Šunų veislės > Škotų terjeras

Škotų terjeras

Škotų terjeras - nuotrauka
Škotų terjeras - nuotrauka
Veislė Škotų terjeras
Kiti vardai Scottie, Aberdeenie
Kilmės šalis Škotija
Dydis Mažų šunų veislės
Veislės grupė Terjerų veislės
Ilgaamžiškumas 12 - 15 metų
Temperamentas budrus, greitas, nepriklausomas, dėl savęs tikras, žaismingas, mėgstantis barnius su šeimininku
Ūgis Patinas: 25–28 cm Patelė: 25–28 cm
Svoris Patinas: 8.5–10 kg Patelė: 8–9.9 kg
Kailio spalva Margas, Juodas, kviečiaspalvis
Šuniuko kaina 570 - 730 EUR
Hipoalerginis taip
Škotų terjeras - šuniukas
Škotų terjeras - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 26

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Mažas škotų terjeras anksčiau buvo medžioklinis šuo, kuris sulaikydavo lapes, barsukus ir ūdras – labai aršius priešininkus. Jau daug kartų škotų terjeras laikomas kaip namų ir šeimos šuo. Praeito šimtmečio ketvirtajame ir penktajame dešimtmetyje jis buvo madingas šuo. 
Šiandien škotų terjeras pavieniui laikomas kaip medžioklinis šuo, visų pirma – buvusiose Rytų bloko šalyse. Vakarų veislės škotų terjerui būdinga drąsa ir aršumas, jis daug geriau pripranta prie normalios kasdienybės negu pirmykščiai medžiokliniai šunys. 

Kailis ir spalva

Kailis turi būti kerpamas kas trys mėnesiai.  Kailio priežiūros išlaidos – 160 eurų per metus.  

Šunų laikytojai dažniausiai renkasi juodą škotų terjerą; kviečių spalvos ir su kitų spalvų „nutekėjimais“ šie gyvūnai retesni.  
Škotų terjero spalva ir plaukas: juodas, su kviečių ar panašios spalvos „nutekėjimais“. Plaukai šiurkštūs, kieti, tankūs, povilnė minkšta, tanki.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: 25–28 cm. 
Masė: 8,6–10,4 kg. 
Yra žinomi šio šuns vardu pavadinti traukuliai – tai į priepuolį panašūs raumenų spazmai, kuriuos dažniausiai sukelia stresinės situacijos. Kadangi škotų terjerai pasižymi stoišku charakteriu ir yra labai nejautrūs skausmui, labai dažnai pavėluotai pastebima, kad kažkas jiems nutiko. Pastebėjus kažką neįprasta, reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją! Kai kurie škotų terjerai serga šlapimo pūslės akmenlige, pasitaiko stuburo diskų problemų, ypač jei šuo turi antsvorį.   
Škotų terjero ūgis ir forma: nuo 25 iki 28 cm, iki 11 kg, stambus, trumpakojis, galva ir nasrai labai stiprūs, ausys mažos, stačios ir smailos, uodega truputėlį riesta.  

Temperamentas

Škotų terjerai atrodo keistai, galima sakyti, komiškai ir gali būti tikri šelmiai. Kita vertus, tai nėra kambariniai šuniukai – jiems reikia daug erdvės ir jie nenori būti nuolat glamonėjami.  
Šie šunys – tikri individualistai ir savo palankumo dosniai dalyti jie nenori, ypač svetimiems. Kai kurie šeimininkai sako, kad kambariuose škotų terjerai nesilaiko švaros. įsijaučiantis ir nuoseklus šeimininkas šią problemą turėtų išspręsti dresuodamas. 
Šeimos vaikai paprastai toleruojami gerai. Svetimi vaikai turėtų būti gerai išauklėti ir neatsiklausę šuns neliesti. Škotų terjeras prisirišęs prie savo šeimos, labai gerai jaučiasi ir su vienu šeimininku, kol netenka per ilgai likti vienam. Nors tai nėra tas šuo, kurį būtina kasdien išvesti pasivaikščioti keturias valandas, bet palakstyti jis mėgsta ir turėtų reguliariai judėti, kad išliktų lieknas ir žvalus.  
Tai tinkamas miestui šuo, laikyti nesudėtinga, geras autobičiulis. Škotų terjeras – mėgstamas mados ir automobilių šuo. Jis paperka savo paprasta laikysena, tinka auginti miesto butuose. Jis tvirtas, protingas, temperamentingas ir ištikimas, tik nemėgsta svetimų žmonių. 
Škotų terjero savybės: labai temperamentingas šuo, protingas, sargus, ištikimas, niurzgus su nepažįstamais, tvirtas.  

Škotų terjeras - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . BilasAmina
02 . IlverWeba
03 . TorasDeivy
04 . VanishasLede
05 . FinasKonga
06 . ŠaprasWika
07 . Džasper'isKleopatra
08 . PikasPuoa
09 . ŽirnisBonė
10 . MikiSenelis

Įdomybės

FCI Nr. 73/3.2 
Kilmės šalis: Didžioji Britanija.    
Mėnesio ėdalo išlaidos – 40 eurų. 
Gyvenimo trukmė – 12 metų. 
Šuniuko kaina 1000–1250 eurų.