Šunų veislės > Erdelio terjeras

Erdelio terjeras

Erdelio terjeras - nuotrauka
Erdelio terjeras - nuotrauka
Veislė Erdelio terjeras
Kiti vardai Waterside Terrier, Bingley Terrier,Irish Red Terrier
Kilmės šalis Jungtinė Karalystė
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės
Ilgaamžiškumas 11 -12.5 metų
Temperamentas protingas, mėgstantis pasivaikščioti, budrus, draugiškas, drąsus, pasitikintis savimi
Ūgis Patelė: 56–59 cm Patinas: 58–61 cm
Svoris Patinas: 23–29 kg Patelė: 18–20 kg
Kailio spalva Juoda nugara su rudomis ausimis, kojos, ir galva; tamsiai pilka nugara (juodas maišytas su pilka ir balta)
Šuniuko kaina 490 - 610 EUR
Hipoalerginis taip
Erdelio terjeras - šuniukas
Erdelio terjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 24

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Erdelio terjeras – visame pasaulyje vertinamas namų šuo ir palydovas; jis naudojamas ir kaip tarnybinis šuo. Erdelio terjerui ką nors prikišti yra išties sunku: skirtingai nuo kitų veislių, jis nėra nervingas, ištikimai atsidavęs savo šeimininkams, daugelyje situacijų išlieka protingas. Be to, Erdelio terjeras – geras sargas, su kuriuo kritiškose situacijose juokauti negalima.  

Kailis ir spalva

Kad kailis būtų gerai prižiūrėtas, jį nuolat reikia kirpti. Po ėdimo reikia nuvalyti šuns barzdą. Erdelterjero spalva ir plaukas: kūnas juodas, kojos liepsnos spalvos, galva su ausimis taip pat, išskyrus juodus taškus. Plaukai kieti, tankūs, šiurkštūs.  

Sudėjimas

Jų sveikata tvirta. Kai kurie Erdelio terjerai turi polinkį sirgti virškinamojo trakto sutrikimais, ypač jei pakinta ėdalas. Šuns tėvai būtinai turi būti nesirgę įgimta klubo sąnario displazija!  Šuns aukštis ties gogu patino: 58–61 cm, patelės 56–59 cm. 
Erdelterjero forma: apie 22 kg, ilgakojis, kvadratinis, stiprus, ausys atsikišusios į šalis, nulėpusios, uodega nukirsta.  

Temperamentas

Erdelio terjerai mėgsta sportuoti, žaisti, todėl su jais reikia daug užsiimti ir judėti. Kai kurie iš jų yra linkę peštis, tačiau nėra tokie aistringi peštukai kaip kiti terjerai. Dresuojant didesnių rūpesčių nekyla, nors kartais jie gali būti užsispyrę.  
Erdelterjeras (Erdelio terjeras) – išbandytas policijos, aklųjų ir apsaugos šuo, taip pat mylimas, budrus namų šuo. Erdelterjeras – tvirtas, inteligentiškas šuo, jo tankus kailis nebijo jokių darganų. Šis terjeras puikiai tarnauja policijai, vedžioja akluosius. Kadangi yra geraširdis ir patikimas, gali būti ir geras namų sargas. Erdelterjero savybės: patikimas, temperamentingas, stiprus, geraširdis šuo.  

Erdelio terjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . MyšaNaira
02 . CepasDženė
03 . FricasWirruna
04 . VukisYumika
05 . ApolloMili
06 . RikosasKeti
07 . PupsiusŽylka
08 . MopsasLera
09 . BingasBonce
10 . PairoElandra

Įdomybės

Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 30 eurų.   Kailio priežiūra: kas 3 mėnesiai 40–50 eurų.  Gyvenimo trukmė 10–15 metų. Šuniuko kaina 800–950 eurų.