Šunų veislės > Anglų seteris

Anglų seteris

Anglų seteris - nuotrauka
Anglų seteris - nuotrauka
Veislė Anglų seteris
Kiti vardai Lawerack, Laverack,  Llewellin (or Llewellyn) Setter, taškuotasis seteris
Kilmės šalis Anglija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Sportiniai šunys, draugiški šunys
Ilgaamžiškumas 10 - 12 metų
Temperamentas švelnus, protingas, energingas, išdykęs, valdingas, orientuotas į žmones ir jų bendravimą
Ūgis Patelė: 58–66 cm Patinas: 61–69 cm
Svoris Patelė: 20–32 kg Patinas: 25–36 kg
Kailio spalva Trijų spalvų, Mėlynas, Oranžinis, Citrinų spalvos, Kepenų spalvos
Šuniuko kaina 240 - 320 EUR
Hipoalerginis ne
Anglų seteris - šuniukas
Anglų seteris - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 7

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Anglų seteris yra švelniausias iš visų seterių, nepaisant to, kad jis nepaprastai mėgsta lakstyti ir yra temperamentingas šuo. Dauguma seterių ir šiandien laikomi kaip medžiokliniai šunys. 
Jei anglų seteris jus domina kaip šeimos šuo ir palydovas, tai šunį išsirinkite iš parodinės veislės – antraip turėsite nemažai problemų dėl šio šuns stipraus medžioklės instinkto. Tačiau ir ne medžioklei dresuotas seteris turi turėti užsiėmimų ir pakankamai gauti palakstyti – mat neišsidūkęs gražuolis greitai gali pavirsti problema! Lankykite vikrumo treniruotes, važiuodamas dviračiu pasiimkite kartu arba pabandykite jį sudominti atnešimo pratimais. 

Kailis ir spalva

Anglų seterio spalva ir plaukas: baltas su juodais, geltonais arba rudais lopais. Plaukai ilgi, minkšti, šilkiniai, blizgūs. Plaukai labai vešlūs, ilgi ir švelnūs.  

Seteriai būna baltamargiai arba baltamargiai su rudais taškais.

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 65–68 cm, patelės 61–65 cm.  
Anglų seterio ūgis ir forma: elegantiškas, kilnus, ausys vidutinio ilgio, plonos prigludusios. Uodega vidutinio ilgio, tiesi, su minkšta šilkine „vėliava“.  
Seteriai gali labai jautriai reaguoti į pasikeitusį ėdalą. Be to, jie dažnai serga navikų sukeltomis ligomis. Po kastravimo (sterilizacijos) patinų (ir patelių) kailis pasidaro kaip pavilnė, daugelis tampa tingūs ir linkę nutukti. Dėl šios priežasties šią intervenciją reikėtų atlikti tik esant medicininei indikacijai. 
Galva ilga ir lengva. Nosis juoda, plačiomis šnervėmis. Lūpos plonos. Akys didelės, tamsiai rudos. Ausys plonos, ilgos, apačioje apvalios, prigludusios prie galvos. Kaklas raumeningas, ilgas. Pečiai nuolaidūs. Nugara ilga, tiesi. Krūtinė vidutinio platumo. Priekinės kojos raumeningos, tiesios ir lygiagretės. Užpakalinės taip pat tiesios. Pėdos apvalios, pirštai suglausti. Uodega siekia kulnelį, tiesi ar šiek tiek užriesta į viršų su nukarusiais ilgais plaukais. 

Temperamentas

Anglų seteris, kaip ir airių bei Gordono seteriai, gali būti jautrūs užsispyrėliai, kuriuos dresuojant reikia turėti subtilumo ir nuoseklumo. Prieš įsigydami šį nuostabų, bet daug reikalavimų keliantį šunį, viską gerai apsvarstykite. Anglų seteriai labai energingi, stiprūs ir ištvermingi šunys.    
Anglų seteris – darbštus medžioklinis šuo, elegantiškas, neeilinis namų ir iškylų šuo. Anglų seteris – patikimas medžioklės ir iškylų šuo. Anglų seterio savybės: greitas, ištvermingas, atsidavęs, užsispyręs, prieraišus, geraširdis, mėgsta vandenį.  
Taškuotieji seteriai medžioklės plotą apieško plačiai ir greitai. Jų judesiai lengvi, grakštūs. Kadangi juodųjų seterių plaukai tankūs, ilgi ir gerai apsaugo nuo šalčio, todėl su jais gerai medžioti šalčių metu. 

Anglų seteris - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . UtisBesta
02 . RėjusMustafa
03 . DarkasMaiva
04 . MeskiusLita
05 . AlvinasUltra
06 . GorasUoga
07 . HozisMūrza
08 . MarkasZeda
09 . DraciunasTila
10 . BumasBarbaritta

Įdomybės

FCI Nr. 2/7.2 
Kilmės šalis – Didžioji Britanija.   
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 50 eurų.  
Gyvenimo trukmė 10–15 metų.
Šuniuko kaina – 750–1000 eurų (vidutiniškai 930 eurų).  
Taškuotieji (anglų) seteriai (išvertus iš anglų kalbos reiškia „prisėsti”) išvesti Anglijoje XVIII amžiuje. Tai ilgaplaukiai, gražios išvaizdos šunys.