Šunų veislės > Bulterjeras

Bulterjeras

Bulterjeras - nuotrauka
Bulterjeras - nuotrauka
Veislė Bulterjeras
Kiti vardai English Bull Terrier, Bully, Gladiator
Kilmės šalis Anglija
Dydis Vidutinių šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės
Ilgaamžiškumas 11 - 14  metų
Temperamentas aktyvus, malonus, aštrus, turinti apsaugos instinktą, lengvai treniruojamas
Ūgis 45-55 cm
Svoris 22-38 kg
Kailio spalva Baltas, Raudonas ir baltas, Trijų spalvų, Gelsvai ruda ir balta, Marga ir balta, Baltas ir juodai margas
Šuniuko kaina 810 - 1220 EUR
Hipoalerginis ne
Bulterjeras - šuniukas
Bulterjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 44

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Norime paminėti vieną negražų, bet šiuo metu vis labiau populiarėjantį sportinių šunų atstovą. Tai bulterjeras. Šios veislės istorija prasideda viduramžių Britanijoje, kur tuo metu buvo populiarios azartinės ir žiaurios kovos: šunimis siundė jaučius, kitus stambius galvijus. 
Pirmasis oficialus standartas „baltasis anglų bulterjeras“ buvo patvirtintas 1889 m. Tais laikais bulterjerų ausys buvo trumpai kupiruojamos, bet jau 1895 m. šią operaciją uždraudė.  

Kailis ir spalva

Bulterjero spalva ir plaukas: baltas arba baltas su keliais lopais, pasitaiko ir kitokių spalvų bei „nutekėjimų“. Plaukai tankūs, trumpi, blizgūs.  

Sudėjimas

Bulterjero ūgis ir forma: nuo 40 iki 55 cm, nuo 17 iki 26 kg, vidutinio dydžio, stiprus, raumeningas, kresnas, ausys mažos, apkarpytos arba paliekamos natūralios – stačios, uodega tiesi, į gala smailėjanti.  

Temperamentas

Bulterjeras – tai geras, budrus namų bičiulis, auklėjant reikia griežtos rankos. Nervingiems ir minkštabūdžiams žmonėms laikyti nepatartina. Bulterjeras – veislė, išvesta, sukryžminus terjerus su buldogais. Jų protėviai kadaise Anglijoje dalyvaudavo šunų peštynėse. Jie iki šiol išlaikė savo senąjį kovingumą, drąsą ir, deja, polinkį peštis. Bulterjerą nelengva auklėti, jam reikia griežtos, energingos rankos. Tuomet jis taps ištikimu namų sargu, kad ir truputėlį užsispyrusiu. Švelnios natūros arba nervingiems žmonėms tokio šuns verčiau nelaikyti.  
Bulterjero savybės: ištikimas, prieraišus, elegantiškas, bebaimis, labai gyvas, budrus, užsispyręs, ištvermingas, nelengvai auklėjamas.  

Bulterjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . SpirgisYva
02 . AsasMaika
03 . MerkadoTaura
04 . KozanostraDaxa
05 . SpaikasGuta
06 . AsiaPela
07 . KapisGoja
08 . MyšaNuka
09 . BokserisRozali
10 . BorasTurka

Įdomybės

Senoji bulterjerų rūšis, su trumpesne galva, stambesni ir įvairių spalvų, buvo pavadinti Stafordširo grafystės vardu – stafordširo bulterjerais.