten, kur jo savininkas eina, o didžiausia bausmė Australijos Ganymo Šuniui yra fiziškai atskirti jį nuo tų, kuriuos myli. Jis protingas, bet kartais jis gali būti užsispyręs. Nuoseklus mokymas padeda kontroliuoti šį ganymo šunį. Šuniukai kai maži yra smalsūs ir žaismingi. Pasirinkite vidutinį šuniuką, o ne tą, kuris skriaudžia savo brolius ar tokį kuris slepiasi kampe. Kaip ir kiekvienas šuo, Australijos Ganymo Šuo turi anksti būti socializuojamas – bendrauti su daug įvairių žmonių, matyti vaizdų, garsų, ir įgyti patirties kol jie jauni. Socializacija padeda užtikrinti, kad jūsų Australijos Ganymo šuniukas užaugs geru šunimi.  

Australijos ganymo šuo - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . GonzaMike
02 . HugoLiuka
03 . GrogasChloja
04 . YtisTorpeda
05 . DartisWirruna
06 . Džasper'isJuke
07 . GomisArta
08 . JačisAmarina
09 . DonisVinsdiksi
10 . DobisCapucina

Įdomybės

Australijos Ganymo Šunys buvo veisiami 19 amžiuje, Australijos gyventojai augino galvijus dėl didelėse rančose, ir ši šunų veislė padėjo išplėsti Australijos jautienos pramonę. Šiandienos Australijos Ganymo Šuo yra daugelio veisimo ir kryžminio veisimo bandymų rezultatas. Žmonės ieškojo stipraus šuns, kuris galėtų dirbti atšiauraus klimato sąlygomis Australijoje.