Šunų veislės > Dobermanas

Dobermanas

Dobermanas - nuotrauka
Dobermanas - nuotrauka
Veislė Dobermanas
Kiti vardai Doberman, Dobie, Dobermann, Dobynm (in some countries),dobermanas pinčeris
Kilmės šalis Vokietija
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 10 -14 metų
Temperamentas protingas, budrus, paklusnus, ištikimas, energingas, bebaimis
Ūgis Patinas: 30 iki 70 cm Patelė: 30 iki 67 cm
Svoris Patinas: 34–45 kg Patelė: 27–41 kg
Kailio spalva Gelsvai rudas, Juodas, Raudonas, Mėlynas, Baltas
Šuniuko kaina 490 - 1210 EUR
Hipoalerginis ne
Dobermanas - šuniukas
Dobermanas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 80

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Veislės žinovai dobermaną prilygina automobiliui „Ferrari”: su juo galima patirti didelę sėkmę, bet taip pat ir avarijų, jei nežinosi, kaip reikia elgtis. 
Iš tiesų dobermanas netinka pradedantiesiems šunų augintojams arba nekantriems, nervingiems ir be atsakomybės jausmo žmonėms. Šis nuostabaus grožio šuo labai dažnai traukia netinkamo charakterio žmones. Nepasitikėjimą savimi jie nori pridengti šalia savęs matydami stiprų, gražų ir pavojingą šunį. Ta dalis žmonių turi jausti atsakomybę už prastoką dobermano įvaizdį visuomenėje. Jo aršumas dažnai skatinamas sąmoningai, o agresyvi elgsena žmonių ir gyvūnų atžvilgiu – sąmoningai arba nesąmoningai toleruojama.  

Kailis ir spalva

Dobermano spalva ir plaukas: juodas, rudas arba pilkai melsvas su rūdžių dėmėm. Plaukai trumpi, tankūs, glaudžiai prigludę.  

Sudėjimas

Šuns aukštis ties gogu: patino 68–70 cm, patelės 63–67 cm.  
Dobermano forma: stiprus, elegantiškas, ausys apkarpytos, uodega nukirsta. 
Dobermanų gyvenimo trukmė nėra ilga. Šios veislės šunys yra neatsparūs daugeliui ligų: odos ir judamojo aparato, visų pirma – stuburo ligoms. Be to, dobermanai yra jautrūs šalčiui. Renkant šuns vietą apie tai reikia pagalvoti. Žiemą šunys gali lakstyti lauke, kai neigiama temperatūra, neduokite komandos „Gulėk!” ir nepririškite jo lauke ilgam! Pirkdami pagalvokite apie tai, kad Vokietijoje pagal gyvūnų apsaugos reikalavimus draudžiama kirpti ausis ir uodegą, todėl iš veislininko nepirkite nukirptų – nesvarbu, dėl kokios priežasties, – šuniukų. 

Temperamentas

Jei puoselėjate mintį įsigyti dobermaną, gerai apie tai pagalvokite. Jeigu šuo yra ramus ir geraširdis, vis tiek daug laiko ir energijos turėsite skirti dresūrai.   
Taip pat turėsite skirti laiko jam palakstyti ir su juo užsiimti, nes apie šunį visuomenė sprendžia iš jo elgsenos ir paklusnumo. Jūs tampate nuomonės apie jį skleidėju! Šiandien visi šunų šeimininkai turi daryti teigiamą reklamą, kad visuomenė būtų mažiau priešiškai nusiteikusi šunų atžvilgiu. 
Paprastai dobermanas labai prisiriša prie šeimininko. Vaikais jis nesidomi, nors juos toleruoja. Patinai būna linkę dominuoti. Kaip tokiu atveju elgtis, galima spręsti iš šunų dresūros patirties. Kalytes geriau tinka auginti šeimoje.
Dobermanas – puikus apsaugos ir tarnybinis šuo. Privalo daug dirbti ir judėti, smarkus lojikas, namuose laikyti patartina tik tam tikrais atvejais. Dobermanas – budrus, smalsus, įsitempęs. Tai protingas, temperamentingas apsaugos ir tarnybinis šuo, iki paskutinio ginantis savo šeimininką. Su svetimais įtarus ir nedraugiškas. Jam reikia kasdienio užsiėmimo ir judėjimo. Laikyti dobermaną namuose galėtų nebent labai stipri asmenybė – jam reikia tvirtos, griežtos rankos. Dobermano savybės: temperamentingas, nuovokus, ryžtingas, pavojingas užpuolikui, uolus savo šeimininko ir jo šeimos gynėjas, su svetimais nepatiklus. Smarkus lojikas!  

Dobermanas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . MadricaDygle
02 . BarniaBelucci
03 . GuruDzeira
04 . AmygoTurrella
05 . AskisČekla
06 . GuciukasTurka
07 . DeksterisLipse
08 . UrboMala
09 . ZipasMela
10 . BorisŠarpė

Įdomybės

FCI Nr. 143/2.1 
Kilmės šalis: Vokietija.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 40 eurų.  
Gyvenimo trukmė – maždaug 10 metų.  
Šuniuko kaina – 750–1250 eurų.